Jump to content
wlf

Filtru polen hyundai coupe

Recommended Posts

Buna seara , de curand m-am dus la un service cu hyundaiul meu coupe(1998) , motor de 1,6 sa fac schimbul de filtre si de ulei.Baietii de acolo au facut copie la certificatul de inmatriculare si au comandat piesele. Totul in regula , pana la filtrul de polen care surpriza , nu l-au gasit(precizez ca masina mea are aer conditionat). intrebare : Hyundai coupe din 1998 cu AC , are filtru de polen?

E posibil sa nu aiba. Aceasi problema o avea si un user la un accent din 1997. Daca nu e in spatele torpedoului, atunci nu prea are pe unde sa fie. Sper sa nu ma insel.

Da, in spatele torpedoului ar trebui sa fie in mod normal, la coupe-ul e acolo este...

nu este in spatele torpedoului , au scos baietii de la service torpedoul si nu era nimic.sincer mie imi convine ca nu trebuie sa imi mai bat capul si cu schimbatul acestui filtru , cand dau drumul la AC se raceste instant in masina , o mica problema ar fi ca atunci cand ploua se abureste destul de repede daca nu dau pe dezaburire la putere aproape maxima.

Salut tuturor , am schimbat astazi filtrul de polen ,in spatele torpedoului ,a mai schimbat cineva? Am gasit acolo unul din metal cu plasa de sarma ...l-am inlocuit cu unul normal din hartie ...stie cineva daca cel vechi se poate curata si refolosii? Este dintr-un material cum este filtrul de aspirator .. si pare mult mai ok decat cel de hartie ms

post-34803-0-10668900-1511195379_thumb.jpeg

Edited by megasystem