Jump to content
Sign in to follow this  
james kilowatt

Delta Dunarii

Recommended Posts

M-ar interesa o scurta excursie in Delta, poate in septembrie. 2-3 zile, cu plimbat cu barca, facut baie, si macat peste mult si bun :D

A fost cineva recent? Unde? Cum se ajunge? Unde se poate sta in conditii decente? Unde se poate manca un peste abia prins? Caut orice fel de informatii, sau experiente, fie ele placute sau nu.

Daca te intereseaza.....DUNAVATUL este un tinut uitat de timp

Traseu....Bucuresti....Tulcea.....Nufaru....Mahmudia.....Dunavatul de Jos

De la Tulcea.....spre Dunavatul de Jos.....soseaua este asfaltata in totalitate

Succes, daca te vei duce.....si astept comentarii....... :fingerup:

N-o sa plec din bucuresti, ci din Galati. Si nici nu tin musai sa merg cu masina, nu m*ar deranja nici sa merg cu vaporul. Inainte exista, acum habar n-am...

Oricum, daca reusesc sa ajung, va tine la curent :fingerup:

Edited by james kilowatt

Eu am fost la sfarsitul saptamanii trecute la o pensiune in Maliuc - Nada Apelor(o gasesti pe net, daca vrei sa vezi poze). Cazarea e mai mult decat ok, iar mancarea e bestiala. Am mers pana la Tulcea cu masina si de acolo ne-au preluat cei de la pensiune cu o barca cu motor. A fost super tare, singurul regret a fost ca am stat doar 3 zile:-).

Ai putea merge cu masina pana la Murghiol si acolo sa inchiriezi o barca sau sa te repezi pana la Cormoranul

Are cineva idee cum se poate ajunge din Tulcea sau din Murghiol in Sf. Gheorghe? Siteul navromului e destul de muci....