Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
danaserban

Imbunatatiri/Accesorii

Recommended Posts

Pe rimi.ro ai incercat? Au anunt si la noi pe forum, ai ceva avantaje ca membru al forumului.

Buna seara. Sunt nou pe forum și îmi cer scuze daca nu postez la topicul care trebuie. Am un Hyundai I20 achiziționat în septembrie 2017 varianta Comfort și aș dori să știu dacă se poate pune pilot automat și cam cat ar costa.

Deasemenea am și unele probleme la ea, poate le.ati avut și unii dintre voi: îmi stă mereu aprins martorul pentru presiunea in roti, chiar daca am verificat presiunea și este în regulă. O alta problema e că atunci când dau de schimbător în stânga se aude un scârțâit care este destul de enervat.

Urmeaza sa mă duc la reprezentanta cu ea, da doar săptămâna viitoare pot să ajung

Mulțumesc

Pentru covorase, recomand Rezaw Plast Negru din Cauciuc HYUNDAI I20 2014+

Sunt tip tavita si se potrivesc de minune cu podeaua de la i20. Un mare plus fata de restul este ca urca si pe foot rest si practic nu mai scapa apa/mizerie pe langa pres,asa cum se intampla cu restul. La fel si in spate, acopera sinele scaunelor si scapi de apa si mizeria care ar putea afecta acele elemente.

Se poate pune pilot, dar este foarte scump incat nici nu s-a putut calcula. Se schimba volanul, cablaje, calculator, pedala acceleratie, samd, e o intreaga tevatura. Am vrut eu...

Ce presiune ai in roti? Recomandat e 2.35 pe fata di 2.15 pe spate. Dupa presiune poate dura pana la 30 minute sa se stinga martorul. Daca presiunea e buna, atunci sigur ai un senzor defect la o roata.

Mie nu imi ia nici o data mai mult de 1-2km sa isi revina senzorul de presiune. Max 5min daca e mai aglomerat.

Pentru covorase, recomand Rezaw Plast Negru din Cauciuc HYUNDAI I20 2014+

Sunt tip tavita si se potrivesc de minune cu podeaua de la i20. Un mare plus fata de restul este ca urca si pe foot rest si practic nu mai scapa apa/mizerie pe langa pres,asa cum se intampla cu restul. La fel si in spate, acopera sinele scaunelor si scapi de apa si mizeria care ar putea afecta acele elemente.

Multumesc pentru recomandare, sunt probabil cea mai buna optiune pentru masina aceasta, acopera perfect si se potriveste pe fiecare striatie, inclusiv punctele de prindere astfel incat covorasul nu se misca nicaieri.

La Multi Ani!

Edited by gigi19lic
  • Like 1

Salut, as vrea si eu niste recomandari de huse care se aseaza bine pt un i20 2013, de preferat negre,masina fiind gri. Si de asemenea daca si-a montat cineva difuzoare pe usile din spate si mi poate confirma marimea as fi recunoscator.

Salut! Mi-a venit noul i20 si as vrea sa-i pun o cotiera pentru inceput.Am gasit asta la emag.A pus cineva modelul asta sau daca e vreo alta varianta mai buna?Multumesc!

post-31869-0-26668100-1564304940_thumb.png

E greu sa gasesti ceva bun și sa arate ok... Mai ales ca trebuie să gauresti.

Iar ceva original se ridica pe la 1000ron pt ca se schimba si consola centrala.

Și mie îmi lipsește o cotiera, dar mai bine stau fara... Oricum, alegerea îți aparține

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Pentru i20 de 1,25 si 84CP (2013 Facelift) caut un car kit bluetooth sa pot conecta iphone si/sau ipad si sa ascult muzica stocata, la boxele masinii.

Masina nu are bluetooth din fabrica, doar mufe AUX si USB.

Are cineva o recomandare pe la un buget de max 150 lei!?

Salut,

A pus careva navigatie pe modelul nou de I20? Daca da, de unde, aftermarket sau nu, si cum se impaca cu garantia. 

Posted (edited)
On 7/28/2019 at 12:12 PM, Hohaele said:

Salut! Mi-a venit noul i20 si as vrea sa-i pun o cotiera pentru inceput.Am gasit asta la emag.A pus cineva modelul asta sau daca e vreo alta varianta mai buna?Multumesc!

post-31869-0-26668100-1564304940_thumb.png

Asa arata cea aftermarket, de pe un forum italienesc.

eu am gasit la dezmembrari, a costat 800 ron cea originala

5ABF24C6-613F-411B-A408-4E54456A3CF8.jpeg

912703B7-0763-449F-97F4-0D92311DB8E5.jpeg

3D9DCE53-52B7-4AFA-8584-58D6E0C72397.jpeg

BD7C8147-E71C-4F53-A2DE-F9AC6FF3EA1E.jpeg

Edited by Cosmin_m