Jump to content
Candyy

Transalpina 2013

Perioada si modalitati cazare  

34 members have voted

1. 1. In ce perioada mergem ? Cum ne cazam ?

Recommended Posts

O discutie mai veche, un plan indraznet dar fara concretizare...

Suntem datori cu o excursie pe Transaslpina!

Am discutat si cu Adi de la Autosib si este dispus sa se implice in promovarea evenimentului printre clienti/prieteni si alti agenti/dealeri care sa faca acelasi lucru, astfel incat sa fim cat mai multi si din toate colturile tarii.

Sper sa reusim sa implicam oficial si importatorul si/sau principalii dealeri pentru sponsorizari si promovare in mass-media.

Incepand cu luna mai voi avea ceva mai mult timp sa ma implic in organizare, pentru ca va fi nevoie de multe telefoane :)

Astept propuneri legat de data si cazare.

La Sibiu am propus iulie, Terra spunea ca ar prefera august.

Aztec spunea ca lui i-ar placea " cu cortu' ", eu personal prefer confortul unui pat

In concluzie supunem la vot!

Va rog sa votati dupa cum va pofteste inima si sa va implicati in dat cu parerea!

Putei alege mai multe variante si va rog sa si comentati!

Multumesc!

Multumesc! :)

Tocmai eu uitasem sa votez !

Ar trebui stabilita o data limita pentru voturi, de exemplu 1 iunie, ca mai apoi sa fie timp pentru cautat pensiuni si organizare, sa fie totul clar in data de 1 iulie, pt ca toti cei ce ar trebui sa se implice (participanti si dealeri) sa stie cum sa isi faca planurile si bugetele. Daca o amanam dupa 1 iulie cu definitivarea cazarii si programului s-ar putea sa avem surprize neplacute.

Buna idee!

Asa sa fie atunci: de ziua copilului numaram voturile si vedem cine castiga alegerile prezindentiale :D

Deci:

Dead-line pentru votare : 1 iunie !

Mergeti ca nu aveti ce pierde................... :)

Hmm... cam slaba activitatea...

Tocmai am facut mica promovare pe facebook.

Nimeni, nimic?

Este o ocazie sa facem un eveniment de mare amploare.

Chiar imi doresc sa ne apropiem de intalnirea de la Paulesti din 2011 ca numar de participanti.

Avem sustinerea dealerilor din zona Centrala a orasului.

Haideti sa ne implicam macar in dat cu parerea, nu mai mult.

Putem sa obtinem si implicarea importatorului pentru sponsorizari daca ne agitam un pic.

am votat si astept rezultatele scrutinului :))...am fost anul trecut pe transalpina si cam dezamagit,,transfagarasanul este de 100 de ori mai cool,darrrr pt o drumetie ma bag si la transalpina

Am vazut ......'' cazare cu cortul ''.........mai oameni buni sunteti prieteni cu ursul............ :wall:

• Like 1

:)) era printre optiuni. Am zis sa stie lumea ca suntem deschisi si catre cazare cu cortul :D, dar am dat bifa si la cazare la pensiune.

Deci ce se mai aude? Eu ma gandeam la o campanie de promovare a acestei iesiri cu fliere sau stick-uri din alea de sunt lipite pe semnele de circulatie si pe toti peretii :D

Am impresia ca aveti bani si nu stiti ce sa faceti cu ei ............. :wub: .........campania implica timp , bani pentru fliere......stikere........dar si membrii care se vor implica in acest proiect.

Sunt curios cati se vor inscrie..............cati vor merge sa promoveze proiectul vostru ........... :hmm:

...............mai vorbim.........si multa bafta ........... :fingerup:

Si ne mai intrebam de ce nu intram in Spatiul Schengen ...

Acum am vazut topicul, eu unul sunt pentru si daca se reuseste organizarea, puteti conta pe mine.

Cazare la pensiune clar....dar cate zile se doreste a merge, banuiesc ca doar in weekend?

Eu m-am gandit sa fie in weekend ca sa poata toata lumea.

Daca cineva doreste mai multe zile, e liber sa propuna si gasim variante.

Cat despre flyere si promvoare offline putem apela la sponsorizari din partea importatorului sau se pot ocupa ei de promovarea evenimentului.

Inainte de asta insa va trebui sa avem stabilita o data :) Scrutinul inca nu s-a incheiat.

Voi discuta cu HAR-ul dupa 1 iunie.

Pana acum, pare castigatoare prima jumatate a lunii august. Ulterior hotaram daca mergem in weekend-ul 3-4 sau 10-11.

Candyy......mai vrea HAR-ul sa ofere sponsorizari?

Sa inteleg ca tu te vei ocupa de aranjamente ( lista doritori, cazare....etc), cu ce putem ajuta noi ceilalti?

Am facut Transalpina anul trecut. Este un traseu mult mai solicitant pt masina fata de Transfagarasan, dar merita facut. As veni cu placere, dar mai am de rezolvat cateva probleme la masina, probleme cu care nu ma incumet la un asa traseu. Si o intrebare: se merge merge doar cu masina sau se accepta si familia?

bineinteles ca se accepta familia! e o excursie de placere si relaxare pentru toti!

Maine se incheie scrutinul :p

Ia sa vedem daca se schimba clasamentul...

In alta luna decat august poate ajung si eu dar in August sunt ocupat.

Scrutinul s-a incheiat !

Castigatoare sunt primele 2 saptamani din august.

Eu propun week-endul 10-11.

Mai negociem sau ramane asa ?

:D

Pentru noi e ok weekendul 10-11 august :)