Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Cristist50

Intalniri HyundaiClub Bucuresti

Recommended Posts

Intr-un final timpul imi permite sa trag o fuga pana la Bucuresti, numai pentru sufletul meu si al masinii. O duc sa o faca frumoasa si sa o gateasca putin la Maniadetailing.

Partea interesanta este ca in cele 5-6 ore cat dureaza acest lucru m-am gandit sa va propun o intalnite fulger pe undeva, asta numai daca aveti chef. Deci, daca aveti chef sa o punem scurt si pe nepregatite propuneti o locatie mai aerisita si eu vin ... daca vine cineva sa ma ia si pe mine de unde au aia de la Maniadetailing sediul :D

Ce spuneti, dupa ora 10-11 duminica, sunteti ocupati toti?

Edited by Vulturul

Din pacate la ora la care am citit mesajul ......este prea tarziu.

Poate data viitoare .....cu placere ...si o sugestie: ia si copii cu tine :)

Si inca ceva.....astept cu interes un feed back despre tratamentul aplicat masinii (pe forum, pm sau mess). Chiar ma gandesc si eu ss-i fac unul dupa revizia de 15k.

Am fost la Bucuresti dar pana la ora la care am plecat nu primisem nici un reply. Asa ca nu m-am intalnit cu nimeni. Pacat, nu-mi vine sa cred ca din sutele de useri din Bucuresti n-a reusit nici unul sa isi ia o jumatate de ora liber. Si ne mai intrebam cum se intalnesc altii saptamanal ...

O sa scriu impresii despre tratamentul aplicat masinii la rubrica dedicata.

Am fost la Bucuresti dar pana la ora la care am plecat nu primisem nici un reply. Asa ca nu m-am intalnit cu nimeni. Pacat, nu-mi vine sa cred ca din sutele de useri din Bucuresti n-a reusit nici unul sa isi ia o jumatate de ora liber. Si ne mai intrebam cum se intalnesc altii saptamanal ...

...

Cristi, vad ca esti foarte suparat, cumva pe buna dreptate, si te inteleg.

Vreau doar sa evidentiez faptul ca din sutele de useri bucuresteni, destul de putini sint activi pe forum iar si mai putini au participat la intalniri. Nu vreau sa scuz pe nimeni, insa cred ca deja trebuie sa ne obisnuim cu faptul ca oamenii au tot mai putin timp liber. In ciuda faptului ca numarul de useri a crescut, eu ca moderator observ ca un numar tot mai scazut participa activ sau constant pe forum. Chiar as deschide un topic de discutii pe acest subiect, ceva de genul "De ce nu mai au timp liber oamenii", sau "De ce nu mai sint weekend-urile de altadata", dar nu cred ca ar avea cine sa scrie in acest topic :sad: .

Un bun exemplu este si faptul ca o intalnire pe Bucuresti nu s-a mai organizat de foarte mult timp, cea de la Iasi s-a nascut prin cezariana, in alte zone activitatea e zero.

Poate ca totusi asta reprezinta un semnal de alarma. Poate ar trebui sa facem ceva in acest sens. Ce?

In cele din urma, Cristi, nu vrei sa ne ierti? :) Conteaza daca aducem alibiuri si dovezi?

Intr-adevar, activitatea e in scadere, avem chiar useri care nu prea mai dau pe aici (vezi Dodo, BigLexus, etc). Dar asta poate insemna si altceva: pe de o parte oamenii s-au obisnuit cu masinile lor, au intrat in rutina, nu mai e entuziasmul acela de posesor de masina noua, pe de alta parte nu prea mai sunt probleme la masinile noastre, cel putin nu altele despre care sa nu se fi discutat.

In trecut in week-end se discuta cel mai mult, acum observ ca activitatea tinde spre zero, probabil si unde a fost vara si toata lumea exploata la maxim week-end-urile (si implicit masinile).

Probabil ca nici intalnirile nu se ridica la nivelul asteptarilor participantilor si de aici interesul in scadere. Oricum mie mi-a folosit intalnirea la care am participat prin faptul ca am cunoscut pe cativa dintre voi, iar intalnirile ocazionale prin oras cu alti membri imi fac mare placere.

Mda, nici io nam fost pe faza..... dar - nu ar fi mai bine de deschis un topic cu propunere de intalnire- vara atrecut concediile sunt cam gata.... stiu, e foarte greu sa gasesti o zi sa fie multi liberi..da haide sa incercam.

... Nu vreau sa scuz pe nimeni, insa cred ca deja trebuie sa ne obisnuim cu faptul ca oamenii au tot mai putin timp liber...

Eu cred ca ar fi cazul sa ne revenim si sa cautam sa avem ceva mai mult timp liber, pentru ca nu ni-l da nimeni inapoi si pana la urma tot acolo ajungem.

