Jump to content
themircea

Tavite Portbagaj, Presuri, Covorase, Bandouri, Cotiere - Reducere Pentru Hyundaiclub.ro

Recommended Posts

Dace - repet ce scrisesem mai sus: daca ne-ai fi sunat sau ai fi venit direct la depozit 1. puteam sa te ajutam in rezolvarea problemei si 2.consumul de timp ar fi fost mai mic.

Sper sa nu te superi ca-ti scriu aici, dar avand in vedere ca tu ai reclamat problema si ai pus poze eu sunt nevoit sa explic care este motivul pentru care cotiera ta arata asa.

Scuze, dar dupa pozitia, forma, conturul suprafetei crapate este clar, fara nici un fel de dubiu, ca se datoreaza transpiratiei acide de pe antebratul drept al soferului.

Daca imi permiti, as merge mai departe cu presupunerea ca este atacata si pielea de pe volan (daca este imbracat in piele) sau maciulia schimbatorului de viteze (daca este de piele). Ma rog... poate acestea au huse. :p

De asemenea, greu de demonstrat, dar pot presupune ca la fel s-ar fi facut si o cotiera de prima echipare daca masina ar fi avut din fabrica. Este vorba doar de reactia musamalei la un tip de transpiratie - lucru pe care producatorul (oricare ar fi el) nu are cum sa-l... certifice.

Ai vazut si tu tapiterii de piele (egal ca erau din masini sau de pe mobila) care erau cu mult mai crapate decat altele similare ca si vechime, marca etc. Sunt o multime de motive care concura la deteriorarea pielii (naturale sau artificiale).

In fine, 1. daca ne-ai fi anuntat despre fenomen mai din vreme, te-am fi sfatuit sa aplici acelasi tratament care este obligatoriu pentru tapiteriile de piele auto (sau chiar si pentru canapele) : tratarea o data la cateva saptamani-o luna cu o crema pentru ingrijirea tapiteriilor de piele (indiferent daca este naturala sau artificiala). 2. daca ai fi venit la noi chiar si acum, dupa 4 ani, am fi putut cauta la cotierele "ramase" prin depozit un capac ce are aceleasi cote cu al tau si il schimbam. 3. daca nu gaseam, poate am fi putut sa-ti recomandam un tapiter auto care cu 20-30 ron iti schimba cu totul pielea de pe capac.

Noi iti stam in continuare la dispozitie, dar desigur ca decizia este doar a ta.

Weekend placut!

Edited by themircea

Scuze, dar dupa pozitia, forma, conturul suprafetei crapate este clar, fara nici un fel de dubiu, ca se datoreaza transpiratiei acide de pe antebratul drept al soferului.

Antebratul meu nici nu atinge cotiera. Distanta intre schimbator si cotiera este destul de mare si cotiera nu este reglabila, locul unde sunt crapaturile este locul unde imi sprijin cotul, restul cotierei arata ca nou pentru ca de fapt nici nu e folosit. Doar partea din fata a cotierei o folosesc si deaia e crapata, de la proasta calitate a musamalei (ca eu nu cred ca e piele dupa cum arata). Si nu e nici o transpiratie, Mircea!

Daca o sa continui sa sustii ca e de la transpiratie incheiem discutia aici :p, daca nu, ti-as cere informatii de contact pentru tapiterul care ar putea schimba materialul de pe cotiera.

Weekend placut.

Dace - Vaaaai... ! Parca ai sta la 3000 de km distanta de noi, nu la trei kilometri. :((

Hai pe-aici intr-o dupa-amiaza cand iesi de la slujba sau cand ai timp intr-o zi si sa vedem daca nu "pusca" vreun capac de la alta masina. Eventual suna inainte ca sa pregateasca ai mei colegi cateva variante prezumtiv apropiate din ce mai e pe-aici. Cat despre tapiter/croitor asta nu e problema: un tapiter de canapele se baga la sigur. De asemenea, o croitorie ce face haine de piele nu cred ca ar refuza o mica lucrare de 15 minute. Un curelar bun, la fel.

Cat despre prima observatie, evident ca nu e piele naturala, ci artificiala. Sa fim realisti, nu prea exista masina sub 30-40000 de euro care sa aiba piele naturala nici pe scaune si nici macar ca optiune. Alegi tu intre mai multe feluri de "piele", dar e tot artificiala. Ei doar denumesc pielea artificiala (musama cum spunem noi) sub tot felul de nume interesante din punct de vedere al marketingului... Daca intrebi clar si concret la o reprezentanta (a oricarei marci) fie iti "povestesc" despre alte cele, fie iti spun ca nu stiu. Dar noi stim... :laugh: De fapt, sa fim sinceri: la tehnologia actuala, e aproape irelevant. Doar in sectiune iti mai dai seama.

Ceau!

