Jump to content
Sign in to follow this  
Awateo

Un alt sonat

Recommended Posts

Scuze ca nu am scris pana acum, dar au fost 3 saptamani agitate, dar cu mare placere va anunt ca sonatii de pe forum s-au inmultit. Mai precis sunt fericitul posesor al unei sonata 2.4 , benzina ( nu full, dar cu destule optiuni pt ce am eu nevoie). Asa ca baieti...de acum pot sa vb si eu in cunoastinta de cauza :)

bine ai venit !

:drive:

sa ne spui si noua cum e de la Lada ...la Sonata :biggrin:

bine ai venit !

:drive:

sa ne spui si noua cum e de la Lada ...la Sonata :biggrin:

Iti dai seama ca e o diferenta uriasa. Cred ca si asta e un motiv sa nu pot fi obiectiv. Adica sa zicem ca daca as fi condus pana acum o masina si nu Lada poate as fi fost in stare sa fiu mai obiectiv, dar asa.... Si cu toate astea acea Lada veche mi-e draga :)

Dar ti-a trebuit ceva timp de gandire, pana sa te hotarasti sa faci pasul !!!

Pana la urma cat ai dat pe masina ?

:biggrin:

Pai am reusit sa obtin o reducere de vreo 700 de euro...asa ca toata distractia m-a costat 20085 euro......bine, asta fara celelelate, cum ar fi rca, casco, nr rosii, etc

Inmatricularea insa...pauza deocamdata, nu de alta , dar normal ca nu am cartea masinii...ca nu e gata...deja mi-au expirat si nr rosii, azi urmeaza sa iau inca o serie ( oferite de ei) asa ca......mai asteptam

Guest 74xxl

Salutari cititorilor acestui forum!

Reinvii acest subiect avand pe fata un zambet tamp care persista de la ora 17 cand am preluat de la dealer masina mea noua, un Hyundai Sonata 2.4 GLS Style (cica ultima de pe stocul HAR).

Sunt foarte bucuros de ea, chiar daca niciodata nu mi-a trecut prin gand ca voi deveni posesor de Sonata.

Trecerea de la Loganul meu de 1.4 la Sonata a fost un soc, dar mult mai mare a fost socul dupa ce am bagat Sonata in curte si am plecat din nou cu Loganelul. Nu stiu cat voi rezista s-o mai menajez, dar mi se rupe sufletul s-o scot pe strazile tip santier ale cartierului meu unde, de jumatate de an, asfaltul a fost inlocuit de pietris si pamant tasat cu gropi de 15-20 de centimetri.

Am totusi si o mica suparare. Predarea-preluarea masinii a fost facuta in graba si am observat abia acasa ca faza scurta din dreapta e in greva.

In fine!

Va salut din nou si ma bucur enorm ca incepand de azi fac si eu parte din randul vostru!

Toate cele bune!

Bine ai venit! :fingerup:

Sper sa te bucuri din plin de masina si sa gasesti in comunitatea noastra ceva care sa te ajute in timp!

Multi kilometri fara nici un fel de probleme! :drive:

Apropo de pretul de achizitie... astazi, 16.10.2009, pe Autovit, la sectiunea Hyundai, cat. Sonata, este de vanzare o Sonata 0 km, full, an 2007, la pretul de 13.095 euro... din care pot fi scazuti alti 900 euro prima de casare (daca aveti vreo "rabla" acasa), intrucat vanzatorul este dealer Hyundai. Foarte interesant... si este si visinie...

Apropo de pretul de achizitie... astazi, 16.10.2009, pe Autovit, la sectiunea Hyundai, cat. Sonata, este de vanzare o Sonata 0 km, full, an 2007, la pretul de 13.095 euro... din care pot fi scazuti alti 900 euro prima de casare (daca aveti vreo "rabla" acasa), intrucat vanzatorul este dealer Hyundai. Foarte interesant... si este si visinie...

Asa este, ultima masina din 2006, 0km, a fost achizitionata de mine ieri cu 10.500 de la HAR (2,4, GLS, argintie). Sunt foarte exaltat de aceasta masina.

Felicitari, Euripide!!

Sa o stapanesti sanatos, ai facut o afacere foarte buna!

Guest 74xxl

Felicitari, Euripide!

Sa ai noroc la ea!

Salut forumistii si imi fac si eu introducerea: nou posesor de Sonata 2.4 Premium, culoare "deep pearl blue", interiorul in nuante de bej.

In numai o luna am deja 2500 km si doar cuvinte de lauda.

Sa auzim doar de bine.

Iulian

PS: cand am ridicat eu Sonata mai erau inca 4 sau 5 masini, probabil luate de cei care au postat mai sus.

Guest 74xxl
Salut forumistii si imi fac si eu introducerea: nou posesor de Sonata 2.4 Premium, culoare "deep pearl blue", interiorul in nuante de bej.

In numai o luna am deja 2500 km si doar cuvinte de lauda.

Sa auzim doar de bine.

Iulian

PS: cand am ridicat eu Sonata mai erau inca 4 sau 5 masini, probabil luate de cei care au postat mai sus.

Felicitari, Iuliane!

Sa ai noroc la ea!

Deci tu esti ala care mi-a suflat-o de sub nas. :((

Dealerul tau s-a miscat mai repede decat dealerul meu.

Felicitari! Eu cred ca e o masina pe cinste.