Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
rikydzee

[CUMPAR] schimb leduri bord

Recommended Posts

Salut, am un hyundai accent 2007 si doresc sa schimb ledurile,toate,cele de la ceasuri, cele de la aerul conditionat si cele de la usi... ma poate ajuta careva? Contra cost bine inteles, asi dori un pret final cu tot cu mana de lucru si leduri.

Salut, am un prieten care mi-a schimbat mie si lui @bogy ledurile in toata masina. Spune-mi ce culoare ai vrea sa le schimbi, sa-l intreb daca are si cat te-ar costa.

Pai vreau asa...la ceasuri si displayul de km sa am alb, becurile de avertizare din mijloc si sagetile de la semnal rosii (cam cum ai si tu, doar ca eu am modelul fara computer de bord, ceasurile arata altfel, cred ca sti despre ce vorbesc) , iar in rest, ceasul, bricheta, ce e la centru sa fie alb....poate ledul de la AC sa fie rosu si cel de la recircularea aerului albastru iar butoanele de la usi tot albe.

Ok, vorbesc cu el si revin cu informatii.

As putea primi si eu acelasi pm? suna foarte tentant!

multumesc

Edited by Acc3nt
Nu mai cita postul precedent

Ai si tu acelasi PM .

Nu mai cita postul precedent

Prietenul tau are si leduri format normal grosime 3mm culoare portocalie?

Merci.

Il intreb. Cam de cate ai nevoie ?

Acum depinde de pret. Eu as avea nevoie de doar cinci bucati (pentru butoanele usilor, la alta masina), dar daca sunt ieftine comandam zece bucati, ca sa inteleaga omul ca vinde ceva. Cred ca pentru cinci bucati ( mai ales daca sunt ieftine) nu se deranjeaza nimeni.

Merci.

Edited by pringles

Terminat, rezolvat, asteptam pareri

Prietenul meu si cu mine am rezolvat luminile interioare ale Accent-ului lui @Rikydzee.

Este foaaaaaarte ALB :devil:

Da, asa este, multumesc mult, sunt dementiale, mult mai elegant decat verdele din fabrica X_x , voi pune poze in jumatate de ora la MyCar. Multummesc inca odata domnule Gino, aveti tot respectul meu. Cred ca se poate inchide acest topic.

Vreau si eu PM-ul costurilor :D Multumesc !

Primit, multumesc !

Vad ca e mai multa lume interesata, asa ca pun informatia si aici.

Costa 145 lei, ledurile de la ceasurile de bord, butoanele de la geamuri (daca sunt electrice si au lumina) consola centrala (ceas, dezaburire si avarie + butoane a/c) si butoanele din stanga volanului (faruri ceata + reglaj inaltime al farurilor) NU include leduri casetofon + plafoniera/e. Pretul include mana de lucru + materialele (leduri, fludor, rezistente, etc.) Se vine cu masina si atat.

Toata operatiunea dureaza maxim 4 ore.