Jump to content
Sign in to follow this  
Raz5van

posibilitate convertire Hyndai Coupe FX 2.0L-143CP la turbo sau supercharger ?

Recommended Posts

Buna ziua,

numele meu este Razvan, sunt nou si intai vreau sa va salut pe toti ! Salutare !!!

as dori sa ma ajutati daca puteti, daca cunoaste cineva dintre voi ( poate chiar ati facut la masina voastra...) daca exista vreo firma de tunning in Romania( si ma refer la una serioasa, care sa stie ce face si sa faca bine)

care poate sa faca un upgrade/ o conversie a unui motor de Hyundai coupe model 2007 FX , cu motor aspirat 2.0 L - cel 143 CP,

practic sa se ocupe de tot poriectul de la A la Z ... de la conislierea prealabila ( cum si ce se poate face concret la un astfel de motor, care sunt riscurile potentiale, gen sa crape motorul sau nu, un deviz de proiect sa analizez dca merita investitia, etc ) pana la achizitionarea kitului turbo sau supercharger , la montare , resoftare, reglaje

din cate am aflat de pe net am inteles ca exista astfel de kituri si se poate ridica de la 143 CP la aprox 200 CP - implicit cu resoftarea necesara , dar fara a se umbla la pistoane, arbore, came, si/ sau alte investitii de anvergura ... doar prin motare turbo, resoftare si eventual suplimentar poate si o evacuare completa ca ajuta si asta

Multumesc anticipat !