Jump to content

Recommended Posts

Te duci la service cand vine scrisoarea.
Rechemarea e buna. Mai nasol cand sunt probleme cu masinile si nu se face rechemare.

A pus cineva pe grupul de FB un pdf care contine VIN-urile afectate de recall: https://www.anpc.ro/galerie/file/retrageri/2020/hyundai_30012020.pdf?fbclid=IwAR3yvD7cqu-uE8QWqSWE0ztHm0IA5qNwFmxCL-WZfCFBhXivz2GFvZeLqZ4

Daca sunteti pe lista, eventual puteti suna direct voi la o reprezentanta, pentru confirmare recall si programare.

Ulterior am vazut si eu lista, VIN-ul la a mea incepe cu TMADC, deci nu sunt pe lista. In primul rand vroiam sa aflu ce este de facut pentru noi astia care am cumparat masinile SH si nu nou de la reprezentanta (cu toate ca am trecut si pe la ei prin service).

Mersi oricum.

Recallul acopera masinile, nu proprietarii.

Is doar seriile de Koreea, deci probabil masini pana in 2009.

Dupa 10 ani si-au dat seama de pericol, pe dracu, stiau de mult dar acuma i-a prins careva. Cum de seriile din Cehia nu is afectate? Ori e vrajeala ca de fapt si alea is afectate ori stiau de atunci si le-au pus soft ok din 2009. Nu isi pune chiar nimeni problema asa? De ce alea din 2009 au softu ok si nu sunt probleme la ele?

Buna ziua tuturor,

Eu am sunat la reprezentanta din oras si am intrebat despre rechemare. Asta a fost ieri. Au verificat seria de sasiu in lista si mi-au facut programare pentru azi. Azi, in 20 de minute, totul a fost gata. Nu am platit nimic. Mentionez ca masina mea e din 2008, iar eu am cumparat-o anul trecut. Deci nu ii intereseaza al catelea proprietar esti. Conteaza seria de sasiu. Prin urmare, daca aveti masini din prima generatie, dati un telefon la reprezentanta!

Si eu em fost,am sunat dupa ce am vazut,ca sunt pe lista.Sa rezolvat,update soft si schimbare,inrerupator pedala.