Jump to content
Lexanu

Keyless entry

Recommended Posts

Salutare. Am un i40 break din 2013 adus din germania de cateva luni,super masina de care sunt f. incantat si mulțumit. O nedumerire a mea e ca are keyless entry, si are pe cheie 4 butoane...închis deschis portbagaj si alarmă și dacă tin mai mult apăsat pe butonul de deschis nu se deschid geamurile si invers,apasat pe închis nu se închid geamurile. Doar "clipesc" semnalizarile Sa nu fie disponibilă opțiunea asta? Am schimbat bateriile la chei, deci nu e din baterii. Dacă știe cineva sau a mai pățit asa...share sa afle si alții. Am pus o poza si cu cheia in cauza.

Mersi

post-67755-0-70859900-1550226773_thumb.jpg

Hyundai e printre producatorii care nu implementeaza functionalitatea asta.

M-am interesat si singura alternativa e un box pe care-l gasesti pe eBay si care se monteaza in usa sofer. E solutie after market. Sunt si filmulete pe youtube.

Apesi repede consecutiv, deschis - inchis - deschis si se deschid, inchis - deschis - inchis si se inchid. Pliaza si oglinzile electrice, daca ai.

Nașpa...Am văzut filmulețul...păcat ca nu au asa ceva...până și un amărât de passat din 97 are închis/deschis geamuri din cheie

• Like 1

La mine (i30 2018) pot doar sa le inchid din telecomanda daca tin apasat pe butonul de inchidere al masinii

Corect. Așa e la majoritatea mașinilor. Numai la hyundai nu...doar modelele noi se pare

Corect. Așa e la majoritatea mașinilor. Numai la hyundai nu...doar modelele noi se pare

Eu am Tucson 2019 și nu are nici o opțiune de acest gen.

Trimis de pe al meu BAH-L09 folosind Tapatalk

Pune si tu un link de unde l.ai cumparat..si povesteste cine ti.l.a montat.

Eu l-am montat. L - am comandat în Coreea. O să caut și adresa de unde l-am comandat. [emoji16] [emoji16] [emoji16]

Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

Uite aici și un coreean, eu de aici am reușit să comand, au și o adresă se e-mail. Eu asa am corespondat cu ei.

Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk