Jump to content
Zetics

Service-uri autorizate Hyundai

Recommended Posts

Deoarece se pare ca aceasta informatie este utila mai multor persoane, postez aici informatii despre service-ul Sebastian sucursala Pitesti.

Date de contact (le gasiti si pe site):

SEBASTIAN SUCURSALA PITESTI

Aleea Razboieni, nr.20A, Pitesti

Tel: 0722.408.010

Tel/fax: 0248-250.900, 0248-250.127

Email: pitesti@sebastian.ro

Harta

Zetics, la service-ul asta se poate sta linga masina? Sau tot ca la televizor te uiti la ei?

Sincer, n-am incercat sa stau linga masina, eram destul de obosit si n-aveam chef de stat in picioare, asa ca am preferat sa stau sus la acvariu, unde este un minibar si un tembelizor. Baiatul de la receptie parea foarte de treaba, si cred ca daca as fi vrut as fi putut sa ma duc linga masina. De altfel, la o mica plimbarica pe afara 9ca era tare frumoasa vremea) am discutat putin cu unul din mecanici, si probabil ca puteam sa ramin linga masina, dar n-am avut chef. Oricum incerc sa ma lecuiesc de paranoia asta ca masina ca a mea nu are nimeni deci tre sa o pazesc ca ochii din cap...

In alte localitati ?

Am auzit ca la Ploiesti s-ar fi deschis unul, dar nu sunt sigur. Stie cineva amanunte ?

IN TIMISOARA HYUNDAI lucreaza cu un service pe CALEA SAGULUI.

HYUNDAI AUTO ROMANIA

LISTA UNITATI SERVICE AUTORIZATE

cica mai este unul in bucuresti in sect. 5 , sti ceva ?

ca ala de la expozitie e cam ...... si am o problema cu consumul imi consuma afara 8.4 / 100 km , si nu am mers cu vit mai mare de 100km/ h

Date fiind conditiile de service din alte orase si preturile poate ceva mai mari cred ca va fi util pentru multi sa postez informatii despre service-ul Hyundai din Galati.

Service Hyundai in Galati in zona Portului,dupa Palatul Navigatiei,pe partea dreapta.

Pentru cine ajunge in Galati,cautati sa ajungeti pe faleza superioara a Dunarii si parcurgeti toata Faleza spre Port,nu aveti cum sa ratati,nu sunt drumuri complicate,doar sa ajungeti pe Faleza si apoi tot inainte.

Preturile sunt normale la Galati,nu am facut inca vreo revizie mai mare la Accentul meu dar din ce am aflat cea de 15.000 km ajunge aici cam la 350-400 ron...fata de ce preturi practica altii mi se par foarte ok,sunt multi care vin aici din alte orase,brailenii fac servisul tot aici,am auzit si de persoane cu Tucson si Santa Fe care au venit tot aici.

In plus te lasa sa stai langa masina... :fingerup:

Am pentru voi si un numar de telefon de fix de la dealerul in cauza - Auto Universal srl:0236413344 si un numar al sefului de service - 0741333052,daca doriti informatii de la sursa,le puteti folosi.

P.S.-Au si spalatorie si vulcanizare in curte si de curand au si o vopsitorie la standarde UE.

Cu speranta ca v-am fost de folos,va salut! :)

Edited by Catalin M

Pe drumul de la Brasov spre SIAB "am gasit" pe drum, pe la Ploiesti, un pliant. "L-am ridicat", l-am scanat si l-am postat :D

Poate unora le e util :fingerup:

post-269-1191874725.jpgpost-269-1191874738.jpg

In prezent sunt 27 de service-uri agreate de Hyundai pe teritoriul Romaniei.

Cele mai noi service-uri sunt:

1. MEMORY SERV Resita

2. MILIONSERV Ramnicu Sarat

3. ELCA AUTO Buzau

4. NORDSERVICE AUTO Targu Jiu

Din 1 iunie 2008,bucurestenii vor avea un nou service agreat hyundai.

Coordonate> Dab Auto Srl, strada Cornu Luncii, nr 2-4, sector 3,Bucuresti

Tel 021 3440442

fax 021 3440446

E-mail office@dabauto.ro

Http:// www.dabauto.ro/harta-dabauto.html

Au ales si eu o locatie cam prea la margine.

