Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
nutz

Accent - o masina buna ?

Recommended Posts

Poti dezvolta " E PRAFFFF masina!! " ? :angry:

Eu unul sint foarte multumit !!

Nu stiu cum de tu esti multumit!!Masina are numai bube!!Se repara ceva se strica altceva,pe mine sincer m a scarbit masina asta!!e VARZA pluS ca probleme nici NU SE REZOLVA IN SERVICE!

IN COMPARATIE CU CE?

MIE NU MI-A TRONCANIT VOLANUL DECAT DE VREO DOUA ORI. DE ATUNCI ABORDEZ DENIVELARILE MAI ATENT SI NU AM MAI AVUT NICI O PROBLEMA. IA INCEARCA!

Nu mai scrie cu majuscule!!!

Daca solutia ta e sa mergi mai incet fa cum crezi dar mai devreme sau mai tarziu "toate face la fel".

Nu stiu cum de tu esti multumit!!Masina are numai bube!!Se repara ceva se strica altceva,pe mine sincer m a scarbit masina asta!!e VARZA pluS ca probleme nici NU SE REZOLVA IN SERVICE!

Daca solutia ta e sa mergi mai incet fa cum crezi dar mai devreme sau mai tarziu "toate face la fel".

Te deranjeaza majusculele??

...

Te deranjeaza majusculele??

Nu pe el, ci pe mine ma deranjeaza majusculele scrise de Mario :))

si eu am fost marti la service cu ea si mi-a gasit amortizoare spate nasoale iar la caseta am comandat chitul de reparatie

amortizoarele pe spate mi-au recomandat sa nu le schimb acum ci sa mai astept putin(dar nu au spus exact) ca le vin unele mai bune asa ca sper ca atunci cand repara caseta sa puna si amortizozrele alea bune :)

iar cu "masina e praf" sunt de acord am avut un citroen c3 cumparat de nou si la 15000 km l-am vandut dar nu am avut nici cea mai mica problema cu el iar asta la 5800 km repar caseta si schimb amortizoare pe spate , iar pe drum nasol parca e caruta sincer i-mi pare rau de bani pe care i-am dat , dar asta e o tin 3 ani si dupa "pa" apropo loganu de la munca are 11000 km si saracu merge mai mult pe drum prost decat pe asfalt si la fel nu bate nimic pe el

hyundai-ul in afara ca este frumos si fuge tare (diesel-ul)nu are mai nimic bun , de e facut in TURCIA si se vede

Guest expert

Ca tot au trecut 2 luni de cand mi-am vandut Accentul si revazand forumul ( ah , nostalgia) m-am gandit mai bine si ma felicit ca am vandut masina inainte sa se afle de problema generalizata la coloana de directie.

Sa vedem lucrurile bune

1. Garantia de 5 sau 6 ani - fara folos ca oricum multi vor plati 2000 de euro coloana de directie

2. Service-ul - Am vazut multe proaste dar atata bataie de joc si lipsa de comunicare intre HAR si un service din tara nu am vazut

3. Masina are probleme mari de proiectare, un comportament ca de barca, etc..

Dar au motoare bune pentru pretul masinii + discuri spate + numeroase spatii de depozitare. Materialele sunt medii - plastic putin mai bun decat la Logan dar finisajul este prost.

Cum o sa arate un Accent peste 3 ani? Cu un proprietar facand credit la banca sa-si cumpere coloana?

Discutam totusi de 2000 de euro.

Ma bucur ca am vandut masina, dar sunt trist cand vad cate probleme au ramas nerezolvate.

Un vechi user, :wink:

Cu noul moderator de la Har aka vulturul io nu mai intru.

Edited by expert

Acestea fiind zise, "expertul" isi ia ramas bun de la noi, fara sa stie ca, de fapt, a plecat inainte de a veni. =))

...

Un vechi user, :wink:

expert

Member

Group: Membri

Member No.: 1,524

Auto: Dacia

Model: 1310

An: 1974

un vechi user? :o

Edited by Victor

Cu noul moderator de la Har aka vulturul io nu mai intru.

