Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Sign in to follow this  
ucinrov

Alte intalniri

Recommended Posts

Vreau sa punctez cateva lucruri in legatura cu intalnirea hyundaiclub de la Lepsa.

In primul rand consider acuzele aduse lui Bog54 si Danny pentru "secretizarea" intalnirii respective e un gest tipic romanesc (in sens negativ).

Ar fi trebuit sa apreciati faptul ca am reusit sa ne strangem o mana de oameni, toti prezenti asa cum au promis!Acest lucru ar fi trebuit sa va motiveze oarecum ca pe viitor sa participati si sa va interesati in prealabil despre aceste intalniri.

Ar fi trebuit sa o luati ca un preambul a unei eventuale intalniri nationale si nicidecum sa criticati atat de vehement "secretizarea" intalnirii.

Repet, acest tip de atitudine este tipic romaneasca, si iata un exemplu elocvent a rahatului in care se scalda aceasta tara, nu va mai mirati!

Pacat, Danny si Bog54 (si altii dar nu f multi) erau sufletul Hyundaiclub LIVE and online.Chiar meritau acest tratament!?

Am vb cu ei telefonic si mi-am exprimat regretul fata de situatia creata si in acelasi timp le-am multumit pentru felul cum a fost organizate excursiile de la Siriu si Lepsa.

Ca o sugestie, propun ceva celor care au adus acuze/nemultumiri in legatura cu iesirea de la Lepsa, organizati voi ceva asemanator si mai discutam dupa aia .... ok?

A organiza o iesire de genul asteia din urma, implica totusi niste eforturi, timp, resurse.Macar pentru atat trebuia sa nu fi aruncat cu acuze ....

Eu atat am avut de spus.Comentariile voastre ulterioare le voi citit si atat, nu raspund!

Oricum, nu va face cinste aceasta atitudine!Multi nu au curajul/motivatia de a trece de la virtual la real, noi, cei de la Lepsa si Siriu am facut-o si a fost frumos!

Edited by ucinrov

Vreau sa punctez cateva lucruri in legatura cu intalnirea hyundaiclub de la Lepsa.

Desi nu mai conteaza, a fost sau n-a fost o "intalnire HyundaiClub"?

In primul rand consider acuzele aduse lui Bog54 si Danny pentru "secretizarea" intalnirii respective e un gest tipic romanesc (in sens negativ).

Un alt gest tipic romanesc este si acela de a rascoli "chestia" aia la care te referi mai jos...

Ar fi trebuit sa apreciati faptul ca am reusit sa ne strangem o mana de oameni, toti prezenti asa cum au promis!Acest lucru ar fi trebuit sa va motiveze oarecum ca pe viitor sa participati si sa va interesati in prealabil despre aceste intalniri.

OK, daca tot te-ai apucat sa faci morala, poate imi explici si cum anume pot fi motivat sa particip si sa ma interesez despre aceste intalniri atunci cand (fara a fi "secrete") aflu despre ele abia dupa ce au avut loc?

Pacat, Danny si Bog54 (si altii dar nu f multi) erau sufletul Hyundaiclub LIVE and online.Chiar meritau acest tratament!?

...sunt...

Eu atat am avut de spus.Comentariile voastre ulterioare le voi citit si atat, nu raspund!

Pentru ca ai anuntat ca nu raspunzi, nici nu ma astept sa primesc un raspuns la intrebarea de mai sus! Si e ok! Intelegi?

Oricum, nu va face cinste aceasta atitudine!Multi nu au curajul/motivatia de a trece de la virtual la real, noi, cei de la Lepsa si Siriu am facut-o si a fost frumos!

No comment!

Imi asum offtopicu' si warnu' de rigoare.

Chiar nu se poate face curatenie aici? Toate posturile legate de subiectul acesta ar fi trebuit ori sterse ori mutate...

Ar fi trebuit sa apreciati faptul ca am reusit sa ne strangem o mana de oameni, toti prezenti asa cum au promis!

Hai sa-ti spun eu ce-ar fi trebuit, pe bune, ar fi trebuit sa va tineti gura si sa nu puneti poza pe forum. Apoi ar fi trebuit - daca tot ati comis-o - sa nu-i sariti in cap lu' Aztec de parca el ar fi fost de vina pt ce s-a intamplat. (pe mine asta m-a enervat, recunosc)

Si-ar mai fi trebuit sa nu vii la 11 zile dupa intamplare si sa postezi acest post "tipic romanesc" as putea spune... care nu face decat dea la o parte crusta de pe balega si sa demonstreze tot ce au negat unii si altii pe-aici. :))

Are perfecta dreptate NFS-u, nu trebuia sa spuneti nimic de intalnire, trebuia sa ramana secreta cum a fost de la inceput si toata lumea era fericita acum si totul era roz-albastru.

A fost o intalnire mai ad-hoc, atata tot.

