Jump to content

Recommended Posts

Pe siteul Hyundai Romania s-au afisat preurile pentru 2022. Au crescut fata de 2021. 

Buna seara .

De curand am intrat in posesia frumuseti mele adica un Hiunday Tucson 1.6 2wd 150cp culoarea silky  bronze varianta stayle+. Sunt forte incantat de cum merge masina .

Edited by Caramba

@Carambafelicirari. Cat a durat de cand ai facut comanda pana ai ridicat masina?

Multumesc,

Comanda am dat pe 6 septembrie iar mașina am ridicato pe 19 octombrie .Norocul meu a fost ca era deja comandata de dealer,  deacea timpul de la comanda la ridicare a fost foarte scurt.

Edited by Caramba

Astazi am vorbit cu agentul de vanzari, nu am nici o sansa sa primesc masina luna aceasta. Mi-a explicat ce serii vor intra in fabricatie luna aceasta, dar fiind pe strada, in galagie, nu prea am inteles. :((

Poate, pentru rabdare, imi livreaza un Premium in loc de Style, in aceeasi bani. :))

Edited by Highwayman

daca nu ajunge in noiembrie poate ajunge luna viitoare, cadou de craciun :biggrin: sau nu sunt sanse sa o primesti anul acesta?

Edited by tibi03

Sper sa fie un cadou de Craciun. Cam o data la doua saptamani ii mai dau un telefon agentului, la un moment dat trebuie sa fie si o veste buna.

Edited by Highwayman

Tu cand ai dat comanda sau cand a fost comandata de dealer? Vazusem ca au inceput sa vina cele care sunt comandate de prin martie/aprilie

Eu am rezervat-o la dealer la sfarsitul lui iulie, nu stiu cand daduse el comanda. Termenul de livrare era septembrie-octombrie.

ce motor de 150, 180, 230, 260 CP, pt ca eu am facut comanda in luna mai pt hybrid 230 cp si am sanse de numai 10-20% sa primesc masina anul acesta

Edited by yozo

Am gasit pe Forumul Softpedia o explicatie a ceea ce mi-a spus si mie agentul de la Tiriac la telefon (si nu intelesesem):

"-09xx inseamna ca erau planificate pentru productie in luna a 9-a - livrare in 10-11
- pentru MHEV au inceput sa livreze 04xx
- pentru HEV au inceput sa livreze 08"

O sa verific pe proforma ce cod are masina mea (sper sa fie precizat acolo).

@Highwayman din cate stiu vin/nr comanda se trece pe contractul de vanzare

M-am uitat pe factura proforma. Serie sasiu B_08×××. 

Tot de pe Softpedia, cica acum sunt in fabricatie cele 06xxxx.

E vreun dealer de Hyundai in Bucuresti care da masina la drive test 1-2 ore fara insotitor de la ei? Nici nu stiam ca exista asa ceva, dar mi-a povestit un prieten ca asa a facut drive test cu Skoda si Toyota (a luat Skoda). Asa ca intreb si eu de Hyundai acum.

Eu la Dibas am facut test-drive-ul fara insotitor, insa doar pentru 30 minute.

Eu cand am facut la Dab am primit cheile, mi s-a spus "asta e masina si mergeti cat doriti". Nu am stat foarte mult dar la intoarcere am intrebat  daca puteam sa revin seara tarziu si tantzi de acolo mi-a spus ca atat timp cat revin cu 1 minut inainte de inchidere e totul ok.