Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
plc

Kona

Recommended Posts

Tava de depozitare exista daca se afla in echiparea modelului pe care l-ai cumparat si pentru care ai platit. Altfel ... masina de showroom avea alte optiuni si alt pret.

Edited by dvoncu

Dvoncu....o cunostiinta si-a cumparat aceeasi masina cu aceeasi echipare acelas motor acum 3 luni si surpriza...are acea tavita.

Am zis sa intreb si pe altii poate s-a schimbat ceva. Iar in momentul in care intreb inainte sa ma decid despre un lucru ar fi fost bine sa mi se spuna ca la nivelul meu de echipare nu primesc acea optiune.

Detaliile or cat de mici ar fi fac diferenta.

Cu scuzele de rigoare dar nimeni cind cumperi masina nu iti stie povestea si dorinta ca sa-ti explice daca au schimbat in echipari ceva ... daca te intereseaza un echipament anume trebuie sa intrebi vinzatorul INAINTE de a cumpara daca el exista si eventual sa ceri si lista de dotari IN SCRIS. Altfel ... detaliile fac diferenta, da.

Edited by dvoncu

La urmatoarea masina noua o sa tin cont de acest aspect cu toate ca fiecare are parerea lui.

Totusi intrebarea era pentru cei care au achizitionat o masina kona 1.0 in ultimile luni model highway sau mai jos. Asta pentru o informatie cat mai precisa.

Multumesc.

Buna! Eu am primit masina pe 27 iulie (1.0 Highway) si nici eu nu am tavita.

Buna! Eu am primit masina pe 27 iulie (1.0 Highway) si nici eu nu am tavita.

Ok...multumesc de informatie. era totusi frumoasa. Este special conceputa pentru trusa de prim ajutor si stingator.Stateau frumos acolo la locul lor.

Se vor gasi sigur in aftermarket, merita intrebat si la dealer cit costa piesa, de verificat si daca implica renuntarea la rezerva sau rezerva slim.

Se vor gasi sigur in aftermarket, merita intrebat si la dealer cit costa piesa, de verificat si daca implica renuntarea la rezerva sau rezerva slim.

Probabil...

Nu necesita renuntarea la roata de rezerva. Am vazut in weekend fizic acest lucru.

Nu stiu daca fac rau dar atasez un link de pe youtube unde se vede clar tavita si faptul ca nu necesita renuntarea la rezerva.

https://www.youtube.com/watch?v=x6n_m4mGu04

La minutul 3.25

O zi frumoasa.