Jump to content
torvalds

Accent vs. Aveo vs. Clio

Recommended Posts

Salut,

Postez aceste poze dintr-un articol, la rugămintea lui Mario

dsc02927r.jpg

dsc02928r.jpg

dsc02929r.jpg

Mda... oricate generatii de simboale or sa scoata frantzujii tot nu bat Accent-ul. :devil:

A cui, a daciei berline? :devil:

Edited by Stikri

nu, al accentului. sta cel mai prost dintre cei 3 concurenti. Vizitati forumurile fiecarei marci ca sa va convingeti

Poate ne faci tu un scurt rezumat pentru cei care n-avem timp sa vizitam toate forumurile!

Accent-ul e cel mai bun dintre cele trei masini prezentate...spun pe incercate, nu ca si speedy gonzales din auzite.

pana vorbim de fiabilitate :)

Maximuse tata, iarasi tu? N-ai obosit inca?

habar nu am cine e nenea ala, dar imi sustin afirmatiile. Accentul sta ff prost la fiabilitate. E suficient sa te uiti pe aici pe ariile dedicate accentului, ca sa te convingi de asta :fingerup:

habar nu am cine e nenea ala, dar imi sustin afirmatiile. Accentul sta ff prost la fiabilitate. E suficient sa te uiti pe aici pe ariile dedicate accentului, ca sa te convingi de asta :fingerup:

Mr. SPEEDO - urmeaza sa ne impartasesti mai exact din experientelei Mariei Voastre despre masinile noastre, urmand sa confirmam sau nu daca ni s-a intamplat si noua... Parol ca raspundez!

Daca presupun ca nu esti tu ala, atunci cu siguranta devii unu.

Ia-ti si tu o masina sa ai de ce vorbi, nu te baga in seama cu masinile altora. Sau baga impresii despre dacia. Oricum vorbesti in necunostinta de cauza si nu cred ca poti sa te abtii.

Dar fabula cu vulpea si strugurii o stii?

Nu stiu din ce an este articolul, dar la varianta 1.4 stiam ca la toate variantele pe benzina computerul de bord este prezent. Numai la diesel se pune problema, existand chiar o exceptie care intareste regula.

In privinta spatiului pentru picioare, nu cred ca este corecta observatia deoarece am dus oameni de 120 kg la si 1.80 si nu au avut nicio problema. Conteaza insa foarte mult modul de reglaj al scaunului soferului, in special al spatarului, reglaj care este influentat de profilul scaunului in ansamblu, diferit la modelele testului.

Si ultima observatie: motor inghesuit la benzina? Dupa 3 ani de condus diesel, mi se pare asa de aerisit cel pe benzina incat cred ca ceva ii lipseste, parca nu e complet. Nu cred ca observatia este corecta, insemnand atunci ca motorul diesel este inlocuit la fiecare revizie din lipsa spatiului de lucru.