Jump to content
Rumbu

Cel mai bun service

Cel mai bun service  

173 members have voted

1. 1. Ce service recomandati?

• Bucuresti
      58
    • Pitesti
      20
    • Iasi
      6
    • Galati
      17
    • Cluj
      5
    • Timisoara
      4
    • Ploiesti
      37
    • Craiova
      9
    • Constanta
      11
    • Jilava (Safety Car)
      7

Recommended Posts

Fiindca cu totii se pare ca suntem nemultumiti de service-urile Hyundai, din mai multe rele, sa alegem raul cel mai mic :)

Am adaugat in Poll service-urile care s-au vehiculat pe forum. Lista e deschisa si am sa le adaug la poll, odata ce mi le spuneti pe acest topic.

A se vedea si topicul partener: Cel mai prost service

Adauga Mecca Plast Ploiesti (acolo sunt 2 ).

Adauga si Nord Service Craiova.

Problema e ca aici ar trebui sa posteze numai cei care au fost la mai mult de unu, ca sa poata compara ceva; eu care pana acum am avut de-a face doar cu HAR Expozitiei il pot vota pe ambele topic-uri.

Asa am votat si eu, fiindca pana acum n-am avut de-aface decat cu service-ul din Bucuresti. Problema este ca se apropie revizia de 30.000 la mine si nu stiu unde sa o fac. De exemplu am auzit pareri oarecum bune despre cel din Pitesti.

In aceeasi dilema sint si eu, si mai am cca o saptamana sa ma hotarasc.

Cei de la Pitesti sint mai amabili, mai civilizati, dar mai cu 4 clase: stiu sa desfaca suruburi, sa dea cu ciocanul, chestiile mai de finete si mai de utilizat creierul ii cam depaseste. Parerea mea! (de ce cred asta: din cauza problemelor cu a/c-ul de anul trecut, care n-au fost probleme de fapt, dar ei nu si-au dat seama de acest lucru!)

dimpotriva, cei din bucuresti nu prea stiu cum e cu stransul de suruburi...mie nu au stiut sa imi centreze usa dupa un accident minor in care se indoise aripa si freca de usa la deschidere, la revizie insa cu 20 lei mi-au facut-o in 3 minute.(cei din pitesti) sa nu mai zic ca am vazut devizul de repratie dupa accident care mergea la asigurator si pt indreptarea unei aripi si putina vopsea ei au cerut 1400 ron.Concluzia o trageti singuri. cei din pitesti nu au asa de multi clienti, pe cand la bucuresti este "claie peste gramada" si te expediaza una-doua.Nu am incercat alte service-uri, de pitesti am alfat tot de pe forum si reviziile de 30k si 45k la ei le-am facut, dupa cum urmeaza:

-30k 330ron;

-45k 478 ron;

Revizia de 15k am facut-o la har 1080 ron.plus ca s-au apucat sa imi schimbe bujii, ulei cutie si alte "nimicuri" iar manopera unde imi trecusera ei testare hi-scan si alte vrajeli 400ron.Eu unul de acum incolo voi merge numai la pitesti,macar ei schimba ce trebuie cand trebuie si respecta intocmai ce le-am lasat scris pe foaie fara vrajeli "asta e scris in manual dar nu se face" "asa face toate",iar cand nu va mai merge treaba nici cu ei vad eu poate fac un drum la galati.Cei din provincie mi se par mult mult mai amabili decat har,poate din cauza ca nu e asa de aglomerat si pentru ca nu sunt depasiti numeric.succes la reviziile voastre si sper ca postul meu sa va fie de ajutor!Eu am votat Pitesti!

Cel mai bun am votat Galati. Cel mai prost pe topicul alaturat.

In aceeasi dilema sint si eu, si mai am cca o saptamana sa ma hotarasc.

Cei de la Pitesti sint mai amabili, mai civilizati, dar mai cu 4 clase: stiu sa desfaca suruburi, sa dea cu ciocanul, chestiile mai de finete si mai de utilizat creierul ii cam depaseste. Parerea mea! (de ce cred asta: din cauza problemelor cu a/c-ul de anul trecut, care n-au fost probleme de fapt, dar ei nu si-au dat seama de acest lucru!)

La Pitesti s-au schimbat multe fata de anul trecut. Au fost schimbati oamenii si automat s-a schimbat mentalitatea; clientii sunt tratati cu mai multa atentie si diagnosticarea este meseriasa.Acum nu mai reusesti sa te lipesti de ei instantaneu, ai nevoie de programare. Incercati la 0724791281 sau 0748113292

Salut!

Terracan 2005 65k

Reviziile la 1000, 15000, 30000, 45000 la Tester Iasi.

Revizia la 60000 la Cluj, am uitat cum se cheama service-ul, ceva din trei litere.

Am fost multumit in ambele locatii. Ultima revizie am facut-o la Cluj, pentru ca mi-a intrat feciorul la facultate acolo. Cred ca depinde si de masina, si de exploatarea ei. Daca nu ai probleme, este OK.

