Jump to content
Sign in to follow this  
plc

Bare transversale ptr portbagaj cu fixare la usa .

Recommended Posts

Buna seara . Fiindca configuratia konei noastre nu a venit cu bare longitudinale ptr portbagaj si avem nevoie in curand de ceva spatiu suplimentar de stocare la drum lung , m-am gandit sa caut solutii . Deci am dat pe net de bare transversale thule cu prindere la usa la vre-o 560 lei pe care pot pune un portbagaj . intrebarea e daca sunt la fel de sigure ca cele care le fixam pe barele longitudinale la vechea masina .

Edited by plc

Da, sunt sigure, am eu pe accent, trebuie doar stranse corespunzator suruburile de fixare.

Si eu caut acum ceva solutii pentru Elantra, nu am mai avut pana acum bare de niciun fel montate pe masina.

Aveti idee de un cost/manopera pentru montare? Ma gandesc ca da jos plafonul, trebuie sa gaureasca, sa prinda piulitele si sa puna la loc plafonul.

Exista bare care nu necesita gaurit in caroserie? Ca vad ca zici de prindere la usa si nu inteleg... nu tot cu gaurit e?

LE: Poti pune si link cu barele sa le vad? Vreau sa ii pun masinuta electrica cand il scot pe cel mic in parc, si portbagaj auto deasupra cand mergem toata familia

Edited by rsm

Salut,

Am eu pe Elantra, cumparate de pe Lanariei. Sunt perfecte;; bare transversale cu prindere pe plafon din lateral.

Cu stima

Edited by ulysse
  • Like 1

Poti da mai multe detalii, gen website, pret? 

https://www.portbagaje.ro/

Lânăriei 93.

Magazin cu personal care știe ce are de făcut. Au mai multe produse de la diferite firme, calități, preturi. Pe alese pentru toate buzunarele. Montajul se face pe loc. Nu demontează, nu găuresc nimic. Manopera inclusa în preț.

Cu stima.

Edited by ulysse

Și eu am luat de la ei Cruz pentru Ioniq. Sunt OK, eu le-am pus și dat jos singur de mai multe ori, nu se vad urme.