Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
Claudiu

Intalniri in trafic

Recommended Posts

Deschid topicul asta pentru ca ma tot "ciocnesc" in trafic in ultima vreme de diverse "sonate" si ma gandeam ca daca tot nu au mai fost intalniri ale forumului, poate ne mai cunoastem asa ....la un semafor, la o coloana, la un ambuteiaj....:)

spre exemplu astazi 28.06.2007 - 8.30 vis a vis de Hotelul Marriott, am impartit prima grila de la semafor cu o Sonata CRDi visinie.

:hmm: ii suna cuiva cunoscuta intamplarea ?

Hehe! Eu am mers in spatelel lui Rumbu de la Apaca pana la Cora.

Vorba vine am mers, ca Rumbu a fript-o de la Apaca pe Iuliu Maniu, iar eu eram cu limitatorul de viteza linga mine.

Asta acum vre-o 2 saptamani

Oricum o intalnire suna bine

Edited by lecus

Eu zic sa va puneti de acord.

Ori e vorba de intalniri "sonate", ori "sonate cu altele", ori "hyundai".

In cea de-a treia varianta rugam moderatorii sa scoata topicul din casa Sonatei si sa-l puna intr-un loc mai potrivit.

Mutat de la Sonata la Calatorii si pinned - eu zic sa nu facem nota discordanta. Astia cu Sonata suntem atat de "multi" incat e foarte mica probabilitatea sa ne intalnim.

Asa da :fingerup:

Si mut si eu aici o jumatate de post, de la Intalniri HyundaiClub Craiova, care, btw, poate ar merita si el pinnuit

Corect.

26.06, pe la 17:00, intalnire in trafic, in Craiova, pe sensul giratoriu de la Ciuperca: NVALLY. :drive:

Salutam virtual :bye:

Edited by Rumbu

intentia mea a fost sa fie un topic exclusivist (elitist chiar ;)) ) dar nu conteaza e bine si asa.

Totusi ce ma nemultumeste este zarva care s-a iscat la olteni cu intalnirile lor virtuale, de parca am fi videochat.

Mai astia sunt vreo doi, trei (daca nu cumva este razor cu vreo 2-3 accenturi - unu al lui, unu de la servici, ulu al nevestii, unul .... :D ) si le plimba pe rand prin Craiova ca sa dea impresia de .....activitate sustinuta

Era un film odata cu unu intr-o cetate asediata de turci (sau unguri ?!) care tragea pe rand din toate pozitiile...

Parca Craiova era supranumita si .......cetatea Baniei :hmm:

;))

Si eu am mers azi in spatele lui RaZoR de la Bila pana in prima intersectie.

Adica 100 m, dintre care 20 pe linia de tramvai (piatra cubica, dar cu colturile in sus), ca sa demonstram ca (inca) nu avem probleme cu coloana. :D

=)) As vrea eu sa am Accent la serviciu =)) Sau macar ceva cu cerculete olimpice =))

Si daca vrei exemplu de activitate sustinuta, aseara pe traseul Caracal-Craiova... nu am intalnit nici un hyundai. =))

Edited by RaZoR-07

intalnit posesor de Accent ...cu sticker !!!! (primul) model 2005 culoare argintiu

pe la 8.30, undeva pe langa Athenee Palace, la semafor

:bye:

Io am voie sa pun sticar pe FirstBike??? :_tease:

O Sonata neagra pe drumul dintre Galati si Tecuci ieri dimineata, s-a uitat cam lung la mine, Cristi, Claudiu, careva :hmm: ?

Guest Vulturul
O Sonata neagra pe drumul dintre Galati si Tecuci ieri dimineata, s-a uitat cam lung la mine...

Daca mai si dadea din gura, e clar ca iti umplea portbagajul de carne! =))

Iar cealalta Sonata neagra e pe alte meleaguri :D

Io sunt in Algeria ...

:D Dar nevasta ??? ;))

Guest Vulturul

@georol:

Parca era vorba de "Intalniri in trafic..." nu de intalniri cu neveste! =))

Daca mai si dadea din gura, e clar ca iti umplea portbagajul de carne! =))

Neah, ca zambea :biggrin: oricum mi-a placut mult cum se aseaza pe asfalt, a revenit f lejer dintr-o depasire :drive:

Posesorii de Sonata au tot timpul un zambet din asta pe figura (gurile rele spun ca e tamp). O fi de la vreme? :D

O Sonata neagra pe drumul dintre Galati si Tecuci ieri dimineata, s-a uitat cam lung la mine, Cristi, Claudiu, careva :hmm: ?

Io sunt in Algeria ...

E clar. D-aia te-ai uitat lung!

mda

=))

eu din Slovenia ....nu prea reuseam sa vad ...din cauza muntilor....si al norilor(mai ales) :angry:

anyway ...n-am fost niciodata la Galati sau Tecuci

....in schimb ....dracie .....cand am plecat de la servici azi: erau parcate trei Sonate ...pe o distanta de 200-300 de metrii. :blink:

cand am plecat de la servici azi

Adica ieri :)) avand in vedere ca ai postat dupa miezul noptii... Nu ai somn? Sa ma duc la Dunare sa-ti prind unul? De cate ore sa fie? :D

Chestie aberanta: ma duc pana la Eforie si inapoi, 1000 km, traversez capitala de doua ori si Constanta de patru ori, fara sa intalnesc vreun forumist. Chiar presupunand ca sunt eu cu capul in nori si nu va vad in trafic...

Dar am vazut o groaza de accenti si de SF-uri, deci e posibil sa fi fost vreunul dintre voi...

Deci: Relansati operatiunea STICKERUL !

Intalnire fara haz cu @maff in Tei , nu ne-am vazut stickerele :dontknow:

Intr-adevar, stickerele sunt micute, asa cum sta bine unei masini mai "serioase".

Dar au si ele eficienta lor. Pe mine Satori m-a reperat in Bucuresti dupa sticker, desi masina era parcata pe o strada laturalnica. :fingerup:

O strada pe care se afla o sectie de Politie nu e chiar laturalnica. :D

Mai degraba te-a reperat dupa numere :p

Ideea e ca nu trece nimeni pe strada aia decat daca are treaba chiar acolo. :))

Fireste, a contat si faptul ca stickerul e lipit pe stanga iar masina era parcata pe dreapta. :fingerup:

Si cel mai mult a contat faptul ca Silver Thunder, desi stock (sau aproape), :D iese in evidenta. Toti intorc capul dupa el. Cativa chiar si-au rupt gatul. =)) Are un fel de "quelque chose je ne sais quoi". Drive your way :drive:

Felicitari "sonatilor" care nu blocheaza intersectiile .......de la Diesel Sonatu' Intaiul, numai respect !!!!

:D