Probabil vor mai fi si altele de acest gen, in conditiile in care nu toata lumea va putea sa spuna clar daca merge sau nu, in timp util. Vorbesc aici numai de intalniri care se lasa cu cazare peste noapte.

Ce-ai vrut sa spui cu asta?

Probabil vor mai fi si altele de acest gen, in conditiile in care nu toata lumea va putea sa spuna clar daca merge sau nu, in timp util.

Cum poti trage concluzia asta, IN CONDITIILE IN CARE NU TOATA LUMEA STIE DE INTALNIRI? O sa spui ca te bazezi pe experienta capatata la iesirile anterioare, dar ce te faci cu userii noi care poate au dorinta si posibilitatea de a participa la TOATE? Ce te faci cu cei care nu au posibilitatea de a participa la TOATE iesirile, oare nu au dreptul sa decida singuri la care sa participe? Si nu ma refer la Lepsa, de care ar fi fost frumos sa stim macar, chiar daca a fost o ocazionata de o onomastica si s-a dorit oarecum privata.

Relu, la iesirea de la Lepsa nu a fost timp pentru pregatiri. Au fost intrebati in ordine, cei care fusesera la intalnirile de la Polivalenta din perioada IMEDIAT anterioara, pana cand s-au umplut locurile. Probabil mai erau si altii doritori si disponibili dar care frecventasera mai rar intalnirile respective in perioada ACEEA sau care mai fusesera la iesiri de genul respectiv.

Daca mie maine imi spune cineva ca are o vila libera, cu un numar mic de locuri, disponibila in week-endul urmator, sigur n-o sa-l intreb printre primii daca vrea sa vina pe Maxirazvan sau pe XMihai, sau pe Horia, sau pe Sergiu pentru ca sunt mai multe sanse ca ei sa spuna NU decat sa spuna clar DA si pentru ca timpul e prea scurt.

Nici n-o sa pun pe forum pentru ca ar aparea multi cu "poate" care s-ar supara daca as incepe sa-i presez ca sa dea raspunssau care ar tine locurile ocupate pana in ultima zi, dupa care ar spune "nu mai pot sa vin" (a se vedea iesirea la Siriu).

A, cand se stie cu mult timp inainte - DA. Atunci se lasa cu topic, cu voturi, etc.

Daca ai fi fost la intalnirea de dinaintea plecarii (sau la altele in aceeasi perioada), probabil te intrebau pe tine daca vrei sa mergi si nu pe mine, pentru ca erai mai eligibil, avand si copii (asta a fost o iesire unde multi au venit cu copiii).

Asa, s-a incropit de-o camera prin punerea pe lista a mea si a lui Cornel (am si fost singurii care au venit neinsotiti). Repet: timpul a fost scurt.

la iesirea de la Lepsa nu a fost timp pentru pregatiri.
Desi ASTA NU ARE IMPORTANTA, eu zic sa te documentezi un pic inainte de a afirma asta

Daca mie maine imi spune cineva ca are o vila libera, cu un numar mic de locuri, disponibila in week-endul urmator, sigur n-o sa-l intreb printre primii daca vrea sa vina pe Maxirazvan sau pe XMihai, sau pe Horia, sau pe Sergiu pentru ca sunt mai multe sanse ca ei sa spuna NU decat sa spuna clar DA si pentru ca timpul e prea scurt.

Nu m-am suparat ca n-am fost intrebat daca vreau sau nu sa particip, ci pentru ca n-am stiut de eveniment (si cred ca e valabila afirmatia si pentru ceilalti). ATAT. Chiar e asa de greu de inteles? Citeste postul meu anterior!

Repet: timpul a fost scurt.

Repet si eu desi ASTA NU ARE IMPORTANTA: mai verifica!

Am rugamintea ca aceasta discutie sa se opreasca aici. Sunt singurul vinovat pentru situatia insuportabila la care s-a ajuns. Imi cer scuze pentru neplacerile cauzate. Nu va voi mai deranja.

Chiar n-am de ce sa verific. Eu am aflat cu cateva zile inainte si asta mi-e suficient.

Referitor la instiintarea celorlalti, nu sunt de aceeasi parere. Vila respectiva cu capacitatea aferenta nu a fost aleasa printr-o actiune a clubului, nefiind programata ca o actiune oficiala a clubului ci ca o serbare a zilei de nastere.

Logica dicteaza ca la o actiune de club, vila se alege in functie de numarul de participanti stiut sau estimat dinainte. La Lepsa persoana sarbatorita a ales vila mai intai, din motivul expuse mai sus, iar participantii s-au strans pentru a completa locurile libere dupa invitarea rudelor persoanei respective pe un criteriu gen "asta stiu ca de obicei vine la iesiri din astea".

......Sunt singurul vinovat pentru situatia insuportabila la care s-a ajuns. .....

Dane, nu eşti nici “singurul” , nici – cu atât mai mult – “vinovat”. Deoarece nimeni de pe forumul ăsta nu consider că are dreptul să ceară socoteală altui membru de pe forum pentru faptul că nu a venit la o întâlnire, că a plecat într-o excursie organizată în grup restrâns, că postează sau nu.

