Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
XMihai

Coduri piese Hyundai Accent

Recommended Posts

Dino....nu are legatura cu acest post, dar voiam sa imi dai o adresa de mess sau facebook sa te pot intreba o problema legata de un Accent!

am incercat sa iti trimit mesaj, dar nu merge!

multumesc aniticipat si te rog trimite-mi o modalitate de a te contacta!

Dar coduriile pt. un hyundai CRDI din 2004 in 3 pistoane 60kw 82 cp. le stie cineva. la piese sau exista un CATALOG CA VREAU SA SCHIMB DISTRIBUTIA. ulei filtre tot.!

multumesc prietenilor cei cu hyundai!!

Salut!

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu codul de la setul de cuzineti biela,a incercat un prieten sa ma ajute dar la el in program apare cu standard A,B....sunt pe culorii cum pot afla exact care imi trebuiesc.

Va Multumesc.

PS:este vorba de un hyundai accent 1.5crdi 2007

o sa adaug si seria daca este nevoie

E posibil sa existe mai multe coduri diferite - pe cote de reparatie ale arborelui cotit.

Cam asa ceva a gasit si prietenul tau ? Eu am cautat dupa modelul masinii, nu dupa seria sasiu.

Edited by Mihai-S

In locul pe unde se umple/completeaza cu freon sistemul de climatizare exista cate un ventil. am inteles ca as avea scurgeri de freon pe la acele ventile. Stiti cumva daca acelea se pot schimba? daca da ce cod au? Sau macar daca stie cineva exact denumirea lor.... Va multumesc

• Auto:Hyundai
  • Model:Accent 1.5 CRDI
  • An:2009

Salut,

Stie cineva codul fuliei de la compresorul de aer conditionat la 1.5 CRDI?

Multumesc.

Cod piese injector

Ieri am avut neplacuta surpriza sa caut in multe magazine de pise cele 2magnifice oringuri sau horinguri cum naiba le zice care se situeaza pe injector . surprize surprize cica nu vin separate decat cu tot cu injector . ma poate ajuta cineva ?

Salut!

Ma poate ajuta cineva sa imi dau seama de la ce masina e planetara din pozele atasate? Cel de la care am luat-o mi-a zis ca e scoasa de pe un Hyundai Accent diesel din 2008, desi ma cam indoiesc si am vazut ca e diferita de cea pe care o am pe Accentul meu fabricat la finalul anului 2007 (am atasat si o poza unde le-am pus alaturi). Am gasit pe ea urmatoarele coduri: 49541-33220, 49542-29320 si 49500-1C460, dar din pacate nu imi dau seama, pentru ca la unul imi zice ca e pentru Hyundai Accent 2005-2010, iar la altul imi spune cu totul alte modele de Hyundai sau Kia..

post-37835-0-82585300-1475857885_thumb.jpg

post-37835-0-57538000-1475857894_thumb.jpg

post-37835-0-94280800-1475857906_thumb.jpg

post-37835-0-18348000-1475857932_thumb.jpg

post-37835-0-78888800-1475857941_thumb.jpg

post-37835-0-56942500-1475857947_thumb.jpg

post-37835-0-31473800-1475858343_thumb.jpg

Coduri piese

Bafta eu astept un reply de 7zile .dar se pare ca nu prea mai sunt oameni activi. Im cer scuze dar eu nu styu ce masina e. Doar pot sa cred ce vb de accent 1 si 2

@vitalik, am demontat si eu planetarele si le-am scos direct din cutia de viteze, dar parca niciuna nu avea maciulia aceea la capat. Din cate tin eu minte acolo se termina tot cu o parte zimtata cu o siguranta pe ea.

@vitalik, am demontat si eu planetarele si le-am scos direct din cutia de viteze, dar parca niciuna nu avea maciulia aceea la capat. Din cate tin eu minte acolo se termina tot cu o parte zimtata cu o siguranta pe ea.