Cel mai bun am votat Galati.

Si eu am votat Galati. La prima revizie s-au comportat bine. :fingerup:

La Pitesti nu mai e Sebastian ci Ma-Vis. Aceeasi locatie insa alta firma. Eu am fost multumit de ei, sa vedem in continuare.

A fost cineva le service-ul "SAFETY CAR GRUP-sos Giurgiului nr.288G Jilava,jud.ILFOV" ?

Am vorbit cu ei si spun ca fac revizii de orice fel la autorurismele Hyundai.

Cei de la HAR spun ca poat face doar reviziile recomandate nu si cele obligatorii.

Eu sincer nu inteleg care este adevarul ,cum de pot distribui masini Hyundai,cum pot face reviziile recomandate si nu au girul HAR pentru reviziile obligatorii.(asta sune HAR-ul)

HELP !!!!!!

Edited by florinake9

da Edited by yozy

Votat si eu Autouniversal Galati..nu de alta, da` acolo muncesc :))

Eu sunt multumit de service-ul din Galati,l-am recomandat si altora si au fost multumiti.

Mi-as dori ca preturile la piese sau accesorii sa fie ceva mai mici.

Mai ales la accesorii...:) Ma bucur ca esti multumit. Sper sa n-ai nevoie de piese, dar, daca ai, vii la mine. Te ajut cu cea mai mare placere.

N-am ajuns acasa insa pot spune ca cei de la Pitesti, cel putin cu mine, s-au comportat exemplar. Masina a intrat miercuri in service pentru schimbat parbriz si remediat niste zgarieturi. A iesit sambata dimineata din service. Sotia spune ca e multumita. Cand ajung acasa imi dau si eu cu parerea.

Au fost doua facturi, una pentru parbriz, 2800 lei si inca una de 500 lei. Nevazand facturile nu pot da mai multe amanunte.

Dupa cum se observa, CASCO are rolul lui :)

@Laurica: Piesele sunt scumpe la Hyundai in general, nu numai la accesorii. Cat costa un parbriz de Sonata? Iar la accesorii ... pot comenta faptul ca un cruise control pentru Skoda Octavia costa undeva la 120-150 de euro (genuine) iar la Sonata acelasi cruise control costa undeva la 400 de euro sau mai mult (nu e genuine). Inteleg daca le-ar face niste chinezi batrani pe genunchi, insa unitatea e produsa in Europa din cate stiu. Si multe, multe altele ...

Edited by Cristist50

Fiindca cu totii se pare ca suntem nemultumiti de service-urile Hyundai, din mai multe rele, sa alegem raul cel mai mic :)

Am adaugat in Poll service-urile care s-au vehiculat pe forum. Lista e deschisa si am sa le adaug la poll, odata ce mi le spuneti pe acest topic.

A se vedea si topicul partener: Cel mai prost service

In Bucuresti sunt, deja mai multe service-uri autorizate Hyundai si citeva care fac lucrari nu numai la Hyundai. Poate ar fi bine sa apara separat.

Eu folosesc Multibrand si imi place ca pot sta linga masina si la taclale cu mecanicul.

Mi-ar place si mai mult un service unde sa ai la dispozitie scule, tester/e, ajutor si sfat calificat si sa-ti poti face masina singur (SF?).

Eu stiam ca Multibrand nu mai este autorizat. In lista oficiala, singurul service autorizat din Bucuresti este cel din Expozitiei. daca ai informatii despre alte service-uri, te rog, lumineaza-ne.

Eu stiam ca Multibrand nu mai este autorizat. In lista oficiala, singurul service autorizat din Bucuresti este cel din Expozitiei. daca ai informatii despre alte service-uri, te rog, lumineaza-ne.

Uite am sa ma interesez daca sunt autorizati oficial. La poarta au emblema de Hyundai.

Eu cumpar piesele de unde pot, chiar si de la Expozitie si ma duc la ei sa le monteze.

Pentru cei interesati pot da si date de contact:

- Adrian Mateescu 0727777293

- Octavian ... 0726138987

E cam pe vechea varianta, cand iti duceai Dacia la "nea priceputu' ", dar trebuie sa ai putina idee de mecanica.

Eu stiu unde este Multibrand, am si fost la ei in trecut, insa stiam ca nu mai sunt autorizati (prin autorizat inteleg sa poata face revizii si sa poata executa lucrari in garantie). Asa, cu emblema Hyundai am si eu un service de cartier pe stradutele din spate :)

OK la Elca Ploiesti.

Dar nu va-ngramaditi cu totii sa mai prind si yo programare in timp util cand am nevoie... :rolleyes:

Propun introducerea la vot si a Safety Car Jilava ( Slatina ). Eu unul as vota OK pt ei.

Adaugat. O sa sune misto: "Unde ti-ai facut revizia?" "La Jilava" :))