Jump to content
uko

Metode de plata

Recommended Posts

Ce tupeu.

Mai aveți bre bitcoinii aia? 

Sau tot în hârtiile statului credeți? :D

Edited by james kilowatt

Am avut ceva stellar si i-am vandut exact la prima crestere. Daca o asteptam pe a doua, facea cateva mii degeaba...

asteptam sa scada...ca sa cumpar iar

Same here; acum vreo 2 luni am convertit tot ce aveam in USDT :)

pff...a crescut cu vreo 5-6% si am vandut bucurandu-ma la cativa zeci in loc sa astept sa se faca cateva mii.... de unde sa banuiesc ca va creste de 2,5 ori? Acum trebuie sa viina un hacker sa fure din conturile cuiva ca sa scada ca cineva tine sus tot...

ah...usdt...cand aud ...  am luat o teapa, am convertit in usd t vreo $100. Ca apoi sa aflu ca usd t iti cere 150 taxe ca sa iti confirmi identitatea ca sa poti scoate banii ( mai e valabil?) Asa ca nu merita sa dau 150 ca sa scot 100. I-am lasat acolo, trebuie sa vad daca mai am cheia

Edited by uko

Și eu am vândut stellarii însă i-am convertit în btc în aceeași zi, n-a fost o operație foarte paguboasa. 

Eu am zis că-mi vând cryptos când îmi iau tesla din ele :) acum as putea să-mi iau un scuter electric  "echivalent 125cc". Mai am deci de așteptat. Iar dacă ii pierd asta e, oricum nu m-au costat mai nimic. 

Edited by james kilowatt

Eu inca ma straduiesc sa tin minte pomul din gradina la radacina caruia am ingropat galbenii ... pfff, imi trebuie un detector de metale.

LE La naiba, stau la bloc.

Edited by dvoncu

A, si ma mai distrez la bursa ...cumpar si vand...fac $2-3 / zi, pe care ii reinvestesc acolo. Sa vedem cat s-or strange in timp :)

Tre sa-mi pun ochelarii sa vad ...

Ah, daca nu se vad cu ochiul liber, bag seama ca sunt fake, tinichea ...

Io anul asta nu am pus deoparte, am cheltuit. Inclusiv pe masini :drive:

Edited by dvoncu

Și io la fel, mi-am luat mașina roșie :D

In plus am luat o casa la începutul anului. Am mai luat una și in 2008....

Data viitoare va anunț când o iau pe următoarea, ca să va pregătiți, ca vine iar criza :mellow:

Edited by james kilowatt

Bravo, esti chiabur. Vin comunistii la putere.

Hai ca am mai facut 50 ron :)   Am cumparat ieri ripple cand a scazut si am vandut cand a ajuns pe la 1,25. Iar m-am grabit ca acum e 1,33 ron...

On 12/27/2020 at 5:02 PM, Cristist50 said:

Bogatilor!

eh lasa, ca sa faci bani din aer e placut :) Azi am bagat benzina doar din fluctuatia ripple... Sper sa o mai tina asa cateva zile sa fac si de un Moet pt revelion :)

30ke/btc...Mai munciți încă, sau va dați cu yachtul? 

Posted (edited)

Mie imi pare rau de ala care a aruncat hardul pe care avea 7500 bitcoini...l-a aruncat in 2013... 100 milioane valora acum: https://stirileprotv.ro/stiri/financiar/un-tanar-a-pierdut-100-de-milioane-de-dolari-in-bitcoin-din-cauza-unei-grec-eli-banale.html

"pandemia"  asta cred ca duce spre auroville...  cica nu ati inteles de la primul val? Lasa ca va dau si al doilea si al treile si al x lea pana intelegeti....

Edited by uko

Lasă că-i venim noi de hac pandemiei. Cu un vaccin inventat de doi turci din Jermania, și produs in Belgia de o firma americana. Iar unii mai încă visează ca or să-și producă ei singuri în șopronul lor tot ce le trebuie....

Da, ciudat. M-aș fi așteptat ca evenimentele de la Washington sa pună frâna. 

Or fi găsit aia droguri la Capitoliu? Și saci cu bitcoini? 

Posted (edited)

Dap. Eu am vandut ripple ca sa nu ma trezesc ca peste noapte contul e gol. Acum incerc cu Ox, era cel mai scazut si aparent cea mai mare rata de crestere, cum totul creste, sper sa creasca si ox

Edited by uko

Eu mi-am luat teapa cu vândut stellarii contra btc. Nu-i prima și probabil nici ultima teapa. Însă și țepele cu cryptos sunt mai bune decât succesele cu investițiile tradiționale... 

si acum bate la portile $40,000. Mai are un pic...