Jump to content
Cristist50

Intalnire forumisti II

Recommended Posts

Dupa cum va amenintam demult, propun o intalnire la mine pe "domeniu" la Stefanesti, Arges, 7km de Pitesti. M-am gandit la aceasta oferta deoarece am observat ca foarte multi vor sa iasa la un gratar si un pahar de bere cu sau fara alcool.

Sunteti asteptati cu totii, cu mic cu mare!

Pentru a face din acest eveniment unul cel putin la fel de reusit ca primul la care am luat parte, astept propuneri. Data propusa de mine este 17.Iunie.2006 si asta deoarece imi este pur si simplu imposibil in alta zi din iunie pana in august - septembrie.

Din pacate ... exista trei posibilitati ca aceasta intalnire sa nu poata avea loc si vi le enumar in ordinea importantei:

1. Eu ajung acasa pe 16.06.2006. Deoarece am 3 avioane de schimbat, exista o oarecare sansa sa nu ajung la timp acasa din motive independente de mine (in 3 ani s-a intamplat o singura data).

2. Vremea nabadaioasa.

3. Nu vine nimeni (sper ca asta sa nu se intample ...)

Astept inscrieri.

P.S. Se subintelege faptul ca trebuie sa veniti cu sotia/iubita/prietena/logodnica + eventualii copii.

1.Georol +sotie+copil

urmatorul va rog......

Ma inscriu si eu+sotia. Multumim!

S-a notat.

Ca sa va fac mai mult chef sa va descriu locatia :D?

"Domeniul" are 900 mp (nu e foarte mare stiu) din care 100 mp sunt ocupati de casa. Este locuibila insa nu am mai nimic pe acolo deoarece vreau sa o refac.

Ce e frumos este faptul ca toata curtea este o livada. Plus niste brazi langa gard si gata, ai impresia ca esti la munte.

Pentru copii oferta e asa: un topogan, o casuta de musama :D, o bicicleta si o pusca cu apa. Mai am si un morman cu pietre.

Pentru cei mari oferta e foarte generoasa: Bere + gratar.

Entertainment: culesul cireselor daca se fac (am 3 ciresi din care unul e gata de cules cam in acea perioada) sau cositul. Dar propun sa ramanem la bere si gratar ...

Mai ganditi-va si la urmatoarea chestie misto: cum e sa faci parte din coloana de Hyundaiuri de pe A1 :D

Va astept.

P.S. La mine se ajunge intr-o ora de la Bucuresti si fiind sambata traficul sunt convins ca va fi chiar lejer.

Va prezint gazdele:

post-26-1149318384_thumb.jpg

Edited by Cristist50

Dintre cei trei, tu esti in dreapta sau in stanga ? :D Sa stam de vorba cu ce vine fiecare......

pt ca am un bebe prea mic (2 luni) nu cred ca o sa pot veni

Ah, sa-ti traiasca! Pai ar trebui sa vii numai sa faci cinste cu cate o bere!

Edited by maff

berea o dau cu placere, dar aproape de casa

eu + sotia + bebe (asta in cazul in care in weekend-ul ala nu trebuie sa plec sa-l duc la bunici)

Oltetz: sa-ti traiasca si sa creasca maaaaare

Din pacate data aleasa de voi cade fix ca un c*r pt. mine :( In perioada 10-20 nu sunt in tara! La naiba! Si chiar mi se facuse dor de voi :((

1. Georol +sotie+copil

2. Maff + sotie

3. Trosneli + sotie + bebe (daca nu pleaca la bunici... )

4. Zetics + sotie + copil aproape 7 ani de acasa (probabilitate 75%)

Continuati in stilul asta ca sa avem o evidenta clara va rog!

asi veni si eu. eu+prietena si evident accentutzu

Va rog!!!

pitonel, asa cum te-a rugat zetics, cam asa trebuia sa arate postul tau

1. Georol +sotie+copil

2. Maff + sotie

5. pitonel + prietena

cum ne organizam, cu ce sa venim?

Revin in forta dupa ce am avut ceva treaba pe la locul de munca :D

Clasamentul arata asa:

0. Cristi + sotie + copil + bebe

1. Georol +sotie+copil

2. Maff + sotie

3. Trosneli + sotie + bebe (daca nu pleaca la bunici... ) - sper ca poate bebe nu pleaca

4. Zetics + sotie + copil aproape 7 ani de acasa (probabilitate 75%) maresti sansele? pleeeeease ...

5. pitonel + prietena

"Cineva" mi-a spus ca poate trece si el putin daca poate. Nu spun cine ca deocamdata m-a anuntat numai pe mine deci il las pe el sa de hotarasca.

@Maniaku: imi pare nespus de rau ca nu poti veni, daca ne spui si unde pleci poate iti dam comanda de niste acumulatori de ASUS A636 :D

In ceea ce priveste consumabilele, e dificil de spus insa eu zic asa: fiecare propune cam ce vrea si apoi cadem la pace.