Daca stie careva zona, se poate ajunge usor cu metroul, sau ce autobuze tranvaie trec prin zona?

Acolo au capat de linie autobuzele 123 si 135.

... Nimic electric insa :whistling:

care treceti pe acolo si avevi gps...niste coordonate se poate...????

berea la intalniri..

Coordonate din Google Earth:

44° 24' 19,00" N

26° 08' 52,00" E

:p

Am primit de la HAR lista actualizata cu unitatile reparatoare autorizate Hyundai. O postez aici.

Printre ele se afla si DAB Auto din Bucuresti, asa cum ati aflat si ati vazut pe site-ul HAR (www.hyundai-motor.ro)

Alte unitati noi:

VALL AUTO SRL - Bistrita

si

TIRIAC AUTO SA - Constanta

Datele de contact se regasesc in fisierul atasat

Lista_service_uri_agreate_Hyundai_Auto_Romania.pdf

eu am fost la cei de la DAB AUTO , am facut o distributie , schimb filtre , ulei si inlocuit parbriz .

SURPRIZA : TOATE PIESELE PE STOC ! MASINA A RAMAS INSTANT IN SERVICE SI AM LUAT-O A 2 ZI .

sunt multumit de serviciile de acolo. recomand. :fingerup::fingerup::fingerup:

Sa vedem cat tine. De obicei minunile tin trei zile :)

Este capabil service-ul sa fac si testele de amortizoarea? Sau nu are aparatura necesara?

Am primit un mail de la MEGA MOTORS prin care eram anuntat ca:

"Incepand cu data de 1 iunie 2008 s-a deschis un nou complex integrat Hyundai in Bucuresti, compus din showroom, service si piese de schimb !

Ne gasesti in cartierul Vitan, pe strada CORNU LUNCII, nr 2-4"

Poate va ajuta pe cei din Bucuresti :fingerup:

untitled.bmp

Iata si parerile celor trecuti pe la DAB SERVICE ce-i drept cu alte masini :fingerup:

In Ploiesti ar fi Mecca Plast si Elca Auto. Aia de la Elca fac treaba bunicica cu conditia sa tipi nitel la ei. Pe tata care s-a luat rau in gura cu ei il lasa chiar langa masina (s-a certat cu ei ca au rupt un surub la amortizor sau ceva de genu). Ideea e sa ai si tu habar de masina ta nu sa te duci la ei cu textu' :"Masina are ceva da' nu stiu unde, nu stiu de la ce si nici macar de la ce ar putea fi".

Cat despre cei de la Mecca Plast nu stiu ce sa zic. Din auzite fac treaba buna.

Oricum cel mai bine e sa te duci la service cat mai rar si atunci la revizii, si sa nu ai prbl cu ea.

DAB Auto Serv Bucuresti:

- trecut azi pe acolo;

- curatel, nu aglomeratie, la pranz nu fluiera vantul pe la receptie service si nici prin showroom;

- oamenii amabili, venit imediat inginer auto, ascultat si spus parere sub rezerva faptului ca nu are masina la dispozitie, atent la detalii povestite (detalii legate de caz concret) :fingerup:

Sper sa nu fie asa doar de inceput si in nici un caz sa fie in timp o copie mai mult sau mai putin fidela a celor care au fost Multibrand Service de la Filaret - cine stie cunoaste, cativa de acolo erau :censored: si pentru masini erau criminali de-a dreptul...

Tarife azi 26.06 la DAB:

- mecanica = 80 ron + tva

- electrica = 95 ron + tva

- tinichigerie = 90 ron + tva

Nu pot compara, nu am fost interesat de tarife nici la HM pana acum, singura ratiune ar fi fost sa faca ceea ce trebuia facut! Dar, pentru avizati, astea sunt...

Showroom:

vazut ceea ce ar fi new H1; Persoana care ma insotea interesat de disel de 2.5 la ~24.000 pt flota de 6 - 8 bucati pt transport personal angajat in Bucuresti - dat eu una dupa ceafa si readus cu picioare pamant :devil: amintit ca no or bad communication !!!

Dar masina OK! Pacat de ele (de masini)...

@cgm71277: se fac si teste amortizoare! :fingerup:

Edited by BlueKing