Jump to content
Mihai.s

Tucson nou 2017 . A apauta @

Recommended Posts

Salutare !

Am un tucson nou din 2017 . 1.7d din germania nou nout .

Si a aparut @ de la start n stop dar galben si nu se mai accelera

Ce sa fie ?

La excroci de la hyumdai trebuie programare

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Start-stop galben inseamna o defectiune la sistemul ISG (Idle Stop&Go).

In manual zice asa:

Defecţiune sistem ISG
Este posibil ca sistemul ISG să nu funcționeze: Dacă sistemul ISG sau senzorii acestuia sunt defecţi.
Dacă sistemul ISG este defect au loc următoarele:
  • Indicatorul de oprire automată (@) rămâne aprins în culoarea galbenă după ce clipește 5 secunde.
  • Indicatorul butonului de dezactivare a opririi automate (cel de lângă schimbătorul de viteze) se aprinde.
  • Lampa butonului de dezactivare ISG se aprinde.
Info:
  • Dacă nu puteți stinge indicatorul butonului de dezactivare ISG apăsând butonul de dezactivare ISG sau dacă sistemul ISG tot funcționează defectuos, vă recomandăm să contactați un dealer autorizat HYUNDAI.
  • Puteți stinge indicatorul butonului de dezactivare a opririi automate prin deplasarea timp de 2 ore cu o viteză mai mare de 80 km/h (50 mph), cu viteza ventilatorului la o poziție mai mică de 2. Dacă indicatorul butonului de dezactivare a opririi automate rămâne aprins, vă recomandăm să contactați un dealer autorizat HYUNDAI.

Nu știu de ce zici că „La escrocii de la Hyundai trebuie programare” - la orice service care se respectă faci programare și te duci la ora respectivă, și nu cred că te-au înșelat cu ceva sau ți-au luat banii aiurea ca să îi denumești escroci.

• Like 4

Start-stop galben inseamna o defectiune la sistemul ISG (Idle Stop&Go).

In manual zice asa:

Nu știu de ce zici că „La escrocii de la Hyundai trebuie programare” - la orice service care se respectă faci programare și te duci la ora respectivă, și nu cred că te-au înșelat cu ceva sau ți-au luat banii aiurea ca să îi denumești escroci.

Merci de informatii . Eu am manualul in germana.

Da m au inselat ca nu mi au schimbat bateria pe garantie

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk