Jump to content
Zetics

Service-uri autorizate Hyundai

Recommended Posts

Am zis sa nu mai deschid alt topic asa ca postez aici...

Poate cineva sa ia legatura cu cei care administreaza site-ul http://www.hyundai-motor.ro ? Am impresia ca s-a strecurat o greseala... la cofigurator cand selectezi Accent, bezina, 1.4, apar cele 4 versiuni... versiunea Style careia ii lipseste doar niste airbag-uri si mp3 player-ul costa 8890E, iar versiunea Confort cu mult mai putine dotari costa 9150E :blink:

Sper sa nu fie vreo chestie barbara de marketing pentru necunoscatori...

A inceput sa functioneze service-ul din Otopeni?

Daca DA, a fost cineva acolo?

care service ?

:blink:

Pai:

Erau promise pt acest an doua 2 noi service-uri ale Hyu in Bucuresti.

La intalnirea din 07.06, cel din Otopeni era ca si gata...

S-a deschis sau nu?

Asta era intrebarea...

nu apare in lista oficiala

Si totusi, a fost cineva in service-ul din Vitan? Pareri, impresii... :biggrin: Sunt mai amabili? Se rezolva problemele cu mai putina bataie de cap? Eu cred ca am toate amortizoarele praf, plus kitul de directie..cred ca s-au tocit distantierele alea ca iar se aude in volan ca la inceput...

Am o intrebare care sper sa aiba ecou acolo unde trebuie.

Stie careva un service autorizat Hyundai in Bulgaria cat mai aproape de granita, sau chiar in Ruse?

Am ajuns la concluzia ca in romania toate serviceurile sunt la fel difera doar sistemul de operare(interfata)!

Stie careva un service autorizat Hyundai in Bulgaria cat mai aproape de granita, sau chiar in Ruse?

salut!

sfantul Google spune asta.

Si in caz ca nu functioneaza linkul.. un screenshot.

cu respect,

EU

post-3666-1225895995_thumb.jpg

Veliko Turnovo: Mototechnica - Service

address 2, Center sqr., Veliko Turnovo

phone +359 (62) 621912

e la 180km de Bucuresti !

Va multmesc muuult ca ati raspuns promt. Dar mai am o intrebare. A mai fost careva in serviceul din Veliko Turnovo, cum vi sa parut si cum a fost modul de contac?

dai bee, ne znam cacvo de te gasvam, ne iscam de ti pojaleavame :p , dar nu cred ca s-a gandit cineva pana acum la asta (fraza asta n-am mai stiut s-o zic pe toata in bulgareste :p )

Am si eu o intrebare: am avut un mic ( mic pe naiba) accident si mi-am bulit cele 2 portiere pe dreapta, aripa spate dreapta si bara spate.....intrebarea me este daca pot face tablaria la orice service care imi comanda aceste piese ( fara sa pierd garantia ) si daca stie cineva ceva de Alpha Service. Precizez ca in afara de tablarie nu am nimic. E ok sa merg la astia sau trebuie neaparat sa merg la service agreat HAR si pt asta?

Tabla e tabla, cel mult nu vei mai primi garantie pentru vopsea (aia de 6 luni parca) sau rugina (aia cu 6 ani prin perforare de la interior spre exterior). Restul n-ar avea de ce sa iti afecteze garantia. Cu service-ul respectiv ii las pe cei din zona sa se manifeste.

PS: Presupun ca te referi la Hyundai 1500 din dotare. Pardon, Lada Accent. Pardon, Accent 1500. Pardon... :dontknow:

lada_hyundai.JPG

Tabla e tabla, cel mult nu vei mai primi garantie pentru vopsea (aia de 6 luni parca) sau rugina (aia cu 6 ani prin perforare de la interior spre exterior). Restul n-ar avea de ce sa iti afecteze garantia. Cu service-ul respectiv ii las pe cei din zona sa se manifeste.

PS: Presupun ca te referi la Hyundai 1500 din dotare. Pardon, Lada Accent. Pardon, Accent 1500. Pardon... :dontknow:

Ma refer la Sonata mea de 2.4 :)

Aha! :))

Am atasat ulterior si poza, ca daca (sper ca) modifici sa nu zica lumea "ce-are asta mah!" :D

Mda, stiu, dar nu am modificat inc profilul...si la ora asta, fara cafeaua bauta, mi-e cam lene

super oferta la dab

daca te programezi on-line intre 01.02.09 si 01.03.09 beneficiezi de 20% discount la manopera mecanica

bafta!

Din pacte pot afirma cu tarie ca sunt foarte deceptionat pe DAB. Sefii vor dar muncitorii foarte slabi. Multe se fac pe bajbaite iar la fineturi...nici sa nu va ganditi.

Am auzit de la un membru hyundaiclub(C.R.D.I) ca s-a deschis un nou service autorizat hyundai, in locul fostului metro otopeni.

Site: www.tiriacautoservice.ro

Dotari:

- 3 cuptoare de vopsitorie;

- 15 rampe pentru. mecanica, geometrie (cu cel mai nou aparat in domeniu);

- stand ITP ;

- testere GDS pe laptopuri Panasonic toughbook (indistructibile);

- 8 tinichigii;

- 2 standuri de redresat caroseria;

Pentru mai multe detalii, vorbiti cu C.R.D.I. pe private. :p

o fi oare necesar sa vorbim doar pe privat?

Sau aici, daca intra :p Observa mai repede pe privat daca era ceva ;)

Edited by Gaby B

Degeaba li se pune aparatura la dispozitie daca oamenii nu stiu si nu vor (sau pur si simplu nu pot). Da, intotdeauna se vor gasi tinichigii sa indrepte tabla, mecanici sa shimbe piese (mai ales la revizie ca scrie in carte) dar mai departe nu ai sa vezi. Du-te cu o problema adevarata si nimeni nu-ti va da un diagnostic corect, se ia prin incercari, bajbaieli, presupuneri, etc.

Edited by danco

- testere GDS pe laptopuri Panasonic toughbook (indistructibile);

Asta mi se pare geniala. Ce lagatura are Panasonicul ala pe care s-a dat o tufla de bani cu testarea masinii? Cu ce ma avantajeaza pe mine ca si utilizator?

Edited by Cristist50

pai in caz ca te enerveaza meseriasul si vrei sa i-l faci guler... :biggrin:

nu se mai pune la factura si una bucata laptop :))

Edited by aditzu