Jump to content
Sign in to follow this  
Aztec

Ce parere aveti?

36 members have voted

1. 1. Ce parere aveti despre ideea exprimata in acest topic?

• E OK si vreau sa particip/initiez ori de cate ori voi putea!
      20
    • Sunt dispus sa incerc si ma voi decide in functie de cum va iesi!
      15
    • Nu prea imi place, dar daca prinde, as incerca si eu!
      0
    • Nu-i de mine!
      0
    • Nu-i acord nicio sansa de reusita!
      1

Recommended Posts

A venit vara, copiii au luat vacanta, noi "cei mari" inca asudam pe baricade :rant: cu gandul la vacanta noastra :doh: ... Pana atunci, sau poate dupa, o evadare dintre betoane ar fi binevenita.

Titlul acestei sectiuni este, cred eu, destul de sugestiv. Acesta sper sa devina locul in care se vor anunta si discuta propunerile de iesiri la iarba verde, in maniera deja cunoscuta (locatie, data, lista participanti, traseu coloana, etc).

Deocamdata, sa zicem ca sectiunea aceasta este in stadiu "beta", pentru ca am o idee si daca voi considerati ca are potential, as vrea ca impreuna sa-i gasim "bug-urile" si sa-i adaugam si alte "feature-uri"!

Sa va spun despre ce este vorba: Sunt situatii in care iesim la iarba verde, cu familia sau cu prietenii. Acestea nu corespund ca data sau locatie cu cele organizate pe forum si chiar nu vrem/putem sa facem schimbari. Cu toate acestea, ne-ar face o deosebita placere sa avem ca "vecini/parteneri de gratar" niste colegi de forum. Ce e de facut? Pai, deschidem un topic in aceasta sectiune cu informatiile despre data si loc/zona si discutam cu cei interesati! :fingerup:

Mie mi-ar face o deosebita placere ca la urmatoarea iesire cu familia (si nu doar cei pe care-i stiti :D) sa am alaturi si cativa (de fapt, mai multi) hyundaisti, mai vechi :devil: sau mai noi... Sau, in cazul in care nu am un program pentru un weekend, sa gasesc langa cine sa-mi instalez si eu gratarul... Asa ca, hyundaisti din toata tara, indrazniti! S-ar putea sa va placa!

Ma gandesc ca ar merge si un mic regulament al sectiunii, dar mai intai as vrea sa discutam ideea! ...Asa ca, liber la intrebari/sugestii/opinii (la subiect, bineinteles)!

Va multumesc pentru atentie si va urez tuturor VACANTA PLACUTA!

De votat votara 6 persoane (dintre care 2 voturi sunt de la Relu si de la mine) dar vad ca de postat n-a bagat nimeni nimic.

Personal eu sunt adeptul iesirilor mai la distanta, in detrimentul celor gen Copaceni. Dar acum sa vedem ce mai zic si ceilalti.

Norocosilor!

La mine singurul loc unde am voie sa fac gratar e in curtea mea. La iarba verde e exclus.

LE

Votat cu optiunea a doua. Nu am votat cu prima pentru ca nu cred ca hyundai-istii sunt neaparat mai buni decat altii. Daca nu-s simpatici, ma lipsesc. Iar daca sunt simpatici pot sa fis si toyotari, si audisti, putin imi pasa :)

Edited by james kilowatt

James kilowatt, gratar la tine in curte? :) poate prin august, ce zici? :) se poate? :)

Iar pt gratare, gen copaceni, cheia, sau orice alt loc, sunt disponibil aproape oricand, vineri si/sau sambata ;) dar sa fie anuntat mai din timp. :fingerup:

Edited by XMihai

Am votat optiunea 2.

Votat optiunea 2 :fingerup:

So far so good, numai voturi pentru, e bine asa dar ma asteptam si la ceva discutii...

Discutii referitoare la ce ???

Sutem de acord sa iesim, in limita posibilitatilor, la un gratar organizat :D

Alte discutii cand s-or organiza sau cand o pleca careva la gratar ;)

salutare. sunt nou pe aici... abia mi-am luat masina acum o luna.... si putin... sunt pentru iesiri la gratar numai sa fiu anuntat din timp... destinatia nu conteaza :))

Ok, deci cum ramane cu grataru? ca voturi sunt ceva ceva ;)

Weekend-ul acesta merg cu familia intr-o tabara de corturi la Izvorul Muresului. Vom incerca sa facem fata si unui concurs de turism-sportiv ;)) Fiind prima participare cu copiii speram doar sa putem termina cu bine traseul... Doar sa nu ploua prea mult :mda:

Mai tenteaza pe cineva un weekend la munte, cu cortul? Posibil ca pe la mijlocul lui Iulie sa repetam experienta (pe Transfagarasan se pare) si poate ne strangem mai multi hyundaisti. Revin cu mai multe detalii daca sunt amatori (sper sa le am si eu pana luni, marti)

