Jump to content
Rumbu

Cel mai bun service

Cel mai bun service  

173 members have voted

1. 1. Ce service recomandati?

• Bucuresti
      58
    • Pitesti
      20
    • Iasi
      6
    • Galati
      17
    • Cluj
      5
    • Timisoara
      4
    • Ploiesti
      37
    • Craiova
      9
    • Constanta
      11
    • Jilava (Safety Car)
      7

Recommended Posts

Sunt posesor de Accent din 2006 si am testat mai multe service-uri :dontknow:

As vrea sa ma ajutati cu o problema. Saptamana asta trebuie sa plec la Cluj sa vad o masina si nu cunosc nici un service calumea unde sa merg cu ea sa o verifice, tester si restu verificarilor care sa imi garanteze ca masina este in regula. Este vorba de un ford fiesta. Asadar astept pareri si adresa/nr. Telefon de la un service bun din cluj, poate colegi de la cluj zaresc topicul si ma ajuta

Sper ca am postat unde trebuie :rolleyes:

HYUNDAI: Manopera la revizie + ITP. GRATUIT. PE VIATA!

COLINA MOTORS lanseaza un nou centru integrat, pentru marca Hyundai.

Te asteptam in complexul COLINA MOTORS din Popesti-Leordeni, Sos. Oltenitei 181, pentru a beneficia de SUPER-OFERTA DE LANSARE HYUNDAI:

Manopera la revizie+ITP-UL gratuit,pe viata Oferta valabila in perioada 1 martie – 30 aprilie, la efectuarea oricarei lucrari de service sau pentru achizitia unui autovehicul Hyundai de la Colina Motors.

Perioada promotiei a fost prelungita pana la 31 Mai :fingerup:

In atentia service-urilor care emit pretentia de a figura in lista celor "bune"!

Stiu ca nu se va renunta la metoda in nici un service, dar ma dispera folosirea pistoalelor alea pneumatice pt desfacut / respectiv strans piulitele pe prezoane! :doh:

Mai ales cand vad ca nu se desfac usor si insista si insista si insista cu ala de sunt toate sansele sa se incalece filetul de la prezon cu cel al piulitei de numai cu TNT detonat in gaura le mai poti descurca!

Deci, indeosebi cand sunt probleme cu o piulita mai incapatanata, incercati sa o luati mai usurel si cu o cheie de roti si o parghie... veti fi uimiti ce rezultate bune pot iesi!

Plus lectia uitata: slabiti piulitele cu roata pe sol, abia dupa aceea desfaceti cu ce si cum vreti!

Am demonstrat unui angajat de la un service de roti odata cat de usor s-au desfacut doua piulite care nu mergeau desfacute cu pistolul, dar ei nu, o tin pe metoda lor!

Am postat in ambele topicuri dedicate service-urilor, deoarece consider ca e o problema importanta: am tot citit de prezoane rupte si eu deja am pierdut o piulita antifurt distrusa de un om cu pistol in dotare!

spuneti-mi si mie un service hyundai in bucuresti care vi s-a parut bun? ma duc pentru un sunet la roata stanga, masina este in garantie am facut in jur de 2200km. am intrat eu ca prostu cu roata intr0un sant cand ieseam din curte.

Incearca la Expozitiei sau la Otopeni ;)

Bafta

Incearca la Expozitiei sau la Otopeni ;)

Bafta

de acord. acolo (expozitiei) am rezolvar si eu cele mai mulote probleme.

am impresia ca s-au schimbat lucrurile pe acolo.... la ultimile 2 interventii am fost foarte multumit (am luat si masina la schimb)

Vreau sa recomand si eu service-ul din Galati!

Pentru prima data am fost si eu la ei si, din cate service-uri am frecventat cu diferite masini, de departe mi s-a parut a fi cel mai plin de profesionalism(ma refer la baietii care muncesc acolo).

Am fost cu o anumita problema si am plecat cu masina verificata din cap pana in "anvelope", plus alte mici retusuri fara sa platesc nimic suplimentar.

Ma bucur ca am gasit, in sfarsit, un bun "medic" pentru masinuta mea!

Felicitari!

Buna!Am fost recent la PITESTI la service MAVIS ca sa schimb distributia la un HYUNDAI ACCENT din 2006 si am fost fff multumit de serviciile oferite de cei de acolo.In primul rand au preturi mult mai mici decat in BUCURESTI,in al doilea rand nu incearca sa schimbe piese de dragul de a-si vinde piesele.Aici am aflat ca directia electrica nu se schimba cu totul(5000ron)ci se repara cu un cost de cateva sute de roni.Schimbul distributiei a costat cu tot cu tva si manopera cu piese de origine 920ron.La DAB unde am fost cam de cand au luat fiinta acelasi lucru costa 1500ron.In plus au verificat masina de sus pana jos gratis si mi-au explicat ce trebuie schimbat in viitor dar numai daca este nevoie.Am sa ma duc si la revizia anuala tot la ei pt. ca au o promotie cu 550ron pt.benzina cu toate piesele originale.Ii recomand cu caldura si cred ca veti fi multumiti. Bye!

Salutare,

De 2 ierni sunt vinovatul neatentie cand vine iarna si, reusesc sa zgarii masina in mormanele de gheata care se formeaza langa locurile de parcare.

Sunt vinovat dar consider ca nici calitatea vopselei de la Hyundai nu este cea mai buna.

