Jump to content
Sign in to follow this  
bebesivaly1

Coupe inundat,problema grava,help me

Recommended Posts

Acum 3 luni am intrat intr-o mare inundatie,apa ajungand cam sub clanta masinii.A tras apa prin admisie(filtru de aer) si s-a ales praful de motor.Am avut noroc si am gasit un motor nou de la dezmembrari,dar de Elantra,aceeasi cai/serie.Am montat motorul dar tot nu mergea si am inceput sa cumpar fel si fel de piese,necesare(ambreiaj,sondele lambda,bujii,relee climatizare,uleiuri,pompa benzina,injectoare+rampa,senzor acceleratie,etc)am rezolvat tot ce scria pe tester.Masina se afla in reprezenta(Colina motors)si ei tot nu ii dau de cap.Simptome(se ingatuie/intrerupe,supraalimenteaza,nu-si tine relantiul,cateodata se accelereaza singura,dar putin)Ei mi-au spus ca au verificat instalatia electrica,calculatoarele sunt intacte in afara de cel Airbag,el este distrus.Va rog sa ma ajutati,macar cu pareri,nu ii da nimeni de cap de vreo 3 luni.Ma gandesc sa nu fie de la incompatibilitatea calculatorului de motor,dar e acelasi motor serie/cai,dar probabil difera anul si faptul ca este de Elantra.