Jump to content
Comunitatea Hyundai din Romania
dvoncu

Noul Tucson

Recommended Posts

Pentru lunga astept de pe aliexpress o comanda. Vad apoi.

Din ce ziceau baietii sigur se pot monta (adica ei la leditup au si pt lunga). Eu ma gandeam sa pun mai repede pe cele pt unghiuri laterale: avand alb rece pe scurta e ciudat cand se aprinde halogenul in vitraje.

Au venit becurile de pe ali. Sunt ok pentru banii dati.

M-a "mancat" undeva sa schimb parbrizul crapat pe casco la Tiriac Auto in Bucuresti. Mi-au rupt 3 piese de plastic, au montat senzorii de pe parbriz la misto si au lasat toata masina jegoasa.

Asta dupa ce acum 2 luni m-au facturat cu stand franze/amortizoare evident fara sa-l faca (noroc cu camera de pe bord).

Huo! Mai bine mergeam cu el crapat.

• Like 1

On 11/12/2019 at 12:14 PM, danchitu86 said:

Pentru lunga astept de pe aliexpress o comanda. Vad apoi.

Din ce ziceau baietii sigur se pot monta (adica ei la leditup au si pt lunga). Eu ma gandeam sa pun mai repede pe cele pt unghiuri laterale: avand alb rece pe scurta e ciudat cand se aprinde halogenul in vitraje.

Si eu sunt foarte interesat de lumina mai buna noaptea, desi nu ma pot plange de halogene. Poti sa imi spui daca ai apucat sa faci vrun drum mai lung noaptea de cand le-ai montat si cum e daca da

S-a mai discutat, stand de amortizoare nu este decat in domeniul marketingului. In cel real, se cheama test de suspensie si e cu totul altceva. Un stand de amortizoare inseamna demontarea lor de pe masina si verificarea individuala. Cand pun masina pe standul acela de la ITP, testeaza suspensia in ansamblul ei, deci nici vorba de test individual al amortizoarelor.

De fapt, daca nu ma inseala memoria, valorile rezultate in urma acelei testari nici macar nu mai sunt luate in considerare la ITP, dar este totusi facuta pentru jocuri in articulatii, chestie pe care ITP-ul o cere pentru siguranta. Asadar, nu ii intereseaza ficatii cat directia. Ar trebui totusi sa punem/ti piciorul in prag cand mai vedeti asemenea aberatii de "teste" pe factura. 

Am facut si eu revizia doua, cea de 60000 km la al meu 6AT diesel de 185 CP. M-a costat 780 euro. Plus schimb placute frina fata inca 288 euro. Plus update Navi gratuit.

Edited by Gabi C

On 11/30/2019 at 2:54 PM, danchitu86 said:

Au venit becurile de pe ali. Sunt ok pentru banii dati.

M-a "mancat" undeva sa schimb parbrizul crapat pe casco la Tiriac Auto in Bucuresti. Mi-au rupt 3 piese de plastic, au montat senzorii de pe parbriz la misto si au lasat toata masina jegoasa.

Asta dupa ce acum 2 luni m-au facturat cu stand franze/amortizoare evident fara sa-l faca (noroc cu camera de pe bord).

Huo! Mai bine mergeam cu el crapat.

Ce camera de bord ai?

Gabi C in ce a constat revizia? Prețul mi se pare foarte mare pentru o revizie la 60000km.

Edited by Matei13