Jump to content
Sign in to follow this  
cipelantra

Noul Hyundai i20

Recommended Posts

Cică s.au "scăpat" niște poze pe internet...

Mie îmi place. Seamana cu Elantra din față, iar spatele e foarte reușit. S-o vedem și în realitate, și, cine știe, poate se montează și vreun motor hybrid/electric în viitor pe această mașinuță.

https://m.automarket.ro/stiri/primele-imagini-cu-noua-generatie-hyundai-i20-au-scapat-pe-internet-96287.html#ziarecom

Edited by cipelantra

Daca ti-a placut civic-ul, inteleg de ce iti place noul design

fata e acceptabila, insa spatele e oribil, prea multe linii. A plecat fostul sef de design de la audi oare?

Sa o vedem in realitate, poate doar nu e fotogenica

https://youtu.be/p17vBASEs0w

Este interesanta. Spatele e cam aglomerat si seamana mult cu Skoda Scala. Din pacate, se vede si in imagini cat de mult lasa de dorit vopseaua. Daca si pentru o masina de prezentare (care in mod normal primesc extra straturi de vopsea) este atat de lipsita de claritate si luciu, pai cele venite pe banda de productie cum vor fi?

Deja am 2-3 ciupituri de vopsea pe oglinzi si bara fata. In 1 an si 4 luni. ~21.000km In conditiile in care mereu pastrez distanta mai mult decat necesar si merg incet pe drumurile necuratate.

Edited by MihaiFlorescu

Foarte interesanta linia de design, seamana cu un ciob de sticla... hahaha! 

Nu stiu ce gasiti voi interesant ca eu nu vad nimic pe gustul meu, si nu ma refer doar la partea exterioara, ci si la bord - deja sunt sufocat de "tv-urile" care ocupa jumatea' bordului. Mai lipseste doar mileu' .... Daca al treilea stop este intre cele doua standard, parca am mai vazut pe undeva si nu mi-a placut ideea, sau cel putin sunt eu demodat. Restul cred ca se incadreaza la conceptul "vrem sa para rapida, dar in realitate ... scartaie". Consider ca Accentul meu are linii mai frumoase decat ceea ce se propune acum publicului larg.

Foarte multa lume cade in plasa cand isi cumpara o masina. Multi si.o aleg dupa aspectul exterior, ignorand avertismentele cunoscatorilor care au semnalat de multa vreme ca atunci cand se investeste in design, partea tehnica (fiabilitatea) are de suferit. Sigur ca nu e o regula, dar sunt foarte multe exemple de masini urate careau fost mult mai reusite si fiabile pe partea tehnica decat altele mai ochioase. Vrem, nu vrem, timpul modelelor clasice apune incet incet. Eu vreau o masina sigura, confortabila, economica si fiabila. Daca se poate sa fie si frumoasa, n.am nimic impotriva, dar atunci cand sunt la volan nu ma mai intereseaza design ul...

• Thanks 1

Păi @cipelantra, și vecinii cum mai "moare dă invidie frățâcă"? Adică îți iei mașini pt tine, nu pentru lume? Bă băiete, stai cuminte cu prostiile astea! 

• Haha 1