Dovezi ai? Va cunoasteti sau dai cu presupusu' ??

Si chiar daca ar fi... nu vad problema. :dontknow:

Sunteti un pic cam rautaciosi.

Trebuie totusi sa recunoasteti. Accentul 2006 mai are totusi pina ajunge la fiabilitatea Accentului 2005. Iar citiva caluti in plus nu ma incanta. Trebuie sa iasa din perioada de copilarie.

si eu am fost marti la service cu ea si mi-a gasit amortizoare spate nasoale iar la caseta am comandat chitul de reparatie

amortizoarele pe spate mi-au recomandat sa nu le schimb acum ci sa mai astept putin(dar nu au spus exact) ca le vin unele mai bune asa ca sper ca atunci cand repara caseta sa puna si amortizozrele alea bune :)

iar cu "masina e praf" sunt de acord am avut un citroen c3 cumparat de nou si la 15000 km l-am vandut dar nu am avut nici cea mai mica problema cu el iar asta la 5800 km repar caseta si schimb amortizoare pe spate , iar pe drum nasol parca e caruta sincer i-mi pare rau de bani pe care i-am dat , dar asta e o tin 3 ani si dupa "pa" apropo loganu de la munca are 11000 km si saracu merge mai mult pe drum prost decat pe asfalt si la fel nu bate nimic pe el

hyundai-ul in afara ca este frumos si fuge tare (diesel-ul)nu are mai nimic bun , de e facut in TURCIA si se vede

In sfarsit cineva care e de acord cu mine.Exact asta spun si eu.Masina asta ne au dat o sa testeze toate problemele ei din tinerete ,sincer un logan ingroapa 3 accenturi.No offense pt cei care au accent dar asta e adevarul,chiar daca masinile noastre sunt cele mai "bune".

Sincer masina nu si merita banii,e cea mai proasta masina care am avut o, si am avut cateva.

eu de mic am o chestie cu tot ce e facut in Turky: de la gumele Turbo cu surprize de le vindeau femeile cu fusta cu 5 lei in in fata scolii si pana la blugii Pyramide de au aparut imdeiat dupa 90` totul este de o calitate jalnica. O fi fabrica Hyundai Asan cea mai moderna din Europa poate chiar si din lume dar asta nu scuza o asemea problema la masina.Daca intr-adevar e o problema la coloana de directie atunci e chiar grav.Nu cred niciodata ca la fabrica din Coreea ies masini cu asemena probleme.Daca ieseau asemena masini Hyundai nu ajungea niciodata producatorul mondial nr 5. Si am exemplul posesorilor de masini Aceent 05 care-mi spun ca masina e perfecta si ca nu are nicio problema.

culmea e ca in germania nu are nimeni problema asta. ghici de ce... :biggrin:

nutz, cate accenturi ingroapa loganul? doar 3? =)) ce ti s-a stricat tie la masina? ca a avut un C3 si la 15 000 km (doamne ce mult) nu i s-a stricat nimic?

iti dai seama ce experienta. masina e mai mult deca ok. e chestia asta cu directia din cauza drumurilor proaste, in rest e mai mult decat ok.

PS: pana acum am "ingropat" eu vreo 100 de logane, si 1,4 si 1,6 si 1,6 16V... =))

culmea e ca in germania nu are nimeni problema asta. ghici de ce... :biggrin:

nutz, cate accenturi ingroapa loganul? doar 3? =)) ce ti s-a stricat tie la masina? ca a avut un C3 si la 15 000 km (doamne ce mult) nu i s-a stricat nimic?

iti dai seama ce experienta. masina e mai mult deca ok. e chestia asta cu directia din cauza drumurilor proaste, in rest e mai mult decat ok.

