Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Cristifull

Intalniri HyundaiClub Pitesti

Recommended Posts

Cred ca acest topic era necesar si pentru noi cei cu Hyundai din Pitesti, poate reusim si noi sa ne cunoastem, eu chiar imi doresc, si am vazut in acest oras s-au cam inmultit accentii. Vreau sa propun aceeasi ritmicitate si ora a intalnirilor ca cei din Bucuresti, cel putin la primele intalniri pana apucam sa ne cunoastem si poate ne facem un orar propriu. Deci programul este: in fiecare sambata la ora 11.00 la stadionul Nicolae Dobrin (unde sunt scolile de soferi).

Daca este careva din Pitesti care a fost pe la Bucuresti si poate sa aduca la prima intalnire niste stickere, suporti de numar etc. i-as fi recunoscator. Daca nu astept niste raspunsuri de la cei din Bucuresti poate au ei o metoda de a la trimite in tara, contra cost bineinteles.

Ce ziceti pitesteni o punem si noi de o mamaliga in data de 07.02.2009 ora 11, nu din alta cauza dar traiesc cu impresia ca ne-au luat cam multe orase inainte la capitolul asta.

Eu va astept sambata, am un accent albastru full cu nr. de B

Bravo Cristi!

Sigur ai un concetatean care ar veni, cu conditia sa fie prin tara, conditie insa indeplinita mai rar, si anume Cristist50.

Ce iti sugerez, da o cautare prin membrii forumului punand printre criterii sa fie din Pitesti, vezi prin lista care iti rezulta care e cat de cat activ pe forum si trimite-le niste mesaje private, pentru ca s-ar putea ca multi sa nu prea dea prin zona asta a forumului si sa nu vada topicul creat de tine.

Succes!

Merci de incurajare. Cre ca era necesar sa ne intalnim si aici in Pitesti. In prima faza nu voi da mes. private pentru a vedea cine vine prima oara. Daca mai aveti cunostinte de persoane care intra pe forum frecvent sstiti ca sunt din Pitesti spuneti-le sa vina sambata la reuniune. Ar fi super sa umplem parcarea de hyundai-uri

Hyundaisti din Pitesti ce faceti? Nu ne vedem si noi sambata asta? Am vazut ca Pitesti-ul este plin Hyundai asa ca hai la stadion in parcare. Va astept cu confirmari.

Cristi poate pe viitor reusesti sa mai aduni cativa si o punem de o intalnire. Da-i bice.:D

Cred ca vom fi cativa "nebuni" din Bucuresti care sa participam. Dar sa avem si cu cine ne intalni :D

Si cum crezi ca ar trebui sa procedez pentru a-i stimula pe oamenii astia din Pitesti. Masini Hyundai sunt destule deci nu este vorba ca nu am fi destui care sa o punem de o intalnire, problema este daca nu intra pe forum cum sa-i anunt ca exista un club Hyundai. De exemplu astazi imi schimb suporti de numar cu unii cu Hyundaiclub, si imi lipesc si un sticker, poate ca un pic de reclama nu face rau. Astept alte idei de stimulare.

Ups era sa uit. Sambata asta nu pot sa vin la stadion pentru ca mi-a facut sotia program, deh..... Ma duc la munte. Asa ca pana una alta daca vedeti acest topic dati si voi un pic de sfoara in tara si poane vedem sambata viitoare. Astept confirmari :fingerup:

Eu nu pot sa vin ca nu mai am timp nici sa ma duc la buda. Probabil prin toamna ...

Vezi ca sambata seara sau duminica, nu mai tin minte, se intalnesc baietii de pe vwforum si garajul.ro la mall, adrian25 ii stie :) M-am vazut si eu de doua ori cu ei. Valabili. Asta in cazul in care nu strangi pe nimeni la o intalnire hclub ...

Cristi cand se pune de intalnire ai putea veni. Nu cred ca 2,3 ore iti rapesc chiar asa de mult din "cotidian". Poti pierde orele aste in diferite feluri: blocaje in circulatie, nu mai porenste mesina, o pana, s.a.m.d. . Daca vrei cu adevarat, poti.

