Jump to content
Candyy

Transalpina 2013

Perioada si modalitati cazare  

34 members have voted

1. 1. In ce perioada mergem ? Cum ne cazam ?

Recommended Posts

Eu vin cu sotia si cu fiicamea. Sper sa nu se mai schimbe nimic in programul lor pana atunci.

Salut,

eu o sa fiu prezent wk asta pe transalpina :)

Edited by claudiu_spi

Pai da focul la gratare, ca sosim si noi.

hai hai....scoateti masinile de la naftalina.....care se mai baga pe transalpina?????

Noi plecam de dimineata devreme din Cluj. Probabil ca la amiaza vom fi sus pe platou. Pentru cei care merg de vineri (am inteles ca sunt cativa), si cei care ajung mai repede...ne vedem la Ranca? stam in pensiune toata ziua sau mai bine ne intalnim pe drum sus si poate facem o plimbare pe platou? sa folosim si ziua de sambata? Ma gandeam ca avem timp suficient de la 6-7 pana noaptea de gratare , bere si stat pe scaun.

L.E. pentru cei interesati, aruncati un ochi si aici, sunt destule informatii http://www.transalpina.biz/

Edited by ayrton
  • Like 1

Dino va pleca vineri de dimineata (nu foarte devreme) din CT, va veni la mine in B si vom continua drumul. Cu siguranta vom ajunge undeva dupa amiaza (inainte de inserat).

P.S.: Sa nu cumva sa veniti fara Saboteur :dancer:

Noi venim cu sabotorul in portbagaj. Intrebarea era daca sambata, in loc sa va plictisiti asteptand lumea in cabana, nu doriti sa ne vedem sus, pe la 2100 m, unde drumul trece f aproape de varful Udrele. M-am uitat pe Street view si am avea unde sa lasam masinile si sa facem o mica plimbarica pana sus pe varf. Si Saboteour-ul il lasam mai pe seara, cand ajunge si restul lumii. Ce zici?

L.E. Noi venim de sambata dimineata, cred ca tu ai inteles ca venim de vineri.

Edited by ayrton

E buna ideea. Abia iesim la plimbare. Ne mai auzim la un telefon daca este si mai discutam. Eu nu am numarul vostru, poate-l are Terra. Nr meu este 0722577980 pt orice eventualitate.

Hai ca imi place ce se disuta :D

Noi plecam sambata dimineata cu restul bucurestenilor.

In alta ordine de idei: am platit avansul pentru cazare, asa ca avem toata pensiunea la dispozitie!

As fi mers dar, am fost pe transalpina anul trecut. Anul asta o sa merg pe transfagrasan ca nu am mai fost pana acum. Poate la anul. Chiar ar fi interesant sa umblu cu un grup doar de hyundaiuri :)) Daca o sa trecem pe langa cineva care ar vrea sa isi cumpere masina si nu prea stie ce, il cam spalam pe creier daca o sa vada asa multe H. O sa zica ca asta E ce vrea :p

vin si eu, va pup am fugit :))

tocmai urma sa zic ca stau acasa ! dar apoi am vazut un mister cu x la nume....fac tot osibilul sa ajung :)

Actualizam un pic lista :)

1. SNK & Candyy

2. Terratron + 2

3. Dino + 2

4. Bradone + 1

7. Ayrton & NewGirl

8. Bestialul + 3

9. XMihai

Cu semnul intrebarii:

10. Cristicrs

11. Danyel_pif

Nu am primit raspuns de la : Vali79m, buggy, Aztec

Nu uitati ca ne intalnim sambata la ora 8.00 in Militari :)

Salutari.

Pentru ca se apropie weekendul, am facut cateva poze informative pentru Dino si Terratron cu locatia de intalnire pentru sambata la amiaza.

Noi va vom suna in momentul cand iesim din Sebes ca sa stiti sa va organizati. De acolo mai facem 100 de km pana sus pe varf. Cand ajungem in Obarsia Lotrului, de unde mai avem cam 20 de km va dam semnalul de plecare si ne vedem sus. E ok?

Eu estimez ca la ora 9-9.30 incep urcarea din Sebes, deci pe la ora 11.30 suntem sus.

post-33106-0-40435600-1375187523_thumb.jpg

post-33106-0-82842600-1375187535_thumb.jpg

post-33106-0-58317100-1375187546_thumb.jpg

Edited by ayrton

Eventual puteti da un semnal cand sunteti prin Sebes. E mai greu pana ne urnim. Eventual ne putem intalnii la Obarsia Lotrului ca e mai mult spatiu. Am lasat nr meu de telefon, ne putem auzi si mai stabilim. Drum bun.

Putem sa ne vedem si acolo unde au zis ei. Stiu locu' si e frumoasa privelistea. Dar mai vb la tel sambata dim.

Eu ziceam ca nu are sens sa coborati pana in Obarsia Lotrului, pentru ca oricum duminica am inteles ca se traverseaza acea portiune in coloana. Mai bine petrecem mai mult timp sus, pentru poze si plimbare.

acasa!

a fost un weekend minunat!

ma bucur nespus ca am reusit, inca o data, sa facem o intalnire fabuloasa pe un traseu extraordinar!

Noi impreuna cu Ayrton & Newgirl si Bestialul & sota am continuat intalnirea pana la Alba Iulia.

Ulterior, clujenii s-au intors la cluj si noi bucurestenii am taiat-o spre Sibiu.

Si tocmai ce vroiam sa pun pozele dar nu am cu ce sa le scot din aparatul foto.

Ata ete.. maine cand ajungem la capitala.

P.S. Salutari de la Pensiunea Marcu din Rasinari :)

• Like 1

Salutari!

Diseara, dupa ce "periez" pozele, voi posta linkul de transfer.

Sunt excelente chiar si asa neperiate. Multumim Mia pentru pozele de grup care au iesit perfect :applause: