Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Cristist50

Intalniri HyundaiClub Bucuresti

Recommended Posts

Întotdeauna cineva a pierdut...şi mă opresc aici.

Asta nu-mi place cum suna.

A-mi sarbatori ziua numelui.

La Multi Ani !!!

Ei bine, eu am fost initiatoarea acestei excursii, pe care am vrut-o "privata", in scopul de a-mi sarbatori ziua numelui

Mda, Perlele-s mărgăritare, iar mărgăritarele-s şi flori. Deci: La mulţi ani!

Da, da Mihăiţă. S-a vorbit la întâlniri, de eveniment.

Totul a fost din scurt şi nu era timp de deschis liste şi pe urmă căutat locaţie, başca că aveam nevoie de răspunsuri concrete, nu cu: stai să văd dacă sunt liber, dacă am bani, dacă......

Dacă cineva crede că s-au făcut grupuleţe, atunci are dreptate. S-au făcut grupuri cu cei ce participă efectiv, la întâlnirile de Sâmbătă, la excursiiile organizate, fie la un grătar, fie de 2-3 zile, care şi-au luat materiale promoţionale, care au pus umărul efectiv la dezvoltarea acestei comunităţi.

În spatele monitorului poţi emite multe judecăţi....mai rămâne de stabilit dacă sunt şi de valoare.

Şi ca un exemplu...vezi topicul cu Intâlnirea naţională sau de ce nu...cel cu Sugestii şi Reclamaţii.

Am inteles Domnul Bog, ce-i drept in ultima vreme nu am mai luat materialele promotionale care sunt...nu am mai venit nici la intalniri pt ca nu am putut, dar asta nu inseamna ca nu vreau sa ajut la dezvoltarea acestei comunitati. Sa nu uitam ca acest topic a fost facut de Cristist50 si pot sa spun ca aceste intalniri de sambata sunt datorita mie, oarecum topicul era undeva uitat, puteti sa vedeti in primele 10 pagini, acum are 140 aproape.

O zi buna va doresc si distractie placuta in continuare.

Ideea intalnirilor de Sambata este sa vina cine vrea si poate. Daca este altceva organizat "oficial" de club atunci in mod sigur apare si pe forum cu toate detaliile, daca nu apare atunci inseamna ca nu tine de club. In cazul asta am inteles ca a fost un eveniment privat care a coincis cu intalnirea si la care au fost invitati si membrii ai clubului.

In mod inerent anumiti membrii sunt mai implicati decat altii in activitatea clubului, dar sunt sigur ca nu exista o discriminare din nici un punct ce vedere. Eu vin ocazional probabil 1 data la luna, am ajuns si la intalniri cu 2 membrii, am ratat anumite iesiri si am participat la altele, nu cred ca asta ma face mai mult sau mai putin membru.

Oricine vrea sa participe la intalniri sau orice activitati este liber sa o faca iar intanirile se tin la Polivalenta Sambata la ora 11.

...S-au făcut grupuri cu cei ce participă efectiv, la întâlnirile de Sâmbătă, la excursiiile organizate, fie la un grătar, fie de 2-3 zile, care şi-au luat materiale promoţionale, care au pus umărul efectiv la dezvoltarea acestei comunităţi....
... vine numai cine poate, când poate şi dacă îi face plăcere.....

Mihăiţă reciteşte.

Nimeni nu bagă sula în coaste la nimeni şi deasemeni, nimeni nu este exclus, asta este o aberaţie dacă te-ai gândit la aşa ceva. Cu cât sunt mai mulţi cu atât mai bine.

Nimeni nu are nico obligaţie de a lua materiale promoţionale, de a merge în excursii, ş.a.m.d.

M-am referit la cei ce au o constanţă, care se cunosc şi doresc să menţină vie flacară acestei comunităţi.

Fraţilor nu mai răstălmăciţi cuvintele.

Asta nu-mi place cum suna....

Păi, nu ţi-o place, dar crede-mă că ştiu foarte bine de câte ori s-au reuperat târziu banii sau cu câţi bani au fost nevoiţi să contribuie alţii şi nabab nu este nimeni. La asta se referea.

Parcă am bolunzit cu toţii =))

Eu zic ca ideea este simpla: esti acolo cand se pune tara la cale, bine. Nu esti ... tot bine ... tura viitoare!

Daca lipsesti o data, de 2 ori de 10 ori si lumea nu mai stie de tine, n-o sa dea nimeni in bobi sau vada daca ai plecat in luna sau ai alte preocupari, nu?