Crede-ma, nici cu cei de pe pe garajul.ro/vwforum nu m-am mai vazut din aceleasi considerente. Pur si simplu nu mai am cele 2-3 ore la dispozitie. Iar celelalte motive sunt demne de capitala. La noi nu sunt blocaje, cel putin nu comparabile cu cele din Bucuresti, in plus daca chiar sunt, pot ocoli orasul pe centura :D.

Vreau sa vin la intalniri dar nu am cand. Crede-ma, ca nu vorbesc prostii. Am fost unul din cei care acum cativa ani am initiat si am participat la primele intalniri. Primul gratar de pe hclub s-a facut la mine in curte. Am martori chiar din grupul moderatorilor ...

Hai oameni buni, miscati-va si voi putin. Incetul cu incetul ne vom cunoaste mai bine si putem si noi sa organizam in viitor o intalnire nationala.

Salut,

Sambata asta am stat ca prostul la stadion in speranta ca cineva va veni si ne vom cunoaste si noi, cei din Pitesti. Chiar nu aveti timp de loc sau o buna parte nu intra pe forum? Sa mor eu daca nu ma apuc si pun fluturasi in geam la toate Hyundai-urile pe care le intalnesc in Pitesti. Cred ca alta solutie nu am. Astept mesaje pt sambata asta, daca vede careva acest topic.

Alo Pitesteni cu Hyundai. Mai ce naiba facem, masini Hyundai sunt in Pitesti. Este Pitesti-ul plin chiar nu intrati pe forum sau nu vreti sa ne cunoastem si noi? Hai mai sa o facem si noi................. ma refeream la o intalnire :biggrin: sau poate ca aveti sa multa treaba incat nu aveti timp. Mai lasati si volanul ala :drive: macar o ora pe saptamana ca sa ne mai impartasim si noi din experiente.......cu masinile astea ale noastre

Alo Pitesteni cu Hyundai. Mai ce naiba facem, masini Hyundai sunt in Pitesti. Este Pitesti-ul plin chiar nu intrati pe forum sau nu vreti sa ne cunoastem si noi? Hai mai sa o facem si noi................. ma refeream la o intalnire :biggrin: sau poate ca aveti sa multa treaba incat nu aveti timp. Mai lasati si volanul ala :drive: macar o ora pe saptamana ca sa ne mai impartasim si noi din experiente.......cu masinile astea ale noastre

Eu nu vazusem topicul :D incerc sa vin, cand propuneti ?

Uite un Pitestean. Suuuuuuuuuuuper. Sambata asta ne vedem la stadion in jur de ora 10? De la inceput iti spun ca s-ar putea sa fim noi doi, dar oricum suficienti pentru inceput. Avand in vedere ca de ceva timp sunt singur pe aici....cred ca noi suntem suficienti. Daca mai cunosti si pe altii cu hyundai ia-i cu tine.

Astept confirmarea pentru sambata 27.06.2009

mai fratilor, e bine ora 10. Daca va agitati nitel ne prindeti la Polivalenta. :D. Cafeaua este extraordinara daca e bauta cu prieteni. :fingerup:

Uite un Pitestean. Suuuuuuuuuuuper. Sambata asta ne vedem la stadion in jur de ora 10? De la inceput iti spun ca s-ar putea sa fim noi doi, dar oricum suficienti pentru inceput. Avand in vedere ca de ceva timp sunt singur pe aici....cred ca noi suntem suficienti. Daca mai cunosti si pe altii cu hyundai ia-i cu tine.

Astept confirmarea pentru sambata 27.06.2009

Salut am scris PM sper ca nu e prea tarziu eu trec oricum maine pe acolo deci nu e problema daca nu vii .

Sambata asa cum s-a promis a avut loc intalnirea "hyundaistilor" am fost doar 2 dar am avut ce discuta in special problemele pe care le au masinile noastre sau pe care le vor avea :D. Eu miercuri sunt programat la revizie voi povesti pe toticul dedicat cum a fost, poate data viitoare ne intalnim mai multi, pana atunci pana atunci .. :drive:

post-3029-1246280935_thumb.jpg

Spor si la mai mare prezenta. Poate faceti si voi o campanie de informare prin pitesti cu fluturase despre forum.

