Jump to content
georol

Termen livrare auto nou

Recommended Posts

hai sa vedem cum stam cu termenele de livrare ....

au aparut probleme ?

Eu am ridicat-o de 2 saptamani, dar am inteles de la dealer ca nu mai este nimic pe stoc si se asteapta cam 1.5 luni.

reformulez : cat timp a trecut de cand ati facut rezervarea pana vi s-au dat cheile ?

Pe 28 feb am dat avansul si pe 16 martie am ridicat-o.

Pe 28 feb am dat avansul si pe 16 martie am ridicat-o.

banii jos sau finantare ?

Bani jos.

eu pe 25 am facut rezervarea , dar cred ca au asteptat pana s-a aprobat finantarea , pentru incarcare

chestia e ca m-a pus sa fac asigurarile sa fie valabile din 6.04 :o:o:o:p

O sa vezi...e o minunatie de masina..cel putin io sunt indragostit de ea si am mai avut si alte masini straine inainte :))

:wacko:

multumesc de incurajare , ca sa nu mai spun ca azi am observat ca mi-a gresit culoarea

i-am spus verde inchis si a scris "tender green" - cel deschis , n-am vazut nici una pe strada , ma duc maine la expo sa vad cum arata . n-am ce face :blink:

Culoarea aleasa de mine din catalog (Gold Beige 9G) nici nu se compara cu realitatea. Ma asteptam sa fie auriu mai inchis, de fapt este un Beige Metalizat putin mai inchis. Si in cartea de ident mi-au trecut-o GRI ...de a trebuit s-o schimb.. da asta e alta poveste :))

multumesc de incurajare , ca sa nu mai spun ca azi am observat ca mi-a gresit culoarea

i-am spus verde inchis si a scris "tender green" - cel deschis , n-am vazut nici una pe strada , ma duc maine la expo sa vad cum arata . n-am ce face :blink:

eu am tender green, daca vrei sa o vezi :)

Culoarea aleasa de mine din catalog (Gold Beige 9G) nici nu se compara cu realitatea. Ma asteptam sa fie auriu mai inchis, de fapt este un Beige Metalizat putin mai inchis. Si in cartea de ident mi-au trecut-o GRI ...de a trebuit s-o schimb.. da asta e alta poveste :))

asa am vrut si eu culoarea, dar nu mai erau pe stoc diseluri full. cred ca mi-ai suflat-o tu :p

on topic: masina mi-a venit la 2 saptamani dupa plata (integrala). rezervarea am facut-o cu vreo 2 zile inainte.

Edited by zorin

eu am tender green, daca vrei sa o vezi :)

daca stai in tei- colentina m-ar tenta sa nu mai bat drumul la showroom ;)

daca stai in tei- colentina m-ar tenta sa nu mai bat drumul la showroom ;)

:( militari (sau piata unirii ziua)

Desi mi-a zis ieri ca o aduce pana la sf saptamanii azi mi-a taiat oleacă cheful de weekend - vine luni cel tarziu marti. :(

Treaba este ca daca mi-ar aduce-o luni s-ar face fix 14 zile de cand am dat banii de avans asa ca nu cred ca ar trebui sa fiu suparat.

P.S. Am postat la audio&electronics despre alarmele disponibile la Iasi si am cerut cateva date de la cunoscatori. Care este cunoscator... pls help

Edited by andrei_r

maine NU :(

vineri POATE <_>

luni SIGUR :p

deci 19 zile de la rezervare

in cate zile vine masina?

de la data achitarii

Multumesc

Depinde mult de culori si dotari. Daca vrei argintie sau bleu, vine cel mai tarziu, ca sunt cele mai cerute culori. Oricum chiar si cu banii jos, nu vine mai repede de 2 saptamani, si asta nu foarte mare noroc.

daca este in vama dacă dureaza asa mult?

o am rezervata de o luna ...nu inteleg...

Rezervarea miercuri, plata integrala vineri, masina a venit dupa o saptamana. Cred ca e un record. :D

Codurile de culori pe care le trec ei cand dau comenzile nu au nimic de a face cu cele care sunt in pliant sau pe internet. De ex. albastru inchis l-au trecut "true blue". :huh: Si eu am fost stresat pana am vazut-o in realitate. ;)

Pe 17 martie am platit toti banii("contract cash") si pe 1 aprilie am ridicat-o de la Iasi. Si apropos de culoare ... nu a trebuie sa astept prea mult pentru "Space Silver". Poate am avut noroc.

Heh, la mine prima masina a venit cam in 10 zile (am refuzat culoarea) si dupa aia mi-a venit in 2 saptamani.Oricum se respecta (cat de cat) livrarile.

Acum 10 min m-a sunat delaerul si mi-a zis ca imi iau masina sambata cu Mp3 montat probabil fara alarma. :p

Las ca ma duc luni pt alarma nu e problema. Daca o iau sambata inseamna 12 zile de la plata avansului. Super buna treaba. Chiar de bun simt avand in vedere ca au zis intre 10 si 14 zile.

bravo

impresii ???? :blink:

Al meu a plecat de dimineatza, din Giurgiu spre Bucuresti.

Cred ca asta inseamna ca are vama facuta.

Oare cand o sa mi-l livreze ( sunt din Buc.)?

Ce mai au de facut la el pana sa mi-l de a ca nu mai am rabdare!!!!

Merci,

vama se face in bucuresti

eu aveam masina echipata cu cd, alarma .. da nu o puteam ridica ca nu era curent in vama :( si din cauza asta a mai durat o zi

e vorba de accentu vechi .. da presupun ca sunt aceleasi proceduri