Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
danaserban

Imbunatatiri/Accesorii

Recommended Posts

salutare,

gata..... husele sunt montate pe pozitie, schimba total interiorul, da impresia de mai mult spatiu;

promit sa postez cateva poze imediat ce le voi face;

ce vroiam sa va intreb, si-a montat cineva incalzire in onglinzi? am gasit ceva pe net la 35 ron bucata, acum ramane sa vad cat ma ajunge si manopera, la gheata care a fost pe masina zilele trecute.....

sotul meu are la masina lui cuplate cu dezaburirea si sunt foarte utile pe o astfel de vreme.

Edited by danaserban

un link poti sa ne dai si noua? mi se pare o chestie foarte utila care nici eu nu o am pe masina

buna seara.

am achizitionat si eu un scut motor pentru i20 de la eurodeka si l-am montat la un service. dupa 1 saptamana masina incepe sa troncane la gropi..acum nu stiu daca e de la scut sau de la alte defecte.

voi afla maine de la service-ul hyundai de pe Expozitiei ,Bucuresti.

As vrea sa stiu si eu daca la voi motorul(1.2 benzina) este asa de zgomotos?

De unde pot achizitiona si eu pasla aia care se pune sub capota pentru zgomot?

Daniel, mie unul mi se pare chiar silentios motorul si ii simt prezenta doar cand il turez mai tare.Intr-un final este o chestiune de gust si de unitatea de masura cu care compari.

TME - Transfer Multisort Elektronik

Am cautat putin pe net si am gasit firma TME dar ai putea sa ne spui mai exact cum se numeste piesa respectiva ? :biggrin:

Edited by sharpalx

Daniel, mie unul mi se pare chiar silentios motorul si ii simt prezenta doar cand il turez mai tare.Intr-un final este o chestiune de gust si de unitatea de masura cu care compari.

Am cautat putin pe net si am gasit firma TME dar ai putea sa ne spui mai exact cum se numeste piesa respectiva ? :biggrin:

izolatie fonica capota hyundai i20..nici macar la reprezentanta nu am gasit...cica imi dau raspuns in 2 saptamani.

atunci cand o accelerez peste 2000 ture e mai zgomotoasa decat honda civic care are 2 tobe.

o fi vremea rece de vina?o fi insonorizarea?

Alt lucru suparator este ca pana anul asta toate modelele aveau plafoniera centrala+fata, izolatie fonica motor si esp (ma refer la varianta full), dar mai nou la aceleasi preturi au scos esp din dotare, plafoniera fata si izolatia fonica(doar in romania).

pana si indienii au dotare standard esp...dar noi suntem romani= fraieri.

Oricum fura toti in romania, ce mai conteaza.

daniel79 sa inteleg ca tie iti pare rau ca se aude motoru grav ?! ..

daniel79 sa inteleg ca tie iti pare rau ca se aude motoru grav ?! ..

pe mine nu ma deranjeaza...chiar imi place..sotia nu prea este obisnuita..

buna seara.

am achizitionat si eu un scut motor pentru i20 de la eurodeka si l-am montat la un service. dupa 1 saptamana masina incepe sa troncane la gropi..acum nu stiu daca e de la scut sau de la alte defecte.

voi afla maine de la service-ul hyundai de pe Expozitiei ,Bucuresti.

As vrea sa stiu si eu daca la voi motorul(1.2 benzina) este asa de zgomotos?

De unde pot achizitiona si eu pasla aia care se pune sub capota pentru zgomot?

s-a rezolvat trancanitul la service hyundai str. Expozitiei. idiotii de la serviceul de cartier unde am pus scutul nu au strans suruburile cum trebuie.Oamenii de la hyundai au schimbat suruburile cu unele mai lungi si au strans scutul.Toata treaba m-a costat 35 ron.Problema cu fasaitul la viteze de peste 60 km/h nu s-a rezolvat.Probabil intra aerul prin fantele de la scut...de unde si zgomotul. Puteti achizitiona cu incredere scuturile de la eurodeka(cei de la service au spus ca sunt exact ca cele originale care costa 800 ron).