Atunci nu pot decat sa-ti urez ca intr-o sambata sa vii la intalnire si sa te trezesti singur in parcare. Ok, tura viitoare zici tu si sunt de acord cu tine... Dar ca sa fie scenariul complet, dupa ce ajungi acasa sa afli ca toti cei pe care te asteptai sa-i vezi s-au intalnit altundeva. Daca poti, inghite tu asta, mi-e mi-a stat in gat...

Mai simplu de atat nu pot sa explic...

Doamne fereste! Nu uita ca eu vin acum de la Ploiesti pentru intalnirile de la Polivalenta, nu mai vin de la Grigorescu. Nu stiu daca mai face cineva un asemenea efort si cu aceeasi frecventa.

Oricum intreb pe forum sau pe mess inainte, ca sa fiu sigur ca vine cineva si sa nu bat 130 de km de pomana. Asa cum am facut si pentru intalnirea de sambata asta.

Oricum intreb pe forum sau pe mess inainte, ca sa fiu sigur ca vine cineva si sa nu bat 130 de km de pomana. Asa cum am facut si pentru intalnirea de sambata asta.

:blink: Mai bine taceai! :angry: Sa-ti reamintesc ce raspunsuri s-au dat pe forum? Ce raspuns ai dat tu? Cati si-au anuntat "absenta"? Daca ma gandesc bine, chiar am vorbit cu cineva la telefon, cu altcineva pe mess si niciunul n-a suflat o vorba!

Haidiţi bre, că nu esteţi singurii care au ajuns vreodată la Polivalentă şi au găsit parcarea goală.

Da' io nu văd un capăt de ţară.

Relu, eu iti spun cum procedez eu. Nu ma bag peste ce fac altii.

In plus, nefiind organizator, nu puteam sa ma apuc eu sa vorbesc in numele lor. Oricum, Perla Neagra a explicat ce si cum.

Ca sa nu mai zic ca eu acum de cand sunt ploiestean sunt un fel de outsider. In ciorba tot la Bucuresti se mesteca, conform expresiei. :D

Bog54, Aztec şi Leonidas, câte 20% pentru flame-uri. Să vă pună naiba să le scoateţi ;))

Nu le scoatem dar trebuie sa dam si noi cate 20% de caciula :p

si io ....si io ....nimic....nimic :pray:

Trebuie sa vii la intalnire si iti da Bog la pachet :p

Mah baieti, deci chiar v-ati bolunzit, si v-o spun cu toata dragostea. Ca de obicei adevarul e cam pe la mijloc. Un pic mai spre Aztec, da' sa-i zicem tot mijloc. ;)

Asta nu-i discutie de purtat pe forum, ci mai degraba la un pahar de ... ceva, la Cafeneaua Actorilor. Pt asta chiar va meritati warn-ul. :p

Desi nu m-a intrebat nimeni, consider ca pot sa-mi exprim si eu punctul de vedere p-aici daca tot e momentu' pt curatenia de Pasti in public, chiar daca unii probabil ca se vor supara nitel.

Cei care ati participat la intalnirea cea de taina (sorry, dar din afara cam asa se vede), fix inainte de Saptamana Mare (ce potriveala), puteati naibii s-o tineti pt voi, parerea mea. Inteleg ca Perla a vrut o intalnire mai privata, unde sa se simta bine alaturi de cativa amici de-ai ei si nu de necunoscuti (ca tot veni vorba, La multi ani!), inteleg ca daca esti invitat la o astfel de intalnire, nu poti sa zici "bah da' nu-l inviti si pe cutare, ca-i baiat bun, stiu io", da' puii mei, acum si unii si ceilalti ati picat intr-o situatie cam ingrata.

Din cate stiu eu, sunteti toti vaccinati, asa ca dati-va seama de aceasta (situatia cea ingrata, de ambele parti) si ingropati securea, ca n-aveti chiar asa motive de dihonie.

Atat am avut de spus. Nu mi-o luati in nume de rau, am scris si sters de vreo 2 ori mesajul inainte de a da ADD.

Si eu care speram sa-mi scoti warn-ul, asa de iertaciune, in Saptamana Mare :D

Deci, fratilor, ca tot e topicul de intalniri in Bucuresti: vine cineva sambata au ba? Sau ma duc la intalnire HyundaiClub in Buzau, unde o sa-mi petrec Pastele? :p

Adevarul este ca a fost cam cretin sa ne trezim singuri prin parcare...mai ales ca deja intalnirea e la un nivel avansat si nu se poate sa nu fie macar 5 membri sambata de sambata acolo. Cazurile in care nu prea era lume au fost pe la inceputuri. Nu aveam pretentii sa se anunte petrecerea (La multi ani pe aceasta cale) ca oricum nu cred ca se autoinvita nimeni, dar macar sa stim si noi ca nu vine nimeni, mai ales ca poate unii dintre noi vin mai rar pe la intalniri si nu e prea ok sa te trezesti asa....pe dinafara :D. Eh asta e ...

