Jump to content
Sign in to follow this  
alexutorres

Google pe Elantra 2020

Recommended Posts

Am un Huawei fara servicii Google. Deci fara G app si Android auto. Nu pot folosi sist navi. Aveți vreo soluție. Am incercat muuuuuuullllttteeee metode de install google play store... Nimic. Nu funcționează G app si nici AA. Restul app mai merg dar nu ma interesează acelea.

Edited by alexutorres

Exista o solutie foarte simpla, cumpara alt telefon.

Nu merge, e doar un exercitiu tehnic, cind se prinde Google ca e Huawei, iti blocheaza serviciile.

Dvoncu. Glumezi. L-am luat pt camera si ma usturat la buzunar. Iese din discutie. Vad ca esti informat.

Edited by alexutorres

Cred ca nu m-am exprimat clar. Ia un junghi cu Android care sa stea tot timpul in masina.

Cauta unul ușor de root-at. Dacă ai root waze oficial poate fi modificat să-ți arate în continuare radarele fixe și sa ruleze prin AA. 

Device-urile Huawei nu mai au google din cauza ''razboiului Trump-Huawei& China'' . Solutiile sunt sa pui un root custom pe telefon dar daca nu stii ce faci, ajungi cu el in service , sa tii alt telefon in masina strict ptr problema asta caz in care iti trebuie si cartela sim sau sa iti cumperi alt telefon. Sau, schimbi unitatea multimedia cu una pe android careia ii poti atasa un modem de date si ai pe masina tot ce vrei ( internet, facebook, google, waze, etc). 

Edited by Chevy

Solutia root custom ca sa fie stabila presupune sa renunti la orice serviciu Google live; solutia cu unitate Android dedicata este si ea dubioasa, eu nu am intalnit pina acum asemenea unitati non OE stabile, fara buguri sau probleme de hardware, plus ca au un cost de care iti schimbi 3 telefoane; un telefon Android SH la 2-300 de lei cu o cartela de 5 Euro pe luna nelimitat este solutia optima economic.

Edited by dvoncu