Am gasit pe net o poza a planetarei de la Santa Fe-ul din 2009 (atasat) si seamana izbitor de mult cu aceasta pe care o am.. Nu stiu cum sa aflu sigur, ca nu ma ajuta codurile alea deloc.

post-37835-0-64658900-1475860085_thumb.jpg

Pentru a verifica coduri de piese eu în pe koraps.com. Este un magazin online pentru piese auto. Asta este procedura mea.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Pentru a verifica coduri de piese eu în pe koraps.com. Este un magazin online pentru piese auto. Asta este procedura mea.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Merci, am incercat. Primele doua coduri imi arata modelul Sonata si al treilea nu il gaseste :)

buna, un cod de fulie motor pentru accent 1.5 crdi din 2007,ms

Salut

Ma puteti ajuta si pe mine cu o nelamurire?

Am fost ieri la service Hyundai Brasov si au zis ca trebuie schimbata "bucsa anterioara brat dreapta fata" dar nu au vrut sa imi dea si codul piesei.

Oare este vorba de "Bucsa bascula inferioara fata" ?? si care este codul pentru aceasta

Va multumesc

Salut

Ma puteti ajuta si pe mine cu o nelamurire?

Am fost ieri la service Hyundai Brasov si au zis ca trebuie schimbata "bucsa anterioara brat dreapta fata" dar nu au vrut sa imi dea si codul piesei.

Oare este vorba de "Bucsa bascula inferioara fata" ?? si care este codul pentru aceasta

Va multumesc

54551-1E000 >> BUCSA BASCULA FT JOS HY ACC 06

sau

Bucsa bascula inferioara fata ( stanga / dreapta ) ( spre spate ) Hyundai Accent ( an 2005-2010 )

54584-1G000

Edited by vasii_marian

Salut,

Stie cineva codul pentru piesa metalica ce vine montata pe trager chiar sub far stanga si are un rol de suport pentru bara.

Salut,

Stie cineva codul pentru piesa metalica ce vine montata pe trager chiar sub far stanga si are un rol de suport pentru bara.

https://goo.gl/images/caMWFP

Edited by p_valentin

Salut,găsesc și eu codul la cablu deschidere portbagaj Hyundai Accent 2007 1.4 ? VIN: NLHCM41AP7Z071455

Salut. Uite aici: https://hyundai.7zap.com/en/eur/accent/teurpmct06/vin:search,/tr/8182911/?param=vin:nlhcm41ap7z071455

Ai doua cabluri menționate: cel de la capacul rezervorului și cel de la portbagaj. Pui mouse-ul pe fiecare număr roșu și cu un click te trimite la mai multe detalii (și la codurile complete din listă).

Fă niște verificări suplimentare cu codurile, caută-le pe niște site-uri.

Există și mecanismul de la portbagaj explicat aici: https://hyundai.7zap.com/en/eur/accent/teurpmct06/vin:search,/tr/8183411/?param=vin:nlhcm41ap7z071455

• Like 1

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu codul pentru volanta pentru un Hyundai Accent 1.5CRDI din 2008.

Va multumesc

Conform https://kingauto.ro/ro/ambreiaj/8042-23200-2a101-volanta-original-hyundai-original.html, pare a fi 23200-2A101.

PS: Nu e publicitate, doar un mod mai rapid de a afla unele coduri la piese. Indiferent de unde o comanzi, te rog da-mi si un un PM privind costul - ma intereseaza si pe mine. Multam'

Nu stiu daca s-a mai mentionat sau nu, dar aplicand principiul conform caruia "repetitia e mama invataturii", (re)aduc in atentie acest site: https://hyundai.catalogs-parts.com/#{client:1;page:group;lang:en;catalog:eur;family:accent;catalog_code:thmtpmct06;prm:01.s4,02.1b,03.c,04.5,05.5,dt.l,year.2007}

Link-ul e dat pentru Accent 2007 CRDi si am dat de el cautand codul pentru butonul de avarii, dar mergand inapoi puteti selecta si alte modele. Nu stiu daca e vreo scapare de la ei sau de la constructor, insa unele repere nu le-am gasit, precum cel cautat. Dar in rest pare sa aiba destule si e destul de consistent si cu alte site-uri care prezinta codurile reperelor.

Bafta.

Buna ziua știe cineva ce cod are dispozitivul care deschide portbagajul și bușonul combustibil accent 2007 MC?? Mulțumesc.