Jump to content
Sign in to follow this  
mihaimatei63

Bucsile stg+dr amortizor spate jos

Recommended Posts

Buna seara. Am avut mari discutii cu cei de la Hyundai pe tema celor 2 bucsi stanga-dreapra unde se prinde amortizotul din spate in partea de jos. Daca masina e in garantie ei sunt obligati sa le schimbe. Toate service-urile TiriacAuto incearca sa ti le bage pe gat ca sa le platesti. Problema este ca atunci cand se distrug bat de te scot din minti iar la service mai nou ti le taie si te lasa asa. Atentie o bucsa costa in jur de 350 RON !!! Pentru cei care au nevoie de ele, am gasit un furnizor din Korea, costa 12 dolari bucata (!). Total 48 dolari toate 4 si 56,2 dolari transportul, total 100,2 dolari platiti cu cardul. Pachetul a sosit in 2 saptamani la posta care are vama. Nu am platit nimic la vama. Bucsile sunt originale cu cod Hyundai. Puteti comanda de aici:

http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=1466606

O seara calda va urez !

post-66315-0-96754300-1516048727_thumb.jpg

Edited by mihaimatei63
  • Like 1

Mersi de info! Dacă citeam asta înainte să iasă din garanție era bine. Cum se comporta mașina de ai simțit că trebuia să le schimbi? La mine troncăne la denivelări mici și pe drumuri de piartră/de țară.

Salut. Scuze că răspund târziu. Cauciucul de pe bucșă este lipit pe partea metalica. Dacă se dezlipește, troncăne de mori.