Sunteti marea majoritate la o varsta in care nu apreciati timpul dedicat placerilor personale, o sa vedeti dupa 40..., cand treceti pe panta ailalta :sad:

Nu trebuie sa fie ceva special la intalniri, eu de ex. am fost la Iasi pentru alt prilej (si cred ca pana la urma eu am fortat intalnirea pe data de 29), nu am stat decat vreo 45 de minute dar mi-a facut o deosebita plaere sa-i cunosc personal pe baietii de acolo ( Catrina nu a fost :devil: ) :)

Fac eu propunerea Nr. 1:

Urmatoarea intalnire sa fie afara la un gratar. Cine este pentru?

Daca se anunta din timp ....si nu lucrez in ziua aceea ..ma bag...poate nici nu o sa mai fiu posesor de hyundai..dar nu parasesc forumul..:D

Edited by Vulturul

I'm in. astept PM cu ziua/ora. Eu lucrez in ture deci pot sa ma descurc :)

Apai daca doriti intalnire...

...luna asta pe 26, imbatranesc cu un an. Asa ca am avem motiv sa o comitem!

Daca aveti chef de mine, ne putem intalni la o "spovedanie"pe plaiuri dambovitene intr-o locatie deosebita.

Avem la dispozitie 10 camere duble in doua vile la munte in Moroeni, pe drumul ce leaga Targoviste de Sinaia.

Ar fi super sa ne putem vedea. Daca doriti alte detalii, va stau la dispozitie!

post-207-1191324849_thumb.jpg post-207-1191324866_thumb.jpg post-207-1191324911_thumb.jpg post-207-1191324933_thumb.jpg post-207-1191325192_thumb.jpg

Suna tare bine! :D Mai ales ca si eu pe 20 mai fac un pas catre pensie....(nu-mi fac iluzii ca o mai si apuc :)) )

si eu 1-2 locuri :). Aduc chitara rece (am chiar 2 la o adica) si un caiet de cantece...daca"este" amatori de asa ceva.

Edited by DOC

Numai ca eu am o nelamurire...ma primiti cu Matizul? :))

ZX@ Pai te conduc io usurel pe malul raului si poate ne gandim la Pilonul II. :)

Daca sunt amatori de un berbecut la protap, ne organizam, vedem cati ne strangem si retin camere. Ideal ar fi sa le ocupam pe toate. Daca ne hotaram pana pe data de 10.10.2007 este perfect.

Nu stiu de locatie, de camere, etc, dar pentru berbecut fac orice. Eventual aduc eu vinul. Alb, ca doar din ala se face la Panciu.

Au loc si copii?

Edited by danco

Numai ca eu am o nelamurire...ma primiti cu Matizul? :))

..aceasi intrebare..:))

Atentie! Din 10 camere s-au ocupat 4. Asa ca... :rolleyes:

Au loc si copiii, paturile sunt mari asa ca posesorii de Matiz pot sa doarma langa masinute. :)

Locatia exacta:

post-207-1191414269_thumb.jpg

Edited by biglexus

Mda, eu m-am anuntat mai demult cu un program foarte incarcat anul acesta si cel viitor asa ca din pacate nu pot veni.

@Zetics: Nu sunt suparat pe nimeni, a fost doar o constatare, oricum anuntul l-am facut din scurt. Lunile acestea am fost acasa pentru putin timp, 4 zile la inceputul lui septembrie si 12 zile la sfarsitul lunii. Acum de exemplu sunt iarasi la munca. Cand sunt acasa trebuie sa continui ceea am inceput la Stefanesti. Asa ca timp nu prea am ... din nefericire.

Distractie placuta tuturor celor care se duc la urmatoarea intalnire :D

Gata, ma inscriu si eu. Sa se anunte totusi cine participa, cu copii sau fara, sa stim si noi cu cine votam.

Deci:

1.Biglexus

2.

3.

4.

5.danco

Nu ar fi bine totusi sa se faca un topic separat sa se vada? Zic si eu, prea suntem secretosi!

Edited by danco

BigLexus - sa inteleg ca a mai trecut un an??? Parca mai ieri eram la Baraca :). Suna super si locatia si berbecutul si vinul alb de Panciu. Sper sa pot veni si eu (adica noi - de data asta daca vin il aduc si pe pusti)

LE: Danco - inca nu confirm 100% pentru ca nu stiu daca poate si sotia...dar eu sper ca la pozita 6 sa fie trosneli

Edited by Trosneli

Dap, ai inteles bine! :)

Ia-ti nevasta si puiul si hai sa ardem ceva pe jeregai. Hai ca avem si o mica crama la dispozitie... :rolleyes:

LE: Au mai ramas 5 camere!

Edited by biglexus

In ritmul asta nu o sa mai ramana camere pana ne miscam noi ass-urile :) .

Eu am fost anuntat ca undeva pana intr-o luna va trebui sa plec vreo 2-3 saptamani din tara. Alte detalii nu am inca. Si nici nu stiu cand o sa le am :mda: .

Asa ca mi-e cam teama sa ma inscriu...ca nu se stie.