Pai sa stii ca e e foarte posibil ca asta sa fie "problema"...din cauza aerului care intra prin fantele de la scut.Eu unul nu am scut,deci nu pot sa-ti confirm :)

folie autoadeziva pt incalzire oglinzi

stie cineva cu ce ulei de motor vine i20-ul din fabrica?

Am reusit sa pun scutul astazi. S-au cam chinuit vreo 2 ore. Pare ca e pus bine. Vreau sa pun boxe pe spate. Mi-au zis sa iau cu diametru de 14 cm. Habar nu am ce sa iau. Si o chestie care trebuia sa o postez la "Probleme": la viteza mai mare volanul parea cam moale, nu rigid ca pana acum si cum ar fi trebuit sa fie.

Am reusit sa pun scutul astazi. S-au cam chinuit vreo 2 ore. Pare ca e pus bine. Vreau sa pun boxe pe spate. Mi-au zis sa iau cu diametru de 14 cm. Habar nu am ce sa iau. .

2 ore ???? la mine a durat cel mult 1/2 ora; ( sunt doar 2 suruburi pe fata si tijele prinse in lonjeron)

cat despre boxe eu mi-am montat de 13cm "no name" si suna bine;

seara buna!

sharpalx cam asa arata piesa :

post-16898-026326200 1292101487_thumb.jpg

Tip modul folie de încălzire

Temperatura de lucru max. 100°C

Conexiune electrică cabluri 250 mm

Tensiune alimentare 12 V de ce

Funcţii suplimentare autoadezive

m-am logat la ei pe site dar inca nu mi-au trimis codul de client, fara el nu pot face comanda, mai astept pana luni/ marti dupa care am sa ii sun eu;

va tin la curent!

Edited by danaserban

Am reusit sa pun scutul astazi. S-au cam chinuit vreo 2 ore. Pare ca e pus bine. Vreau sa pun boxe pe spate. Mi-au zis sa iau cu diametru de 14 cm. Habar nu am ce sa iau. Si o chestie care trebuia sa o postez la "Probleme": la viteza mai mare volanul parea cam moale, nu rigid ca pana acum si cum ar fi trebuit sa fie.

si la mine a durat cam 45 min deoarece e foarte greu de prins in fata si au trebuit sa taie 2 urechiuse de la plasticile laterale cu care a venit masina. altfel nu puteau strange cele 2 tije de pe fata. sa ai grija la prinderea din spate ,sa-ti stranga bine suruburile. La mine dupa 1 saptamana troncanea si m-am dus la hyundai si l-au fixat mai bine.

Edited by daniel79

Xenon On ! :)) .. Bi-xenon defapt ;;) .. 6000K

Pune si tu poze, sa vedem cum arata! E canbus? Palpaie?

Edited by Hadrianvs

o sa ii fac zilele astea niste poze ;) }{

P.s. Urmeaza Sa ii pun si pe proiectoare :D

Edited by xuletzz

Saptamana asta trebuie sa ii cumpar difuzoarele pentru spate. In afara de diametru nu mai am alta caracteristica. Nu stiu ce parametri are CD playerul. Ce impedanta, ce sensibilitate, ce putere, nr. de cai......Nu stiu ce sa cer in magazin.

Saptamana asta trebuie sa ii cumpar difuzoarele pentru spate. In afara de diametru nu mai am alta caracteristica. Nu stiu ce parametri are CD playerul. Ce impedanta, ce sensibilitate, ce putere, nr. de cai......Nu stiu ce sa cer in magazin.

ceva de difuzoarele alea se mai stie :-?? :p

Nu imi plac husele, au tenta spre roz. Asta e doar pererea mea nu o pune la suflet :)

Edited by Aztec
Daca nu-ti poti spune parerea fara sa jignesti, abtine-te!