Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Sign in to follow this  
alin79

Intalnire Paulesti !

Recommended Posts

Salut tuturor de pe forum !!!

Am participat si eu la intalnirea de la Paulesti si m-am gandit sa deschid acest topic pentru a formula cateva pareri ....nu trebuie neaparat sa se tina seama de ele pe viitor!

In mare a fost ok ,lume destul de multa ,dealeri au venit cu masini pt test ..pana aici totul ok ...numai ca eu cred ca se putea anima un pic aceasta intalnire ..si acest lucru il puteau face cei ce s-au ocupat de intalnire prin diferite activitati (pe langa clasicul test drive cu masina puteam face ceva concursuri de indemanare in condus,sa fi stabilit pt suv'uri un traseu pe acele dealuri.....etc).Asta zic pentru ca mie unul mi s-a parut destul de plictisitor ..pt ce ne-am intalnit ?sa stam mai mult la masa?asta o puteam face si in alta locatie ?pt un test drive cu masinile?Santa fe de ce nu au adus domnii de la Hunday?!!!..asta puteam face la dealeri acasa....in fine este doar o parere a mea si va zic din ce am vazut si eu pe al alte intalniri ale altor forumuri.EU sunt posesor si de un vw passat si am mers si la intalnirile lor .

Sper sa nu mi-o luati in nume de rau ,dar asta este parerea mea si poate daca am discuta toti si ne-am expune sincer parerile,pe viitor am face lucruri si mai frumoase.

PS.Felicitari celui cu masina tunata ...frumoasa lucrare ..sa o stapanesti sanatos !!!!

Edited by alin79

ziua buna!

Din poze cred ca a fost o iesire in natura reusita!

Am descoperit cu ac. ocazie din poze un loc minunat in natura! Nu stiu cum este vara pe acolo dar cred ca spatiu este pentru toata lumea!

Personal nu am participat dar pe viitor cine stie!

Nota 10 celor care au gasit "locasul" este fain, chiar si intr-o perioada de iarna!

Pentru concursuri de indemanare cred ca trebuie autorizatie de la politie. Si daca vreunul nu-i asa de indemanatic, ce face? Pleaca cu masina boţită acasa?

Fara sa vreau sa fiu rau, consider ca spre deosebire de majoritatea forumistilor de pe forumuri de marci care se preteaza mai bine la tuning, posesorul de Hyundai e ceva mai cumintel. Sincer, cati posesori de Hyundai ai vazut tu sa faca cerculete prin parcarea de la Mall cand da zapada? ;) (Am incercat sa fiu diplomat, sper ca s-a inteles ideea).

Ideile sunt binevenite intotdeauna. Problema este ca multi vin cu idei si prea putini se implica.

Pentru anumite activitati, ca sa le organizezi si sa-ti iasa bine, mai ai nevoie si de bani. Pana aici totul e bine si frumos, insa cand apare discutia de bani ... mai bine ma opresc aici.

Pentru alin79, care spune ca a fost si la intalnirea altor forumuri, si pentru alti colegi, vin si eu cu intrebarea: La cate intalniri ale forumurilor a fost prezenta Reprezentanta marcii si la cate s-a implicat? Pana una alta, Hyundai Auto Romania s-a implicat in organizarea acestor evenimente si a facut-o in masura fondurilor disponibile.

Propun insa ca titlul acestui topic sa nu se numeasca "Intalnire Paulesti" ci "Intalnire Nationala Aniversara". iar toti cei care au idei de imbunatatire sunt poftiti sa le expuna iar in urmatorul an sa se si ocupe de acele aspecte.

Mie unul mi-ar fi placut ca din partea noastra, a forumistilor, sa existe o implicare mai mare chiar si numai in a anunta poporul de aceasta initiativa. De ex: adminii sa puna un titlu mare pe pagina de start a forumului, adminii+moderatorii sa transmitea inainte cu 2-3 luni cat mai multe mass-mail-uri pentru anuntarea poporului, in fiecare localitate unde exista cate un membru Hyundaiclub.ro sa se ocupe de mediatizarea evenimentului (sa confectioneze fluturasi si sa-i imparta prin propria-i urbe, sa ia legatura cu dealerul local sau cu alti posibili colaboratori, etc.)

.... continuati cu ideile si cu promisiunile de implicare.

Bafta.

Ideile sunt binevenite intotdeauna. Problema este ca multi vin cu idei si prea putini se implica.

Pentru anumite activitati, ca sa le organizezi si sa-ti iasa bine, mai ai nevoie si de bani. Pana aici totul e bine si frumos, insa cand apare discutia de bani ... mai bine ma opresc aici.

Rau faci ca te opresti aici... de aceea multi nu prea inteleg mare lucru din ce se petrece si de ce se intampla asa cum se intampla.

O alta propunere ar fi ca pe viitor sa existe un grup / o celula constituita din macar cativa forumisti care sa inchege ideea, proiectul si pe parcursul desfasurarii SA DISCUTE INTRE EI iar pe forum sa vedem un singur mesaj, coerent (venit din partea celor cativa care se ocupa de o chestie), sa existe o minima coeziune, sa nu mai vedem ca unul zice una, altul altceva... cand in ziua de astazi numai de mijloace si cai de comunicare nu ne putem plange ca ducem lipsa.

