Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
B.Cosmin

Pareri becuri Philips H4 - Hyundai Accent 2006

Recommended Posts

Salutare tuturor membrilor si cititorilor acestui topic. M-am hotarat sa fac un upgrade becurilor din farurile unui hyundai accent 2006 si nu sunt inca hotarat pe care sa le achizitionez.

https://www.emag.ro/set-2-becuri-auto-cu-halogen-pentru-far-philips-h4-vision-plus-60-12v-55w-12342vps2/pd/DBNRLBBBM/

https://www.emag.ro/set-2-becuri-auto-cu-halogen-pentru-far-philips-h4-white-vision-12v-55w-12342whvsm/pd/DS50YMBBM/

Ce parere aveti in privinta acestei schimbari, pe care sa le achizitionez?

Eu le-am folosit tot timpul pe cele mai puternice - Extreme Vision - pe vremea Tucsonului si am fost foarte multumit. Durata de viata cam 20 de mii de km, net mai buna lumina decit halogenele originale.

Eu le-am folosit tot timpul pe cele mai puternice - Extreme Vision - pe vremea Tucsonului si am fost foarte multumit. Durata de viata cam 20 de mii de km, net mai buna lumina decit halogenele originale.

Acestea?

https://www.emag.ro/set-2-becuri-auto-cu-halogen-pentru-far-philips-h4-xtreme-vision-130-12v-55w-12342xv-s2/pd/DH50YMBBM/

Vad ca si recenziile sunt bune.

Cica Osram ar fi mai bune. Oricum, sa nu te astepti sa tina mai mult de 2 ani. Cel mult!

Da, pe alea. Sa reglezi farurile foarte bine ca altfel le faci radiografie pe luneta la aia din fata.

@cipelantra am incercat si Osram, ce-i drept e mult de cind nu mai am Tucsonul :)) erau parca mai slabe la lumina.

Edited by dvoncu

Da, pe alea. Sa reglezi farurile foarte bine ca altfel le faci radiografie pe luneta la aia din fata.

=))) mersi mult, apreciez. sanatate!

Trecut anul asta pe Philips H4 +30%, mult mai bune decat cele clasice inclusiv pe la apus, nu doar noaptea. Sunt curios insa cat vor tine. Reglarea farurilor este o operatie pe care eu unul o fac periodic, cam 1 data pe an, sau atunci cand schimb producatorul lampii, cum a fost cazul acum. Fiindca am facut ITP-ul curent, am vazut ca se verifica oricum aceasta aliniere cand se face testul, asa ca vrand-nevrand 1 data pe an tot o facem. Eu sunt pentru.

Trecut anul asta pe Philips H4 +30%, mult mai bune decat cele clasice inclusiv pe la apus, nu doar noaptea. Sunt curios insa cat vor tine. Reglarea farurilor este o operatie pe care eu unul o fac periodic, cam 1 data pe an, sau atunci cand schimb producatorul lampii, cum a fost cazul acum. Fiindca am facut ITP-ul curent, am vazut ca se verifica oricum aceasta aliniere cand se face testul, asa ca vrand-nevrand 1 data pe an tot o facem. Eu sunt pentru.

Astea de 30% le am acuma pe masina de cativa ani buni puse si functioneaza excelent.