Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Serj K

Tabel centralizator preturi comparative revizii/piese etc

Centralizator preturi  

51 members have voted

1. 1. E bun, e util?

• Da, si voi introduce informatii oricand am
      47
    • Da, dar nu voi contribui cu informatii
      0
    • Nu cred ca e util pentru ca userii nu vor adauga informatiile
      0
    • Nu e util
      1
    • Nu stiu
      3

Recommended Posts

Dragi colegi de forum,

pentru toti topicurile de revizii/piese sunt extrem de utile prin faptul ca ofera informatii despre preturi.

Am facut prin urmare un tabel, care se populeaza din form-ul urmator:

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFFmUzdyR0xRY3BHcHVPcDFyZlVQQVE6MQ

Rezultatele le puteti vizualiza aici:

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Aun4MvmD7vHBdFFmUzdyR0xRY3BHcHVPcDFyZlVQQVE&hl=en#gid=0

Ar fi super daca toti cei care interactioneaza cu service-urile/furnizorii pentru revizii/piese ar scrie aici informatiile obtinute. Ar fi mult ami usor pentru ceilalti sa gaseasca rapid informatiile de care au nevoie.

Daca acest topic ar putea fi facut Sticky, cred ca ar fi folosit de multa lume.

Buna ideea, dar se poate cumva ordona dupa, pret/produs service?

Daca alegeti List View din meniul View, apare posibilitatea de a filtra dupa oricare camp, similar cu AutoFilter din Excel.

Nu am reusit sa apara implicit in format de ListView (Vizualizare ca lista daca sunteti pe limba romana).

Edited by Serj K

interesant...

ordonarea cat mai simpla: Produs-Furnizor-Pret-Data.

Edited by iflorin

Stimati Accent*uati :)

va atasez facturile de achizitii ptr a vedea furnizor, adresa, telefon, preturi.

de asemenea la sectiunea www.pieseschimb.eu puteti sa completati formularul tip certificat (talon inmatriculare) cu datele cerute si veti obtine pe mail o cotatie rapida.

in Bucuresti transportul e gratuit. provincia cred contra cost. nu fac reclama site*ului, incerc sa ajut pe toti dupa cum vedeti.

intr-adevar un filtru de combustibil MAN este la 216 lei.

MIHAI 1.pdf

MIHAI2.pdf

MIHAI3.pdf

Edited by meteo

AM FACUT CURATENIE.

ROG SA PASTRAM ACET TOPIC DOAR PENTRU INTRODUCERE DE PRETURI IN TABEL.

PENTRU ORICE ALTE DISCUTII VA ROG SA FOLOSITI TOPICURI DEDICATE.

DE ACUM INAITE "WARN" PENTRU ORICARE ALTE DISCUTII.

MULTUMESC

vreau sa raportez o posibila eroare;

In excelul aferent topicului, la pozitia 7 apare revizie 45.000 facuta la buzau la pretul de 101 RON chiar e posibil? sau e o eroare ?

ar fi bine sa mai adaugi o coloana cu usernameul de pe forum pt a sti pe cine sa contactam.

este vorba de pachet de revizie. Contine: foltru aer, filtru polen, filtru ulei, filtru motorina

Edited by Dino

Cam greu se mai adauga ceva in lista. :unsure:

off topic:

poate nu are nici o legatura cu topicul, dar pentru piese second Accent, corespondez cu o firma care are masini la dezmambrari. Nu am decat adresa de e-mail, asa ca o postez aici: pieseauto00@yahoo.com.

Am cautat pentru un prieten piese si am gasit la el, de aceea v-o recomand. Nu considerati ca o reclama!

Am postat ultimele 2 "facturi" de pe anul 2011. Urmeaza cat de curand revizia de 56k si atunci voi reveni cu toate informatiile.

Multumesc !

Sa aveti grija de unde va cumparati piesele. Eu am cumparat online de la king auto si am primit numai filtrul de motorina sigilat si cu acel sa-i zic timbru care atesta ca e original. In rest, cred ca puteam comanda piesele care erau la jumatate de pret si tot aia aveam. Numai spun de modul cum s-a comportat individul de la telefon. Parca nu eu platisem mai mult de 500 de RON.

Salutare , a mai comandat cineva pachetul de filtre de pe site-ul www.hyundai-piese.ro/ , as vrea sa stiu daca a primit toate filtrele originale hyundai/mobis , pentru ca eu am primit doar filtrul de ulei in ambalaj hyundai/mobis iar restul filtrelor era un furnizor real ston. Problema e ca filtrul motorina nu sa potrivit corespunzator , adica dupa strangere nu etansa la cele 2 garnituri . Ciudat de ce acum nu mai trimit doar piese originale , anul trecut de pe acelasi site am primit toate 4 filtrele originale .

Multumesc, o zi placuta!