Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
MDP

Tucson 2019 1.6 GDI

Recommended Posts

Multumesc pt raspunsuri.Dar pt jante ce ET este mai bun 38 vs 50 (45 ideal )? Multumesc.

Eu am luat Anzio Polar Silver cu ET50, nu mai retin exact restul datelor...am intrebat de unde le am achizitionat si se potrivesc perfect.

Bun găsit tuturor !

Astăzi am reușit și eu într-un final , să îmi fac revizia de ,, 15 mii ,, . Trecînd peste faptul că ,, tovarășele ,, de la reprezentanță au fost interesate de persoana mea doar la achiziția mașinii , iar revizia a trebuit să o fac cu oarecare tensiune , căci nu eram programat nici în august ( cînd am luat fizic mașina , nici în septembrie cînd am primit actele ) , vă aduc la cunoștință că revizia a costat 774, 97 lei . Defalcat asta înseamnă DOUĂ ore manopera ( care de fapt a fost mai puțin de una , eu stînd tot timpul lîngă mecanic ) , preț 219,80 lei , filtru polen 127,91 lei , filtru aer 88,74 lei , ulei Shell Ultra 5w 30 la 44,37 lei / l , filtru ulei 28,24 lei și cireașa de pe colivă soluție curățat motor ( după revizie s-a suflat motorul de praf , s-a pulverizat o soluție , s-a suflat din nou și s-a luat suma de 9,08 lei . La toate acestea cu tva inclus rezultă după cum am spus 774,97 lei . E mult , e puțin , aștept părerile dv.

P.S. Aș fi interesat de un cîrlig . La Tulcea Hyundai mi-a cerut vreo 2650 lei , iar Kia 1700 . Domniile voastre cu cît ați găsit ?

Mulțumesc anticipat !

La ce reprezentață ai făcut revizia de ai plătit atât de mult?

Vezi că cei de la AutoUniversal Galați sunt destul de ok. Sper că nu la ei :D 

Vă salut . Nu , nu la GL ci la TL am făcut revizia .  Este unica ,, reprezentanță  din oraș ( județ ) , deci își permit să pună cît vor . Partea ,, frumoasă ,, este că în urmă cu cca. 2 săptămîni am avut ,, norocul ,, ca un moș tîmpit care se uita ,, după avioane ,, să intre în mine în trafic . De atunci tot aștept bara spate ( spoilerul ) care nu prea vine . Cît privește revizia , a trebuit să merg la ei , să fac scandal și abia apoi să-mi facă revizia . Mașina mea nu prea figura în documentele lor , de parcă o luasem din Cehia , nu din reprezentanța lor . Și să mă calmeze , cucoana de la vînzări îmi spune să stau liniștit , că așa voi avea o garanție ,, mai lungă ,, !