PS: pana acum am "ingropat" eu vreo 100 de logane, si 1,4 si 1,6 si 1,6 16V... =))

Vorbesc in cunostinta de cauza nu ca tine din auzite,de c and am masina am numai probleme cu ea,am si un logan mcv cu care mai ca nu m am dat peste cap cu ea ,am urcat cu ea pe niste drumuri pe care accentul nici nu le ar visa dar nu e asta uideea ,ideea e ca loganul are 70 000 de km in 6 luni si nu troncane suspensia nu are probleme cu coloane amortizoarele sun tok si vrei sa ti mai enumar?Hyundai e o masina care nu o sa mi mai iau in viata mea debia astept sa scap de ea.

pai, hmm. trebuia sa iti iei un jeep daca vroiai sa mergi off road. =))

da, chiar as vrea sa vad si eu ce mari probleme ai avut tu cu accentul. uita-te si tu cum arata masina...finetea si imbinarile de calitate ar trebui sa iti spuna: nu ma duce prin toate hartoapele...daca tot ai masina de "lux" scoate-o la plimbare sambata seara, nu o duce pe toata hartoapele si apoi sa zici ca e proasta.

mai intra pe daciaclub.ro si vezi mii de probleme la logan...asa ca...

PS. e masina occidentala....logan e un tanc fara directie MULTILINK, fara intarirea volanului la viteza mare etc...

e ca o masina ruseasca. mare, proasta si facuta pt aratura si carat porci... :fingerup:

Edited by uko

Vorbesc in cunostinta de cauza nu ca tine din auzite,de c and am masina am numai probleme cu ea,am si un logan mcv cu care mai ca nu m am dat peste cap cu ea ,am urcat cu ea pe niste drumuri pe care accentul nici nu le ar visa dar nu e asta uideea ,ideea e ca loganul are 70 000 de km in 6 luni si nu troncane suspensia nu are probleme cu coloane amortizoarele sun tok si vrei sa ti mai enumar?Hyundai e o masina care nu o sa mi mai iau in viata mea debia astept sa scap de ea.

cam asa e...din pacate...pacat de masina! In 5000km: probleme directie(caseta, motoras, coloana....si mai rau, nu se stia ce are...), amortizoare praf, service de..., la inceput consum mare si problema cu socul...

cu siguranta sunt multi care nu iti vor mai lua hyundai

Mai era unul pe aici, Romaximuro parca, nu ? :hmm:

da, chiar as vrea sa vad si eu ce mari probleme ai avut tu cu accentul. uita-te si tu cum arata masina...finetea si imbinarile de calitate ar trebui sa iti spuna: nu ma duce prin toate hartoapele...daca tot ai masina de "lux" scoate-o la plimbare sambata seara, nu o duce pe toata hartoapele si apoi sa zici ca e proasta.

Pai cred ca nimeni nu a avut cate am avut eu cu masina asta si am doar 10 000 de km ca mai mult masina a stat in service.Asa ca daca esti asa de curios sa vezi cate probleme am avut te invit sa faci o tura cu masina mea si p urma sa mi mai zici ma masina e super ok.

Si apropo nu fac off road cu masina chiar am avut grija de ea cat am putut de bine

exemple, tr rog. ce probleme ai avut?

PS. e masina occidentala....logan e un tanc fara directie MULTILINK, fara intarirea volanului la viteza mare etc...

e ca o masina ruseasca. mare, proasta si facuta pt aratura si carat porci... :fingerup:

Ahhh deci tu iti iei masina de sambata seara!!Pai ce dracu ca doar avem bani de masini asa in prostie adica imi iau o masina de 10 000 si ceva de euro ca sa ies sambata seara!IMI PLACE CUM GANDESTI!

mai , hai sa va mai explic o data...

scartaitul de sub volan e atunci cand motorasul nu mai "citeste" corect informatiile. din cauza gropilor se uzeaza, probabil. singurul lucru pe care nu l-a luat in calcul hyundai a fost starea drumurilor din ro, tara europeana... :laugh:

e o directie sofisticata. acum, cu nucsile alea e posibil sa nu mai fie probleme...

oricum, peste liniile de tramvai si gropi, cu ce viteza treci? ai redus vreodata viteza?

LE, SAMBATA SEARA era o figura de stil...ADICA MERGI SI TU PE SOSEA, PE DRUMURI BUNE, NU PE CAMP... =))

Edited by uko

Mister UKO ai cumva actiuni la Hyundai sau te platesc baietii sa "dea bine pe pelicula"??

Tu imi zici de finisari si imbinari e varza masina si basta,are atata plastic in ea de nu se poate,nu ma mai lua cu finisarile ca nici acolo nu sta bine.

Nu este nevoie sa citezi integral mesajul anterior, conform articolului 2.9 din Regulament

Edited by Vulturul

da, am si actiuni, si sunt si angajat la hyundai... =))

deci, spune-ne si noua marile tale probleme cu masina. nu mai evita raspunsul...

are plastic, da' nu mai mult ca loganul tau minune... :fingerup:

Edited by uko

Problema cu zgomotul la piatra cubica, drum de beton cu multe crapaturi (mai ales), e absolut reala chiar daca unii tot aduc fara rost in discutii loganul. Poate chiar ar trebui sa sara niste avertismente cand incep discutii de astea de doi bani cu loganul la mijloc.

da, am si actiuni, si sunt si angajat la hyundai... =))

deci, spune-ne si noua marile tale probleme cu masina. nu mai evita raspunsul...

are plastic, da' nu mai mult ca loganul tau minune... :fingerup:

Vrei sa ti dau si numarul mai bine la masina ca sa vezi tu in calculator ce probleme am avut cu maisna ,daca tot esti angajatul marelui trust hyundai.??

Hai sa ti enumar cateva:

tamburii ovalizati -am asteptat 3 saptamani sa mi vina ,asta de cand am iesit cu masina din showroom

amortizoare schimbate toate-troncane iara

caseta directie schimbata

usii care nu se inchid cum trebuie

coloana volanului defecta

flanse amortizoare

socul

scaunul care scartaie

mai vrei sau iti ajung??

ULTIMUL OFF TOPIC SI MA RETRAG DEOCAMDATA...ps: era o gluma cu angajat hyundai. =))

tamburii ovalizati -am asteptat 3 saptamani sa mi vina ,asta de cand am iesit cu masina din showroom (AHA, DECI AI VARIANTA DE UKRAINA. ce sa iti faca nene. la discuri nu e nici o problema)

amortizoare schimbate toate-troncane iara (amortizoarele se schimba si gata. asta e)

caseta directie schimbata (ok. caseta e problema. singura reala)

usii care nu se inchid cum trebuie (usile se regleaza. nu cu ciocanul ca la logan _vezi filmuletul cu montajul loganului)

coloana volanului defecta (e aceeasi cu cea de mai sus. e un ansamblu)

flanse amortizoare (tot amortizoarele. ca mai sus)

socul (baga petrom 99 sau omv 100 =)) si nu mai exista "problema" acelasi lucru se intampla la toyota avensis. sunt masini miderne si vor benzina buna.

scaunul care scartaie (nu poti sa il ungi putin. toi au rezolvat "problema" cu un pic de "unguent")

mai vrei sau iti ajung?? de fapt ai 2 probleme, in final. amortizoare (probabil ai carat cum cari acum cu mcv si directia care se pare ca se va rezolva.) ce sa zic. CREDEAI CA TI-AI LUAT MERCEDES? repet, toyota avensis, de 20 000 euro are aceleasi "probleme"

pa. te-am salutat. mai gandeste-te cand spui probleme, sa fie si reale.

gata m-am scos. mai imi dau astia 2 actiuni la har. =))

Vuturule, scuze de off topic. muta te rog si asta tot acolo. multumesc

Done!

Edited by Vulturul

Toyota avensis are aceiasi problema - da, dar le-au rechemat in service nu au asteptat sa se duca oamenii peste ei. Discutii de dragul discutiei, argumente puerile.

Deci chiar il provoc pe uko sa mearga pe drumul care i-am zis cateva postari mai sus si sa vina pe urma sa zica daca are bataia sau nu. Toti cei care cred ca nu au bataia, mergeti pe acolo si pe urma sa ne spuneti si nou celor care avem bataia daca la ei bate sau nu.