Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Gabi C

Cauciucuri de iarna Tucson

Recommended Posts

Multumesc de raspuns.

M-am dezumflat cu ce mi-ai zis acu. :)

Vedem in timp cum se comporta si daca vor fi probleme ma duc cu ele la tip si ii arat .

Polishul ia cativa microni. Nu ar trebui sa indeparteze lacul incat sa fie afectata integritatea.

Am vazut si jante fara polish care au cedat de la solutia de jante folosita la spalatorii.

Si am mai observat ca vopseaua folosita pe jantele de Hyundai este de foarte proasta calitate.

La Tucson JM nu am vazut jante originale care sa nu fie exfoliate.

Eu am dat JM ul dupa 7 ani cu jantele impecabile :))

Le-am studiat putin jentile azi . Nu cred ca a intrat foarte tare cu polishul in lac.

Oriucm pina se mai raceste vremea merg cu bicicleta la munca . Asta inseamna 24 km pe zi ( dus intors) . :)

Le-am studiat putin jentile azi . Nu cred ca a intrat foarte tare cu polishul in lac.

Oriucm pina se mai raceste vremea merg cu bicicleta la munca . Asta inseamna 24 km pe zi ( dus intors) . :)

:)) Ei acum doar nu o sa stai cu grija jantelor. Aia e, iti faci trb cu masina, e clar ca nu pot ramane intacte. Priveste-le ca pe niste "pantofi" ai masinii care e normal sa se mai si uzeze. :)

Absolut asa e. :)

Folosesc bicicleta pentru ca la munca stau 9 ore pe scaun :) . Nu pentru a proteja masina. :)

Nu e vorba neaparat de pinguini dar cind stai cca 9 ore nemiscat la calculator intr o camera in semiintuneric simti nevoia de miscare pentru corp si creier. :)

Salutare. As vrea sa fac un set de iarna jante+anvelope, dar tot de 19' , nu este f multa zapada in zona unde locuiesc, si imi si plac cum arata pe 19. Jantele recomandate sunt 19' 5x114.3 ET53. Ma tot uit pe site-uri si va ET50...nu gasesc 53. Este vre.o diferenta? Se potrivesc asa?

Imi puteti recomanda niste jante pe 19' decente pentru iarna? Ms

50 vor sta 3 mm mai in exterior daca e acelasi J si acelasi cauciuc ca si originalul ... nu ar trebui sa fie o problema. Chiar va arata mai bine.

Daca tot vrei 19" si esti dispus sa dai 1000 lei/buc...gasesti pe site-urile de anunturi jantele originale de tucson, pe 19", aproximativ cam la banii astia.

Daca tot vrei 19" si esti dispus sa dai 1000 lei/buc...gasesti pe site-urile de anunturi jantele originale de tucson, pe 19", aproximativ cam la banii astia.

Stii vre.un site anume? ca eu nu stiu..ms

Oleics

Vezi ca baietii aia de la ejante sunt destul de profi. Suna-i si iti spun exact ce modele merg pe Tucson. Eu tot de la ei mi-am luat ceva de iarna si m-au intrebat model, an, motorizare, tractiune ca sa stie ce sa imi dea. Ca idee nu poti pune aceleasi jante pe Tucsonul cu frana de mana electrica si pe Tucsonul cu frana de mana clasica.

Modelul ales e asta: https://www.ejante.ro/c/jante-aliaj/janta-aliaj-anzio-turn-75x17-5x1143-et50-black-matt/54475 si sunt multumit de ele.