Eu va invinuiesc pe toti cei care taceti atata vreme cat aveti libertatea si dreptul de a spune realitatile cu care v-ati confruntat.

Edited by BlueKing

Pentru concursuri de indemanare cred ca trebuie autorizatie de la politie. Si daca vreunul nu-i asa de indemanatic, ce face? Pleaca cu masina boţită acasa?

Fara sa vreau sa fiu rau, consider ca spre deosebire de majoritatea forumistilor de pe forumuri de marci care se preteaza mai bine la tuning, posesorul de Hyundai e ceva mai cumintel. Sincer, cati posesori de Hyundai ai vazut tu sa faca cerculete prin parcarea de la Mall cand da zapada? ;) (Am incercat sa fiu diplomat, sper ca s-a inteles ideea).

Da ..ideea s-a inteles,numai ca eu nu m-am referit la liniute ...la ceva cu ce putem sa ne umplem timpul mai ales la intalnirile nationala...nu era vb sa ne rupem masinile prin parcari ..eu am un santa si nu se preteaza .

Numai ca eu nu am vazut sa fie animata intalnirea .....daca tu ai vazut asta este ...sunt pareri si pareri .....sincer la ce ne-am intalnit ?!sa vedem un i40 care este la dealeri de ceva vreme si cu care puteam sa mergem si in oras ?

Trebuie sa gasim solutii pe viitor sa fie mai active intalnirile .

PS.Eu mi-am exprimat parerea destul de sincer fara diplomatie .....oricum nu stau intalnirile in parerile mele ..iar comparatia cu alte marci a fost ca un simplu exemplu...poate de urmat (nu la liniute si indemanare se poate face printre jaloane nu printre stalpi de beton ca sa ne botim masinile).

Rau faci ca te opresti aici... de aceea multi nu prea inteleg mare lucru din ce se petrece si de ce se intampla asa cum se intampla.

O alta propunere ar fi ca pe viitor sa existe un grup / o celula constituita din macar cativa forumisti care sa inchege ideea, proiectul si pe parcursul desfasurarii SA DISCUTE INTRE EI iar pe forum sa vedem un singur mesaj, coerent (venit din partea celor cativa care se ocupa de o chestie), sa existe o minima coeziune, sa nu mai vedem ca unul zice una, altul altceva... cand in ziua de astazi numai de mijloace si cai de comunicare nu ne putem plange ca ducem lipsa.

Eu va invinuiesc pe toti cei care taceti atata vreme cat aveti libertatea si dreptul de a spune realitatile cu care v-ati confruntat.

FElicitari !!!!!

Ai atins un subiect ce ar fi trebuit discutat la Paulesti.....numai ca daca eu mi-am exprimat punctul meu de vedere unii au inteles altceva(poti sa citesti).

Eu sunt destul de nou printre posesorii de hunday ...dar am simtit nevoia sa-mi exprim parerea liber .Nu am auzit subiecte de genul:probleme la masini?!!!dealeri de ce au venit acolo ?ca sa cumparam i40?eu cred ca se puteau face discutii pe tema servisarii,etc....

Pentru alin79, care spune ca a fost si la intalnirea altor forumuri, si pentru alti colegi, vin si eu cu intrebarea: La cate intalniri ale forumurilor a fost prezenta Reprezentanta marcii si la cate s-a implicat? Pana una alta, Hyundai Auto Romania s-a implicat in organizarea acestor evenimente si a facut-o in masura fondurilor disponibile.

Propun insa ca titlul acestui topic sa nu se numeasca "Intalnire Paulesti" ci "Intalnire Nationala Aniversara". iar toti cei care au idei de imbunatatire sunt poftiti sa le expuna iar in urmatorul an sa se si ocupe de acele aspecte.

Mie unul mi-ar fi placut ca din partea noastra, a forumistilor, sa existe o implicare mai mare chiar si numai in a anunta poporul de aceasta initiativa. De ex: adminii sa puna un titlu mare pe pagina de start a forumului, adminii+moderatorii sa transmitea inainte cu 2-3 luni cat mai multe mass-mail-uri pentru anuntarea poporului, in fiecare localitate unde exista cate un membru Hyundaiclub.ro sa se ocupe de mediatizarea evenimentului (sa confectioneze fluturasi si sa-i imparta prin propria-i urbe, sa ia legatura cu dealerul local sau cu alti posibili colaboratori, etc.)

.... continuati cu ideile si cu promisiunile de implicare.

Bafta.

Salut ,

Nu am zis nimic de implicarea Hunday..a fost ok ...vb de cum sa facem o intalnire cat mai antrenanta ...daca ai vazut au fost oameni care nu au mers in test drive si au plecat pentru ca a lipsit un pic organizarea ....ce a tinut de tine si alti cativa ..tot respectul ....poate ne vedem la o intalnire la polivalenta si discutam mai deschis ,toata lumea .\