Sincer, nici prin cap nu mi-a trecut că ieşirea asta va fi considerată secretă, o vină a cuiva în faţa altcuiva. La fel de sincer, am crezut că va fi apreciat faptul că se face reclamă forumului oriunde şi oricând, în orice context. Altfel, Sergiu, nu aş fi postat poza.

Eu mă declar vinovat pentru că nu i-am spus lui Relu despre respectiva excursie. Atunci când l-am sunat să-l întreb “de sănătate”, nu am facut-o pentru a-l trage de mânecă… Presupunând că ar putea avea o problemă, deoarece la întâlniri nu-l văzusem de la începutul anului, pe forum nu mai era… am sunat pentru a ne oferi eventualul ajutor... Şi chiar mi s-a părut de prost gust şi lipsit de bun simţ – ştiindu-i situaţia - să o fac în acel context… Relu, scuze dacă am deranjat. Chiar nu am făcut-o cu intenţia de a te face să te “prezinţi” la întâlnirea imediat următoare de la Polivalenta. Poate dacă nu te sunam, nu ai fi răbufnit în felul asta.

În alta ordine de idei, timp de 3 zile începând de mâine, dacă există doritori în a prelua poze şi filmuleţe, pe care le am de la cele 67 de întâlniri la care am participat ca membru al clubului sau materiale legate de activitatea clubului, pun la dispoziţie urmatoarea adresa FTP, sunt 52 GB

ftp://89.46.117.24

HyundaiClub

username: BogdanDTP

password: Bogdan0812

Eu unul mă opresc aici….definitiv.

Ma bag si eu. Ce aveti fratilor, pe ce va certati voi pe aici? Stricati asa de usor ceea ce ati construit in timp? Nu iau partea nimanui, dar parca usor va aprindeti. Stricati prietenii si multe clipe frumoase, oare se merita?

Se vede de la o posta ca suntem latini, ne aprindem usor si (sper sa nu ma insel) ardem repede. Eu mai sper totusi ca veti gasi taria de a trece peste acest eveniment si sa revenim la sentimente mai frumoase. Nu cred ca puteti da uitarii asa de usor prieteniile si clipele frumoase. :cheers::drunk:

Pentru a înţelege situaţia.

Cu 3 săptamani înainte s-a PLĂTIT vila compusă din 13 camere pentru acest eveniment.

:hmm: Ad-hoc zici? ;))

... nimeni de pe forumul ăsta nu consider că are dreptul să ceară socoteală altui membru de pe forum pentru faptul că nu a venit la o întâlnire, că a plecat într-o excursie organizată în grup restrâns, că postează sau nu.

Sincer, nici prin cap nu mi-a trecut că ieşirea asta va fi considerată secretă, o vină a cuiva în faţa altcuiva. La fel de sincer, am crezut că va fi apreciat faptul că se face reclamă forumului oriunde şi oricând, în orice context. Altfel, Sergiu, nu aş fi postat poza.

Pe mine m-a deranjat doar faptul ca i-ati sarit in cap lui Aztec care era dintr-o data singur impotriva tuturor (o fi rapidist?). De aceea am incercat printr-un mesaj cit de jovial am putut, sa va fac sa va dati seama ca o astfel de discutie nu-si are rostul pe forum (datorita situatiei ingrate in care ati fost pusi si voi, si el) ci lucrurile s-ar fi rezolvat mult mai repede, mai normal si mai placut la o tigara si la o cafea intr-o dimineata de sambata.

Eh, acu'... daca voi, oameni in toata firea, trecuti prin viata si cu par alb, ati ales sa reactionati - ma scuzati - fix ca doua domnisoare de pension in loc sa vorbiti cu omul, nu e problema mea, ci a voastra. Eu sincer, nu ma asteptam la solutia asta.

Are dreptate NFS, se poate rezolva pe cale amiabila ... la o cafea.

Oricum, astfel de intalniri sunt bune, fata'n fata este un pic diferit decat virtualul.

Sper sa se mai organizeze asemenea intalniri, si daca cumva aveti in plan zona bucovinei, ma voi implica 100% in organizarea intalnirii!

Hai sa lasam orgoliile deoparte, e timpul sa ne respectam statutul de adulti :D

Eu zic ca inainte de a ne imparti in tabere (cine stie cate)..... mai bine o intalnire in parcare la Polivalenta (sambata care a trecut se gaseau in parcare destui "vinovati" care au participat si care puteau schimba doua vorbe cu doritorii). Cred ca nimeni nu are nici un motiv real de suparare.

Am zis!

:offtopic:

:whistling::oops:

Mie mi se pare ca situatia a fost lamurita suficient si nu vad de ce s-ar mai considera cineva vinovat sau afectat de aceasta. Nu dati cu piciorul la tot ce ati construit in trecut.