Draftul intocmit de mine arata asa:

Bauturi (incepem cu ce e placut):

1. Bere normala (Tuborg, Carlsberg, Heineken sau Stella). - 24

2. Bere fara alcool (nu beau deci nu cunosc tipurile, astept propuneri). - 10

3. Vodca, Whisky, Coniac, Gin (am eu, nu va bateti capul).

4. Pepsi, Cola, etc. - 5

5. Soft drinks - aici fiecare ar trebui sa ia ce vrea, gusturile ca si oferta difera.

6. Cafea, ness? - 1

7. Altceva? (bea cineva vin?)

Papica:

1. Paine. - ?

2. Mici - o tavita are 16 bucati din cate stiu, 2 sau 3 tavite ajung.

3. Ceafa - 2kg

4. Carnaciori - 1kg

5. Pui pentru copii (de preferat fara sa fie gripat). - piept/pulpe ?

6. Branza, cascaval, maslinutze, etc. - sa fie de gust

7. Salata verde, rosii, castraveti, ardei grasutzi. - cat de o salata babana.

Desert:

1. Inghetata? - ?

2. Prajituri de casa (face doamna visurilor mele) - 2 tavi?

3. Altceva?

In mare parte (99%) toate acestea pot fi cumparate de la Metro Pitesti/Bucuresti de aceea va intreb de acum: Le ia fiecare separat, sau iau eu si punem banu' conform facturii?

Mai putem face si altfel si anume sa distribuim fiecaruia ce are de luat.

Astept noi propuneri si fie ca vremea sa fie cu noi.

P.S. Cantitatile pot fi modificate, astept propuneri si inscrieri.

Inca sper sa vina si NFS, cu toate ca are un bebe mai mititel (fata mea e totusi numai cu 4 luni mai mare).

De dragul unitatii, si pentru a evita orice fel de frustrare, propun ca toate tipurile de alimente sa fie luate dintr-un singur loc (adica micii si carnea de la un metro/cora/carefura, prajituri daca se mai vrea de la un TipTop/Ana etc), iar cumparatorului sa i se deconteze ulterior suma.

O evidenta cu ceea ce bea fiecare consider ca e de asemenea binevenita (de ex nici eu nici sotia nu bem vreun fel de alcool, in schimb vreo 2 sticle de suc punem in pericol)

Asa ca ce ziceti daca vom completa lista ceva de genul:

0. Cristi + sotie + copil + bebe

1. Georol +sotie+copil

2. Maff + sotie

3. Trosneli + sotie + bebe (daca nu pleaca la bunici... ) - sper ca poate bebe nu pleaca

4. Zetics + sotie + copil : 1 BRFA, 1Pepsi, 1Capy

5. pitonel + prietena

Iar pe parte de mancare stabilim o medie cam cat ar manca o persoana ca sa putem estima necesarul

Asteptam si alte idei.

GRATARUL!

Am un gratar mititel care face fata la 5-6 persoane insa daca aveti unul mai mare si puteti sa il transportati ... raman dator.

Vorbesc astazi acasa sa dau comanda de unul mai mare insa nu pot baga mana in foc ca va fi gata.

Eu am unul pe care l-as categorisi drept mic, are cca 40x25 cm. Daca nu se gaseste unul mare si se merge pe ideea de mai multe mici, il aduc fara probleme.

De bere nu va mai faceti griji ca o da MAFF.

Trebuie doar sa-i cantati ceva! :D

Distractie maxima va doresc, cu o unda de regret (ca nu pot veni si eu) in glas.

Bun si ala zetics. Daca nu fac rost de altceva mai mare te anunt.

aduc si eu gratar ..... inclusiv consumabile

va rog sa-mi spuneti care e diferenta intre bebe si copil :dontknow:

lopatele ,greble si galetuse sunt permise ?:_tease:

Consumabile nu e nevoie, am carbuni, lemne, alea, alea.

Copilu' e ala care se deplaseaza singur. Bebe se deplaseaza cu ajutorul apendicilor numiti parinti.

Sunt permise cele enumerate de tine, dar pot sa le dau eu niste sape, coase, furci sa se defasoare :D

P.S. Nu e nisip din pacate ...

Eu propun sa luam de la Metro Pitesti, cand venim spre tine. In felul asta totul va fi proaspat (ma refer la carnea de mici), si vom estima (in functie de cata lume s-a adunat) cat trebuie sa luam. Bere, aduc eu cate ceva. Insa ar fi bine sa stabilim pana miercurea viitoare sau joi cam cine vine si ce bere se bea.

Pana la urma vad ca s-a incropit o lista cu potentialii "grataristi". Daca ati sti de cat timp asteptam sa vina vara sa merg si eu la un gratar.......

1. Georol +sotie+copil

2. Maff + sotie

5. pitonel + prietena

6. Dodo+sotie+bebe :p

avem si noi gratar, dacă mai e nevoie.

asteptam detalii ce si cum, ce aducem etc.

6 hyundai in coloana :drive:

Edited by Dodo

Sa faceti poze pe autostrada :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...