Jump to content
Flamingo

Intalniri Nationale HyundaiClub Romania

Recommended Posts

Dupa cum bine stiti, in curand HyundaiClub Bucuresti va "puncta" pentru a treia a oara in locatia arhicunoscuta, Moeciu. Toate bune si frumoase, s-au legat prietenii, ne-am distrat, unii au fost multumiti, altii mai putin, am facut gratare, ne-am plimbat prin padure, am dansat, aer curat, palinca, am cantat la chitara, de table nu mai vorbesc :biggrin: ... dar totusi... oameni buni, ce ziceti de o intalnire la nivel national ? Vorba lui Tiny, sunt alte forumuri / comunitati la ani lumina departare... si aici amintesc www.reno.ro si www.clubkia.ro forumuri care anual o pun de cel putin o intalnire nationala.

Nu ma astept sa dati buzna imediat... si accept orice pareri pro sau contra... ca doar d-aia e forum. :fingerup:

Daca exista minim de interes, rog un moderator / admin sa puna sticky acest topic, inclusiv link daca se poate la celelalte comunitati... Timisoara, Iasi, Ploiesti, Brasov, Constanta, etc.

Va astept cu pareri / idei / propuneri de locatii / data plecarii si nu numai !

Catalin, zis Flamingo. ;)

man, in principiu is de acord...eu am si un vw si acolo nici nu se pune vorba de absentza cand e de intalniri anuale ( sau de anotimp)

:D deci...daca imi zici unde e moeciu si ce scoruri au ...

Nu cred ca Moeciu ar fi cea mai potrivita locatie. In cazul in care ne vom strange mai multi decat de obicei, un hotel cred ca ar fi ideal, nu o pensiune... hotel eventual dotat cu o parcare pe masura. Am dreptate ? :blush:

Foarte buna ideea.

Ar trebui ca un administrator sa dea mesaj la toti membrii forumului ca sa popularizeze intilnirea.

Locatia ar trebui sa fie una aproximativ in centrul tarii, ca sa fie evitate pe cit posibil in felul asta discutiile referitoare la favoritisme. De asemenea locatiile "comerciale" gen Valea Prahovei ar trebui sa fie evitate.

Ar mai trebui stabilita si o data care sa convina la cit mai multe persoane.

Eventual inaintea sau dupa perioada concediilor de vara.

Foarte buna ideea.

Ar trebui ca un administrator sa dea mesaj la toti membrii forumului ca sa popularizeze intilnirea.

Ma bucur ca esti de acord cu mine, insa deocamdata, nu sunt semne sa-i intereseze macar sa puna acest topic "sticky" (lipicios) sau ma rog, in cazul forumului de fata IMPORTANT... sa-l vada tot omul.

Cat despre locatia aleasa, am inteles de la un membru Kia Club care din intamplare (sau nu) imi este vecin si bun prieten, ca s-a ajuns deja la al treilea hotel de inchiriat pentru mareata lor lista de 75 de poziti x 2 persoane cel putin... Acolo chiar s-au dat mesaje in acest sens.

In fine, problema e alta.

Atata vreme cat nu exista sustinere din partea mai-marilor forumului HyundaiClub, actiunea pe care tu o saluti, este din start sortita esecului... si sper sa nu fi jignit pe nimeni cu ultima fraza... Am vrut doar sa resuscitez "inima" comunitatii.

Ehh, acuma vrei si tu neaparat sticky, stai linistit la cate topicuri sunt in sectiunea asta e foarte vizibil. In plus (mare mare plus) nu vad sa se inghesuie lumea cu propuneri de date/locatii ;) Intradevar dupa cum spunea si cineva mai sus, cel mai bine ar fi o locatie undeva in mijlocul tarii pentru a fi accesibila tuturor, iar data clar in afara perioadei de concedii ceea ce dupa capul meu inseamna ca ar trebui evitata perioada 15 iunie - 15 septembrie.

Buna propunerea.....

Mai, iunie - ca si perioada, Sighisoara ca si locatie sau o zona de pe acolo; personal nu cunosc zona dar am auzit ca este faina.

Sunt convins ca sunt persoane care au fost si ne pot impartasi din propriile experiente.

S-a "lipiciozitat" !

Si daca tot suntem la propuneri : hanul Muresenilor -Sacele. E suficient de mare , macar de l-am umple .

S-a "lipiciozitat" !

Si daca tot suntem la propuneri : hanul Muresenilor -Sacele. E suficient de mare , macar de l-am umple .

Cred ca cel mai indicat ar fii sa vedem cate persoane se aduna si abia apoi stabilita locatia. Hanul propus s-ar putea la o adic asa nu fie incapator (sper :biggrin: ).

Foarte buna ideea.