Planuiam o iesire la gratar, dar va trebui reprogramata! Daca se iveste insa vreo ocazie, poate... poate... ;))

Guest B-73-AML

votat 1

eu o sa fac pe 16-19 iulie un traseu zic eu frumos

bucuresti-pitesti-rm valcea-ranca-TRANSALPINA-sebes-sibiu-TRANSFAGARASAN-curtea de arges-pitesti-bucuresti

vreau sa plec vineri din bucuresti sa ma opresc vineri seara la ranca

sambata TRANSALPINA cu oprire sambata seara in sibiu

duminica TRANSFAGARASEAN cu oprire in bucuresti din pacate

luni la munca :wall:

acum o itrebare:cine a mai foste de curand pe TRANSALPINA?

e asfaltata toata?

votat 1

eu o sa fac pe 16-19 iulie un traseu zic eu frumos

bucuresti-pitesti-rm valcea-ranca-TRANSALPINA-sebes-sibiu-TRANSFAGARASAN-curtea de arges-pitesti-bucuresti

vreau sa plec vineri din bucuresti sa ma opresc vineri seara la ranca

sambata TRANSALPINA cu oprire sambata seara in sibiu

duminica TRANSFAGARASEAN cu oprire in bucuresti din pacate

luni la munca :wall:

e asfaltata toata?

eu am fost anul trecut cu masina din semnatura si pot sa spun ca am facut adevarat, chiar adevarat offroad..

cand am fost eu se apucasera abia de terasamente..n-as putea spune daca e sau nu asfaltata toata...dar daca e la stadiul cum era cand am fost eu, o sa lasi pe acolo tobe, scuturi, etc..pe transfagarasan plec si eu pe 17 iulie..abia astept..merg in fiecare an..pacat de tara noastra, la cat e de frumoasa pe atat de prost promovata..

drumuri bune!!

Guest B-73-AML

pai am citit un articol in julnalu' de prin octombrie 2009 si ziceau ca gata toata,dar nu prea imi vine sa cred

si acum pe tema topicului

iesi se fac de toti

problema e ca nu are cine sa ne adune,sa ne organizeze,sa vina cu idei si propuneri

Edited by B-73-AML

2 locatii pentru posibile iesiri la munte: Hotel Bielmann, Sanpetru - Brasov (cu cazare) sau Muntele Rosu (nu stiu daca s-a mai mers) - fara cazare.

Drumul de la soseaua principala pana la Cabana Muntele Rosu e destul de ... "provocator" :D

post-2543-127893421344_thumb.jpg

post-2543-127893425076_thumb.jpg

post-2543-12789342747_thumb.jpg

post-2543-12789345373_thumb.jpg

post-2543-127893469093_thumb.jpg

post-2543-127893470007_thumb.jpg

post-2543-127893473616_thumb.jpg

post-2543-127893474932_thumb.jpg

post-2543-127893476069_thumb.jpg

e asfaltata toata?

Am fost eu acum doua saptamini. Nu e asfaltata toata, dar e nivelata cam toata, ceva probleme (in sensul de drum ingust) mai sint inspre Obirsia Lotrului. Ce-i drept eu am fost cu o masina de teren, nu cu cea de la profil.

Daca esti atent, in principiu scapi cu masina intreaga.

Mai dragi colegi de forum, va tenteaza o iesire la munte, din aia cu cazare de 1-2 nopti?

Da' din aia cu "sigur vin" si nu cu "poate" sau "nu stiu" ca la alea stiu sigur ca sunt zeci de amatori :D

Totul e negociabil: data, locatia, etc. ;)

Eu plec joi la etapa la Iasi...daca vreti pun poze:D de pe munti...

Next week Slanic Prahova...tot in munti - prieteneasca

si mai next week:D zona Siriu Buzau - prieteneasca....tot in munti

Apoi etapa de la Cimpu Lung

daca sinteti prin zona va fac o plimbare :drive: off road

Edited by mironas

Nea Leo,

Ar fi fain daca s-ar putea organiza ceva rapid, acum pe 25 sept, legat si cu Let's do it Romania.

Spre exemplu eu m-am inscris si plec vineri la Moeciu (am primit spre curatare zona Fundata)!

Daca mai sunt doritori, trebuie sa se inscrie pe site-ul oficial.

Daca vreti mai multe detalii, sunt aici!

R.

poate mai la iarna sa incercam ceva pe la munte(poate raman pe munti cu cauciucuri de vara :)) )

Eu plec joi la etapa la Iasi...daca vreti pun poze:D de pe munti...

Next week Slanic Prahova...tot in munti - prieteneasca

si mai next week:D zona Siriu Buzau - prieteneasca....tot in munti

Apoi etapa de la Cimpu Lung

daca sinteti prin zona va fac o plimbare :drive: off road

Cand mai mergi sa ma iei si pe mine cu tine :fingerup:

cate locuri ai ?? aduc eu grataru :p

Guest B-73-AML

vin eu cu carbunii si micii :rolleyes:

mereu mi-am dorit sa fac off road