Bravo pentru poze Livik. Habar nu aveam ce bine arata masinile astea in poze. Cred ca ideea cu fluturasi nu este tocmai proasta. Ce zici Livik o facem? Fluturasi, tu la ce te gandesti.

17-55 /2.8 ???? :whistling: :whistling: :whistling:

felicitari & la mai multi!!

daca nu ma insel eu ..... sotia proprietarului :biggrin:

Bravo pentru poze Livik. Habar nu aveam ce bine arata masinile astea in poze. Cred ca ideea cu fluturasi nu este tocmai proasta. Ce zici Livik o facem? Fluturasi, tu la ce te gandesti.

Am pozat la raliu man :D e la fel ca la femei mai scoti niste celulita mai maresti un san ... acum n-am vrut sa exagerez le-am lasat mai naturale

Facem si fluturasi dar problema e ca avem un public tinta deci trebuie sa facem fluturasi si sa cautam hyundai-uri prin oras :devil: te-ai gandit la vreun design ?

17-55 /2.8 ???? :whistling: :whistling: :whistling:

felicitari & la mai multi!!

Da e un obiectiv bun pe care ti-l doresc si tie

daca nu ma insel eu ..... sotia proprietarului :biggrin:

Exact sotia, eu dupa un an si cateva luni + 30.000 km(numai cu accentul) nu mai sunt "bebe", ma enrveaza la culme semnele alea mi se da prea des prioritate chiar si atunci cand nu am, sper ca nu v-am dat idei

Edited by Livik

Fratilor, va asteptam pe 8 august la un gratar in zona voastra, adica spre Vidraru. Ne-am bucura mult sa va cunoastem.

L.E. Daca stiti vreun loc bun de gratar in zona ziceti, nu va sfiiti. Dar ar fi bine sa fie langa o apa ca noua in Bucuresti ne-a taiat-o :D

Uite si cei 3 membri ai hyundai club Pitesti. Doar 3, deocamdata imi permit sa spun, ne inmultim mai greu dar sigur. Cel din mijloc sunt eu @Cristifull - Cristi, cel din dreapta mea este @Livik - Liviu iar in stg @aditaif - Ovidiu ( Adi ). Suntem in curtea service-ului Beatrice din Pitesti. Dupa cate se poate vedea odata cu noul service am intrat si noi in lumea buna, suntem inconjurati de masinile unui brand de lux :D , si de multa zapada. Cu aceasta ocazie ne si cunoasteti, daca nu am avut pana acum ocazia sa ne cunoastem live, dar macar pozele au spart gheata. Oricum ramane sa ne cunoastem si live, poate la intalnirea nationala? :whistling: Sau poate mergem odata pana la Polivalenta? Cel mai probabil, in ce ma priveste, dupa sarbatori, dar mai discutam.

Liviu vezi ca te ocupi de organizarea drift-ului pe zapada, parca asa ai spus. :biggrin: Verifica parcarea aia de care vorbeai si daca este in regula da-ne de stire, parca am chef sa ma joc prin zapada.

Nu ne aflam in curtea service-ului ca am avea probleme la masini, doar avem masini adevarate, ci pentru ca am fost chemati prin SMS la o campanie de verificare gratuita pentru sezonul rece :p . Din cate am inteles este o campanie desfasurata de service-ul Beatrice - Pitesti, probabil si ca sa se faca cunoscuti printre proprietarii de hyundai. Cert este ca se verifica: nivelul fluidelor, punctul de inghet la antigel, jocurile articulatiilor suspensiei, nivelul lichidului in acumulator, incarcarea acestuia, reglajul farurilor. Eu zic ca sunt destule operatii necesare pentru sezonul rece si care chiar ajuta, mai ales daca proprietarul nu are asa multe cunostinte de auto. Din partea mea toate stima pentru aceasta companie si sa o tina tot asa, sa fie alaturi de noi. :applause:

In urma verificarilor masina mea LZC a fost in regula, iar a lui @Livik DSL la fel. @aditaif este programat pentru luni 21.12.2009 si sper sa mentina trendul. :fingerup:

post-1558-1261151523_thumb.jpg

post-1558-1261151802_thumb.jpg

post-1558-1261152030_thumb.jpg

post-1558-1261152329_thumb.jpg

post-1558-1261152530_thumb.jpg

post-1558-1261152746_thumb.jpg