Ma bucur ca esti de acord cu mine, insa deocamdata, nu sunt semne sa-i intereseze macar sa puna acest topic "sticky" (lipicios) sau ma rog, in cazul forumului de fata IMPORTANT... sa-l vada tot omul.

Hmmm.... no offence, aveti amandoi un aer de oameni care se lupta cu sistemul ticalosit. :angry:

Stati linistiti, că unul care e interesat stie unde sa caute. E simplu, stii unde sa cauti daca citesti forumul, si-l citesti daca esti interesat. iar daca nu esti interesat de forum, de ce-ai fi de intalnirile membrilor lui?!? :unsure:

Hai că mă bag iar în seamă...Eu am o altă propunere pentru o posibilă întâlnire naţională hyundaiclub:Austria. Am mai încercat asta o dată, vedeţi topicul "Întîlnire tucson fan club" de pe secţiunea "tucson". Ca şi ţară, adică ce înseamnă să fii turist acolo, pentru cei care încă nu aţi fost, citiţi posturile din topicul "Austria", secţiunea "călătorii".

Ca şi idee, ar trebui parcurşi următorii paşi:

1.stabilire dată.Ideea de pe topicul ăsta e superbă:iunie, înainte de concedii, ar fi perfect.

2.stabilire durată. Fiindcă venim din toată ţara, consider că un week-end plin e absolut necesar.

3.stabilire participanţi. Trebuie să ştim precis şi exact pe câţi ne bazăm

4.stabilire locaţie exactă în Austria.

5.stabilire program.

Fără problemă, mă pot ocupa de punctul 4.(cazare,preţ, etc.)

Această idee a mea e cu valoare de principiu, şi, până nu am semnale clare şi ferme că ideea e fezabilă, nu mai deranjez topicul cu astă propunere. Voi interveni la momentul oportun, dacă, bineînţeles, va fi cazul să fac asta.

vă mulţumesc,

tuxon

Te rog eu mult nu-mi strica planurile cu ideile tale ...........ca acum ma urc in masina sa ajung primul !

Eu cred ca mai usor reusim sa facem ceva pe meleagurile patriei

Undeva rustic ar fi misto, sau undeva cat mai retrasi de civilizatie gratare beri tuici voie buna

Sunt sigur ca n-o sa se bage nimeni de 8 martie, dar merita sa arunc aici linkul asta

http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,502.0.html

pe scurt hyundai si kia din bg se intalnesc cu kia din ro, dar nu cu clubkia, ci cu celalalt club kia

Edited by Tiny

De-acord cu Tiny. Sunt pentru Romanica.

:fingerup: Tot Romanica, macar asa avem sansa sa fim mai multi.

Romanica + un pic de traseu fara masini......

Din scara pana la masina =))

Hai la Sapte scari :D

Din pacate la "Sapte scari" nu ai cum sa ajungi cu masina si nici macar pe-aproape nu poti sa o lasi.

Pai nu ajungem cu masina...perpedes...daca se doreste si drumetie :D

daca se doreste drumetie, va rezolva baiatu de va scuipati si ultimile urme de plamani.

La 7 scari se ajunge extrem de usor, masinile sa lasa in parcarea de la dambu morii iar apoi in 1 ora (hai 2 pentru neinitiati) ajungi la locul cu pricina.

chestia e ca daca se doreste drumetie, acum iarna (adica pana in aprilie) trebe nitel echipament, adica bocanci, pantaloni de ski/suprapantaloni (care sa se prinda de bocanc sau parazapezi ) geaca la fel de ski (neaprat cu gluga etc) manusi , caciula ... etc

Nu frate acum iarana =)) Vrei sa ne inghete "chiciorusele" pe acolo, si apoi nici nu stiu daca ai voie in aceasta perioada, este numai gheata (cred). Eu ma gandeam mai spre vara, cand poti sa stai pe pajistea de jos la un gratar, cele, cele. :D. Oricum nu cred ca pana spre vara se va putea organiza aceasta intalnire, dar ma pot insela. :D

este zapda atat, si probabil urme facute. traseul este deschis pana la cabana piatra mare, dar cu ocolirea canionului ca s-ar putea sa fie inghetzat. Nu exista risc de avalansa deoarece e prin padure ;) Iar pentru dezghetat exista "antigel" :))

Poate schimba NFS subtitlul acela, prea suna a "Proletari din toate tarile uniti-va" =))

Poate facem intalnirea de 1 mai pentru ca pica vineri care va fi libera...deci ar fi mult mai usor...poate obtinem un suport macar moral din partea celor de la Hyundai Romania daca se va face ceva la nivel nationa... un eveniment la o reprezentanta ceva...dau si ei un mic (vise) ceva...in fine dar data de 1 cred ca este cea mai buna... :blush:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...