Jump to content
Sign in to follow this  
giona

unde este filtru de polen

Recommended Posts

salut sunt giona din tecuci am un coupe din 2001 benzina .cand dau drumul la AC am in masina un miros neplacut .cineva zice ca e de la filtru de polen dar nu stiu unde este .rog daca stie cineva sa-mi spuna ca vreau sa mi-l schimb singur .

salut sunt giona din tecuci am un coupe din 2001 benzina .cand dau drumul la AC am in masina un miros neplacut .cineva zice ca e de la filtru de polen dar nu stiu unde este .rog daca stie cineva sa-mi spuna ca vreau sa mi-l schimb singur .
este sub torpedou!!!

Dai torpedoul jos sa nu techinui,iti trebuie o surubelnita in cruce si 5 minute din timpul tau sa il dai jos.Dupa ce dai jos torpedoul ai sa desscoperi o usita mica cam de 20 de cm! o desfaci si iaca filtrul! Scoti filtrul si il schimbi sa nu il cureti ca nu faci nimic! tot asa o sa puta si nici nu e sanatos deoarece e plin de acarieni.bafta! :fingerup:

Am atasat o poza mai jos,la mine era dat jos borbul,deoarece l-am schimbat! Asa iti va fi mai usor!

post-37964-058227600 1365516566_thumb.jpg

Edited by KDM_DOX

Nu e chear asa de complicat pe cat pare! Oricum a durat vreo 6-7 ore

Cate suruburi trebuie desfacute pt a da torpedoul jos.

Eu am vazut doar 2,le-am desfacut dar nu pot da jos torpedoul.

Mai sunt si alte suruburi cumva ?

is 4, e treaba de 10 minute, sau cel putin atata mi-o luat cu o surubelnita si un blit, dupa ce dai jos torpedou, este un plastic il desfaci, tragi filtru afara si gata.

Daca te uiti mai bine o sa vezi ca mai ai doua in partea de jos a torpedoului. ;)

Sunt 3 şuruburi sus şi 3 jos,la mine.Le-am desfăcut,se mişcă, însă mai ţine în ceva şi nu pot trage torpedoul afară.Mai e prins în ceva ? Mulţumesc.

Edited by Bodybuilder

cu siguranta cineva va mai citi asta, asa ca: trage tare de torpedo. scrie si in carte la DiY