Mi-am spus si eu parerea ca doar am fost acolo...imi asum riscul de a primi warn :p

Edited by Gaby B

Deci, fratilor, ca tot e topicul de intalniri in Bucuresti: vine cineva sambata au ba? Sau ma duc la intalnire HyundaiClub in Buzau, unde o sa-mi petrec Pastele? :p

Pai sambata 90% sunt si eu la Bz...... :whistling:

:whistling:

După cum v-am obişnuit în ultimul timp... :D eu nu apar. O să fiu pe-aproape de Siriu. :blush:

Dar spiritul meu vă va bântui în continuare. :devil:

Pentru a înţelege situaţia.

Cu 3 săptamani înainte s-a PLĂTIT vila compusă din 13 camere pentru acest eveniment.

Numărul de persoane invitate era clar bătut în cuie. S-au învitat prietenii şi cunoştinţele de la diferite evenimente. Pe suta de metri, din imposibilitatea participării a 3 familii, s-au eliberat 3 camere. S-a discutat cu alţi câţiva membrii din cercul de cunoscuţi dacă pot participa ei.

Când se fac excursii organizate mai întâi se face o listă şi pe urmă se umblă după locaţie, în funcţie de numărul de participanţi.

Se anunţă şi se poate înscrie oricine, doar se ştie acest lucru.

Acum..îmi asum orice risc pentru postare, dar chiar nu înţeleg.

De când trebuie să anunţăm sau să motivăm participarea sau nu la întâlnire. :hmm:

Suntem judecaţi că am ieşit într-o excursie şi nu am anunţat public....oare chiar este firesc.

Au lipsit doar Bog54, Danny, Leonidas şi Andreiuşca din membrii care vin periodic. Unde au fost ceilalţi?

Păi fraţilor ne măguliţi. Suntem chiar aşa importanţi?

Cum adică nu a fost nimeni? Cei 3 care aţi fost, sunteţi NIMENI ??????????.

Referitor la excursie, dacă se dorea ceva "TOP SECRET", păi ar fi rămas SECRET, nu aş fi pus poze şi aş fi dezvăluit acesta.

Acum fără răutate, unde ai fost Gaby atâta vreme, nici nu ai anunţat că vii şi nici că nu vii? Treaba ta. Nu trebuie să te justifici, dar să emiţi o astfel de judecată.....!!!!

Este opţiunea fiecăruia, nu vine nimeni din obligaţie şi nu trebuie să se motiveze faţă de nimeni.

Am fost la aniversări, accidente, spitale, înmormântări, întâlniri oficiale, în numele clubului, în numele TUTUROR membrilor, au fost de mine alături permanent doar Dannyboy şi Blueking uneori, s-au investit bani şi muncă şi nu am cerut ajutorul nimănui şi nici nu am reproşat cuiva acest lucru, iar acum suntem judecaţi....

Uneori am fost doar 2

Mulţumim!

post-3449-1270072183_thumb.jpg

Am fost la aniversări, accidente, spitale, înmormântări, întâlniri oficiale, în numele clubului, în numele TUTUROR membrilor, au fost de mine alături permanent doar Dannyboy şi Blueking uneori, s-au investit bani şi muncă şi nu am cerut ajutorul nimănui şi nici nu am reproşat cuiva acest lucru, iar acum suntem judecaţi....

Mulţumim!

Bogdane nu ma asteptam sa vad asa ceva pe forum vreodata.

Asa zici tu, ca doar DannyBoy si BlueKing. Nu vreau sa le enumer acum pe toate la care am participat si eu cu bani si altele, si mai sunt si multi alti membri care au participat(imi aduc aminte de multi dintre ei), ca tu danny si blueking ati dat mai multi bani si ca ati depus mai multa munca, asta e alta problema(cei drept nu ai cerut nimanui nimic, dar noi unii, nu am uitat de munca si efortul depus de tine (tiny stie la ce ma refer)), dar si din putinul nostru, al altor membri s-a strans ceva.

Cu asta sper sa inchei.

Va doresc tuturor ca Sfintele Paste si Iepurasul sa va aduca numai bucurii si multe realizari. S-auzim numai de bine !!!

Rog a mi-se şterge contul.

Mulţumesc