Ei bine, pentru acest tip de zgarieturi, se poate face ceva?:)

Vrun baiat priceput pe aici, vrun service bun?

Prefer o recomandare pentru Ploiesti, dar nu zic nu nici Bucurestiului daca treaba ar iesi bine si pretul ar fi unul bun.

Multumesc,

http://postimg.org/image/5sgwijxlj/

http://postimg.org/image/eoromho7r/

Buna seara,

Prin natura meseriei sunt obligat sa umblu prin tara ...

Super multumit de serviciile Hyundai Ma-vis Pitesti. Nu am mai vazut demult un OM care sa fie asa de mult "inclinat" catre client, asa cum este Dl Gabriel CIUREA.

Este normal sa-i amintesc si pe cei de la Mecatronics Alba Iulia. Am avut o diagnosticare corecta si am fost tratat super OK.

Dupa ce ajungi la ulima gaura de la curea iti dai seama de valoarea clientului.

Edited by Muratu

Apropo, Ma-Vis si-a dat obstescul sfarsit. Pe meritate, zic eu. Iar cei care il ridicau in slavi pe forum cred ca sunt fostii angajati....

Edited by nats

Deși târziu, confirm că Gabi Ciurea este este un om deosebit, am avut ocazia să apelez la el și mereu a fost mai mult decât ok. Despre Ma-Vis.... Să-i fie țărâna ușoară, își merită soarta, chiar nu am niciun regret.

Mai important decat "de cand", ce alte variante -serioase- mai exista in zona?

• Like 1

Mai sunt cei de la Tiriac insa eu nu am fost la ei decat atunci cand mi-am luat ix35-ul si apoi foarte rar, la o vizita, doua. Din aceasta cauza nu pot spune cat de buni sunt.

Eu am călcat pe la ei, cu mici excepții nu prea ies din tiparele hyundai. Par a fi de treabă dar dau câte un rateu de te ia capul nu alta.

La Tiriac Auto Pitesti am facut service-ul cat timp masina a fost in garantie. Sunt scumpi, au un asa zis nomenclator de timp pentru lucrari, care este supraevaluat pentru timpul efectiv de lucru necesar. Mecanicul se plimba dupa fiecare piesa ca sa traga de timp.

Si la capitolul piese nu stralucesc. Sunt de origini pestrite. Ultima data la service-ul din vara, pe cutia filtrului de ulei scria "Made in Italy", dupa ce deschideai cutia, pe filtru scria "Made in China."

Nu stiu cum sunt altele Tiriacuri, dar asta este de nerecomandat.

Am dat o intrebare, activitatea Ma-vis intradevar a luat sfarsit de un an de zile, nu am stiut.

Societatea care isi desfasoara activitatea acolo se numeste Avenue Cars SA si sunt aceiasi baieti acolo. Asta sigur deoarece eu toate reviziile si problemele de la masini tot acolo le-am facut :D si de acee m-a mirat postarea anterioara.

Este posibil sa redevina dealer Hyundai deocamdata se pot face orice lucrari Hyundai si Kia mai putin cele legate de garantii [reclama mascata :D]

Fiecare are propriile experiente cu serviceurile si le sorteaza in functie de acestea.

Iarasi, fiecare are asteptarile lui de la masina, in ceea ce priveste piesele, eu am pus niste filtre chinezesti si mi s-au parut cel putin la fel de bune ca cele luate din tara. Pe mine "Made in China" nu ma sperie deloc :)

Edited by Cristist50

Nu faptul ca este o piesa chinezeasca ar fi problema, ideea de inselatorie este ceea ce este important. Esti taxat pentru un produs de o anumita calitate ( teoretica totusi), dar ti se da altceva.

Cat depre chinezariile auto, pana la o analiza comparativa obiectiva, pe o piesa anume, ramanen toti la parelniciile noastre.

Sunt de acord cu faptul că problema nu rezidă în fabricarea piesei de schimb în China. Dar, dacă vrei să vii la revizie cu piese cumpărate de tine, ești avertizat că pierzi garanția dacă nu sunt originale Hyundai, deși nu Hyundai fabrică piesele ci producători agreați de acesta. „Piesele originale Hyundai pot fi achizitionate strict din reteaua de distribuitori si reparatori autorizati Hyundai.” Care sunt aceștia? Doar dealerii?

Dar, dacă vrei să vii la revizie cu piese cumpărate de tine, ești avertizat că pierzi garanția dacă nu sunt originale Hyundai

Total eronat! Nu numai ca nu pierzi nicio garantie dar chiar in reprezentanta esti intrebat daca nu vrei sa pui piese aftermarket, mai ieftine (ex. discuri frana, placute frana, etc.).

Eu am venit cu reperele mele la revizie, nu a contat ca sunt aftermarket, Mobis sau Hyundai Genuine Parts, pentru ca oricum mi s-a trecut pe cartea service "piese client"; si n-am pierdut nicio garantie.

Posted (edited)

Dacă a fost cineva la service-ul Real Test din Slobozia și poate să scrie câteva impresii...

În urma interacțiunii avute prin telefon cu o doamnă/domnișoară de acolo, aceasta nu mi-a lăsat impresia că ar fi foarte profi. Dat fiind că în iunie intenționez să fac revizia la ei, aș vrea să trec peste subiectivismul personal și să aflu câteva păreri ale celor care le-au călcat pragul. Vă mulțumesc!

Edited by Torque