Jump to content
bumbul

Navi Android 2din aftermarket

Recommended Posts

Salut,

A montat cineva pe a lui mașinuță, care nu a fost echipata de fabrica cu navigație, o unitate multimedia dinasta, de la chinezi, care întra la fix în bord, cu android, wifi 3g și altele?

Vre.un feedback?

Pe alte mașini părerile sunt împărțite, dar balanța înclină către pozitiv...

Nu știu cum are sa fie treaba cu garanția pe urma... Normal, unitatea are garanția ei, dar garanția pe sistemul audio per ansamblu? Boxe, etc...

Edited by bumbul

Salut.

Am montat eu pe un Accent din 2006. A iesit cam asa:

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/9318/kjUcly.jpg

Probleme: semnalul radio. Cum ai iesit din oras, pierde semnalul radio. I-am pus si un amplificator de semnal radio, dar degeaba.

Poti instala o aplicatie cu posturi de Radio Online si ai scapat de problema

In rest functioneaza ca o tableta bunicica, eu sunt multumit.

• Like 1

Nu ai dab? Nu se rezolva cu ala? Îmi pare rău, dar nu se vede poza. Oricum este irelevant pentru mine aspectul din accent vs i40. Nu știu ce sa iau, octa core Android 8.0 / quad core Android 7.1. Dar găsesc imediat informații pe hyundai forums Co uk.... Aia sunt mai mulți decât noi..

Eu am cumparat de pe Amazon cu 600 eur, taxe vamale incluse. Procesor Quad Core cu Android 7.1.2.

A fost montata la reprezentanta la Mures si merge f. bine.

post-34025-0-46520800-1532687192_thumb.jpg

Super. În sfârșit cineva pe care îl pot întreba, dacă merge microfonul de fabrica al mașinii, cat și camera de marșarier de fabrica? comenzile de pe volan merg și ele, nu?

Navigatia a venit cu microfon dedicat care merge mai bine decat cel de fabrica. La modelul meu, camera de marsarier este legata la oglinda retrovizoare.

Comenzile de pe volan functioneaza.

Da, am văzut ca majoritatea vin cu microfon dedicat, dar parca nu sunt împăcat cu ideea de a trage iar fire mai știu eu pe unde.. Oare merge înlocuit cel al mașinii? În plafon acolo? Și la mine camera are afișajul in oglinda retrovizoare, l.ai lăsat acolo sau l.ai trecut pe ecranul mare în bord?

Camera am lasat-o in oglinda retrovizoare, deoarece la service mi-au spus ca nu e compatibila cu navigatia. Microfonul de fabrica era incorporat in sistemul multimedia care a fost inlocuit. Oricum mergea f. prost, telefonul prin bluetoth abia se auzea. Cu noul microfon s-a rezolvat si aceasta problema. Pozitionarea, sub plafoniera cum se vede in poza.

post-34025-0-94110700-1533025783_thumb.jpg

Pff... Nu ma încântă deloc ce îmi spui. La mine microfonul mașinii este de nota 20, persoana cu care vorbesc ma aude mult mai clar și mai bine, decat dacă as avea telefonul pe speaker, de exemplu. Totul funcționează cum ar trebui. Sa nu fie posibil sa păstrez microfonul în locul lui în plafon, ma demoralizeaza, iar faptul ca nu pot muta camera mașinii pe unitatea multimedia nu ma încântă deloc. Nu vreau sa trag alte fire, fie ca pentru camera de marșarier, fie ca Petnru microfon sau altceva. Mai bine rămân în stadiul actual și lipesc telefonul în parbriz. Poate totusi găsesc o unitate capabila de toate mofturile.

Salut,

A montat cineva pe a lui mașinuță, care nu a fost echipata de fabrica cu navigație, o unitate multimedia dinasta, de la chinezi, care întra la fix în bord, cu android, wifi 3g și altele?

Vre.un feedback?

Pe alte mașini părerile sunt împărțite, dar balanța înclină către pozitiv...

Nu știu cum are sa fie treaba cu garanția pe urma... Normal, unitatea are garanția ei, dar garanția pe sistemul audio per ansamblu? Boxe, etc...

Sal. Ai rezolvat cu navigația?

Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

Salutare, nu, nu am rezolvat cu navigația. Am rămas cu dorința de a comanda de la "skyshadow", unitatea plus camera față dvr. Au intervenit alte cheltuieli mai importante.

Oricum, ar fi, în documentarea mea am găsit necesar instalarea unui radiator de procesor de PC, cu sau fără ventilator, sunt multe filmulețe pe YouTube care demonstrează necesitatea acestui mic retrofit.

Tu la ce te.ai gândit?

Sent from my phone.

Eu am pus Dasaita de fix un an si merge la fix, foarte multumit. Are cineva montat modul DAB? se prinde ceva cu el in afara Bucurestiului?

Nu știu ce sa zic, fratele meu a pus navigatie cu android dar pe modelul fără nevi de fabrică, este ok merg comenzile pe volan, merge totul ok, doar camera spate a rămas cu afișajul pe oglindă, nu sa chinuit să mute firele, cred că mergeau mutate.

Eu am navi de fabrică pe mașină și nu știu cum să fac dacă merita investiția, am găsit pe aliexpres camere și ptr față și laterale și spate.

Mai studiez.

Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

Din nefericire, dasaita nu face rama frontală dedicata i40. Sunt doar acelea universale 2din dreptunghiulare la care putem pune rama adaptoare.

Din câte unități am analizat eu, vânzătorul skyshadow oferea cea mai completa unitate dedicata i40. Am citit și toate review urile.

Momentan stam cu Waze înfipt cu ventuza în geam, iar la drum lung cu un alt telefon pe post de dvr (aplicație autoboy Black dashcam) , atașat cu suport pe oglinda retrovizoare.

Necesitatea unei camere, fie ea și ca unitate separată, nu neapărat legata la o unitate multimedia Android, devine din ce în ce mai mare.

Sent from my phone.