Jump to content
Moise

Sigle radio navigatie Tucson 2019

Recommended Posts

Acum 2 zile am facut si eu update-ul la navigatie - interfata are o tema noua care imi place mai mult, radio-ul are acea afisare tip retro foarte misto. Si parca se misca mai repede pe partea de BT cu telefonul, ssi ceva mai lent pe partea cu hartile actualizare trafic in timp real cu LIVE. 

Oricum bine ca avem in sfarsit posibilitatea sa actualizam direct navigatia ssi interfata. 

Salut! Presupun ca update-ul este disponibili doar pentru modelele cu navigatie. Noi, cei cu modele fara navigatie, primim acest update? Cum il putem face, doar la reprezentanta?

Puteti pune o poza cu noua interfata? Apar logo-urile posturilor de radio?

On 11/18/2021 at 1:26 PM, bxi said:

Salut! Presupun ca update-ul este disponibili doar pentru modelele cu navigatie. Noi, cei cu modele fara navigatie, primim acest update? Cum il putem face, doar la reprezentanta?

Puteti pune o poza cu noua interfata? Apar logo-urile posturilor de radio?

Salut

Din pacate nu apar logo-urile iar in ce priveste interfata nu sunt mari diferente. 

Cat priveste up-date ptr modele fara navigatie - se pare ca acolo apar softurile doar ptr celelalte. 

Salutare!

A schimbat cineva mediaplayer-ul original de pe masina?

ma intereseaza un player cu wifi, sa ma pot conecta la Carplay fara fir.

am gasit modelul acesta:

https://www.emag.ro/navigatie-dedicata-hyundai-tucson-2018-2020-cu-android-6-core-2-16gb-9819/pd/DJ0ZKNMBM/?ref=other_customers_viewed_go_3_1&provider=rec&recid=rec_52_77bf655506bab0d90e70732e73a749c1d975ce624c98d0926821227a928dbe79_1652693566&scenario_ID=52

pareri?

multumesc!

20 hours ago, bxi said:

Salutare!

A schimbat cineva mediaplayer-ul original de pe masina?

ma intereseaza un player cu wifi, sa ma pot conecta la Carplay fara fir.

am gasit modelul acesta:

https://www.emag.ro/navigatie-dedicata-hyundai-tucson-2018-2020-cu-android-6-core-2-16gb-9819/pd/DJ0ZKNMBM/?ref=other_customers_viewed_go_3_1&provider=rec&recid=rec_52_77bf655506bab0d90e70732e73a749c1d975ce624c98d0926821227a928dbe79_1652693566&scenario_ID=52

pareri?

multumesc!

Salut, detin noul model Tucson NX4 care vine din fabrica cu wireless android auto si marele minus pe care trebuie sa-l iei in considerare este faptul ca iti descarca bateria la telefon foarte repede; folosit cu maps sau waze nu apuci sa parcurgi 200 km fara ca telefonul sa se descarce complet si apoi oricum trebuie conectat la usb pt incarcare....deci, eu personal nu gasesc mare avantaj in conexiunea wifi cu android auto...

Sunt de acord cu tine. E cat de cat acceptabila la drumuri scurte, insa la acelea nu am nevoie de harti si navigatie in 99% din cazuri.

La mine problema e invers: am wireless charging la masina, dar nu-l folosesc pt ca nu am wireless android auto. Din pacate n-am gasit o solutie acceptabila care sa nu presupuna inlocuirea player-ului original.

Din cate stiu eu wireless charging se refera la altceva ....

Posted (edited)

wireless charging = sa-mi incarc telefonul fara cablu in locasul de langa schimbator. Asta merge OK, dar in 99% din cazuri folosesc Waze/Spotify => trebuie sa bag cablul in telefon ca sa mearga Android Auto. Ce vreau eu e sa "arunc" telefonul pe incarcator si sa mearga direct AA.

Edited by mosbabacu