Edited by themircea

Deci cotul si cu soarele/frigul au dus la rezultatul din poza, parerea mea.

Deci pe frig materialul se intareste si tu vii cu cotul si faci presiune pe o suprafata redusa.

Pe de alta parte probabil ca mai bate si soarele vara pe-acolo, masina incinsa... la naiba, sunt masini carora le crapa bordul cu totul... si volanul. Ce pretentii sa ai de la o musama?

Salut.

M-ar interesa si pe mine o tava pentru portbagaj. Hyundai I30 - 2013

Multumesc frumos firmei RIMI pt promptitudine.Bandourile sunt peste asteptarile mele.Covorasele sunt aproape ok,pacat ca au fost perforate la ambalarea din fabrica.Cu putin silicon negru pt garnituri cred ca se va rezolva... Voi apela la un prieten tinichigiu caruia sa nu-I tremure mana pt montarea bandourilor dupa care urmeaza pozele..

... pozele cu bandouri-le...

post-58389-0-93244400-1413669300_thumb.jpg

post-58389-0-44057500-1413669302_thumb.jpg

post-58389-0-68587600-1413669303_thumb.jpg

Am cumparat o pereche de presuri si o tava de portbagaj pt un vw caddy maxi, se potrivesc perfect, covoarele par de calitate mult mai buna decat cele de pe hyundaiul meu luate acum cativa ani in schimb tava de pe hyundai cred ca este mai groasa decat cea de la caddy. Pt a 2-a oara sunt foarte multumit de servicii. Multumesc inca odata pt colaborare.

Buna ziua ! Pentru o Elantra 2015 cat costa o tavita de portbagaj. Aparatori de noroi din cauciuc (nu plastic!!!) aveti ?

Nu stiu daca mai raspunde cineva (themircea) sau daca mai sunt de actualitate promotiile daca esti de pe forum.

Pt un Suzuki Jimny tavita pentru portbagaj aveti ? la ce pret ?

Multumesc.

Salut!

sergiu79 - sigur ca sunt de actualitate, doar ca (toate scuzele!) nu mai am timp sa fiu activ pe forum... si nici sa mananc, sau sa dorm... :p

Acesta este si motivul pentru care am tot repetat in postarile anterioare fraza de mai jos. Cat despre Jimny - sigur ca da. Te rog sa vezi tavita pe http://rimimg.ro/autoshop/tavite-portbagaj-suzuki/839-tavita-portbagaj-suzuki-jimny.html

Tuturor colegilor de forum: Va rog sa vedeti toate produsele cu poze, preturi si detalii pe rimi.ro sau rimimg.ro/autoshop . Tot pe site aveti si posibilitatea de comanda, iar in campul datelor de facturare va rog sa nu uitati sa scrieti si nickname + forum pentru reducerea de 5%.

Daca va este mai usor la telefon sau daca aveti intrebari al caror raspuns nu il gasiti pe site, colegii mei va stau la dispozitie L-V 8-18 la numerele de pe site (0256/275273 sau 0720.699655) sau prin e-mail.

Ceau!

Mircea

Edited by themircea

salut,

te rog covorase interior eventual cu acoperire in spate la "tunelul median" si covor portbagaj pentru Elantra 2017.

Gasesc ?

multumesc

Ceau!

Da, avem. 120.9 ron minus 5% pentru forum.

Scuze ca nu sunt pe site, dar... nu avem timp sa facem poze. Nu-ti fa griji, sunt exact ce trebuie ; vindem si catre majoritatea reprezentantelor.

Nu au tunel median "incorporat" pentru ca Elantra nu are in spate podeaua plana, dar avem de la aceeasi fabrica (Rigum Cehia) un covoras de cauciuc special pentru tunel - acopera tunelul si intra sub covorasele laterale. Asta e pe site... :wink:http://rimimg.ro/autoshop/presuri-covorase-cauciuc-auto-universale/2372-covoras-cauciuc-tunel-median-r.html?search_query=tunel&results=4

Daca doresti, te rog trimite mail la adresa de pe pagina contact a site-ului si nu uita sa scrii nick-name + forum.

Multumesc!

Mircea

Caut sa cumpăr injectoare ptr Hyundai accent crdi 2006(D4FA)de pe un motor cu foarte putini km ( mașina lovită)

Mai este valabila oferta cu reducerea de pe forum ? Doresc sa comand niste covorase pt Mazda CX5.

Multumesc.

Salut!

Sergiu79 - sigur ca da. Te rog, vezi instructiunile de mai jos si, de asemenea, te rog cand comanzi sa ai grija la generatia de CX5 pentru ca vreme de un an s-au vandut in paralel. Pe site nu apar covorasele si tavita pentru CX5 II (din lipsa cronica de timp...), dar avem pe stoc ambele generatii.

Tuturor colegilor de forum: Va rog sa vedeti toate produsele cu poze, preturi si detalii pe rimi.ro sau rimimg.ro/autoshop . Tot pe site aveti si posibilitatea de comanda, iar in campul datelor de facturare va rog sa nu uitati sa scrieti si nickname + forum pentru reducerea de 5%.

Daca va este mai usor la telefon sau daca aveti intrebari al caror raspuns nu il gasiti pe site, colegii mei va stau la dispozitie L-V 8-18 la numerele de pe site (0256/275273, 0720.699655, 0730.699655) sau prin e-mail.

Ceau!

Mircea

Multumesc

themircea ,

covorasele si tavita portbagaj pentru hyundai elantra 2017 sunt perfecte.

cu stima

,

Multumes @themircea. Covorase de mazda - se potrivesc perfect. chiar si gaurile de prindere in piciorusele originale mazda.

Totodata si tavita de suzuki - cadou - a fost incantat proprietarul;

Eu la accent am de 6 ani covorasele si tavita de portbagaj; tavita si-a facut treaba cu succes; inca e ok cu toate cate am pus in portbagaj; bordura inalta de o palma; mi s-au varsat si lichide si e ok. covorasele sunt ok si ele; cel de la sofer a decedat dupa 4 ani; s-a ros in mijloc unde intra calcaiul; dar sunt ok.

Edited by sergiu79

Salutare @themircea, am cumparat de la tine o tavita pentru un Hyundai Accent MC.

Acum as vrea cateva accesorii pentru un Logan 2 din 2013.

Gasesc la voi presuri/bavete nori (la roti), bandouri usi si tavita portbagaj ?!

Salut!

Scuze ca n-am raspuns mai repede, dar sunt tot timpul pe drum si... stiti si voi cum e.

Daca va este mai usor la telefon sau daca aveti intrebari al caror raspuns nu il gasiti pe site, colegii mei va stau la dispozitie L-V 8-18 la numerele de pe site (0256/275273, 0720.699655, 0730.699655) sau prin e-mail.

ulysse - noi iti multumim! Ma bucur ca-ti plac!

sergiu79 - iti multumesc ca ai apelat inca o data la noi si ca ne-ai recomandat si altora. Cat despre covorase - acela e locul sensibil la toate covorasele, indiferent de producator sau de masina. Locul unde calcaiul face acea miscare de rotire este cel care cedeaza primul. N-ai ce-i face. Cand si daca o sa vrei un set nou pentru Accent, iti stam la dispozitie.

diaconescubogdan - Iti multumim ca revii! Sorturi pentru noroi (la roti) scuze, dar nu importam. In Europa stim doar doua fabrici care fac asa ceva si ambele sunt aprox.universale - trebuie taiat si ajustat dupa forma aripilor si nu ne bagam la asa ceva. Stiu ca exista pe piata, se aduc din China, dar noi nu importam decat din EU. Scuze!

Bandouri - da (model F20 , pret 115.5) -poze mai jos. Scuze ca nu apar pe site, dar... realmente nu avem timp.

Tavita pentru portbagaj - sigur ca da - te rog sa vezi aici http://rimimg.ro/autoshop/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=193057&submit_search=

Evident, din preturile de mai sus scazi 5% pentru forum. Te rog, daca doresti, trimite mail cu comanda colegilor mei la adresa de pe site si, de asemenea, te rog sa nu uiti datele de facturare si de livrare, un numar de telefon si nick-name +forum pt reducere.

Multumesc!

Mircea

post-2580-0-78230800-1519745439_thumb.jpg

post-2580-0-18579200-1519745444_thumb.jpg

post-2580-0-14097700-1519745448_thumb.jpg

Edited by themircea

Salut, tavita pt portbagaj Elantra 2018?

Salut!

alybadboy - Te rog sa vezi aici: https://rimi.ro/hyundai-elantra-6-2016-prezent-1255

Daca doresti, te rog sa faci comanda pe site (sau mail), si te rog sa nu uiti datele de facturare si de livrare, un numar de telefon si nick-name+Hyundaiclub pentru reducerea de 5%.

Tuturor colegilor de forum: Va rog sa vedeti toate produsele cu poze, preturi si detalii pe rimi.ro sau rimimg.ro/autoshop . Tot pe site aveti si posibilitatea de comanda, iar in campul datelor de facturare va rog sa nu uitati sa scrieti si nickname + Hyundaiclub pentru reducerea de 5%.

Daca va este mai usor la telefon sau daca aveti intrebari al caror raspuns nu il gasiti pe site, colegii mei va stau la dispozitie L-V 8-18 la numerele de pe site (0256/275273 sau 0720.699655) sau prin e-mail.

Multumesc!

Mircea

Edited by themircea

Am cumparat de la rimi covorase si tavita pt portbagaj pt Elantra AD 2018. Livrare 1 zi, calitate f buna si se potrivesc "manusa". Recomand