Jump to content
horiailie

Intalnire Paulesti 2013

Recommended Posts

Salutare tuturor!

Se pare ca usor , usor, intalnirile nationale sunt tot mai greu de realizat, iar prezenta este simbolica!

In urma cu 1 an s-a reusit ultima mare intalnire cu implicare activa din partea forumistilor, cu prezenta reprezentantei Hyundai in Romania, cu prezenta catorva dealeri, etc,etc. Dupa acea intalnire au aparut cateva discutii legate de idei ce ar putea fi implementate la o viitoare intalnire.

Apoi a venit randul intalnirii de la Constanta (iulie 2012) care a fost departe de a fi o intalnire nationala si unde au venit cei care intamplator se aflau pe litoral si constantenii. A fost un semnal ca fara implicare, fara insistenta nu se poate realiza nimic.

Tot in calendarul intalnirilor anuale a fost trecuta si intalnirea de la Brasov (luna septembrie) care cu brio a fost sarita, uitata si deloc comentata.

De cateva saptamani vad ca o mana de oameni incearca sa miste putin lucrurile si sa realizeze o intalnire nationala undeva prin aprilie in zona Sibiului, insa s-a trecut destul de usor peste intalnirea care ar fi trebuit sa se transforme in traditie pentru ca reusea sa fie cea mai mare, cu cea mai mare prezenta cu cea mai mare implicare: PAULESTI - PLOIESTI.

Se pare ca lucrurile n-au fost uitate de cei care au pus an de an suflet in aceste intalniri si au hotarat ca Sambata, 16.03.2013, ora 11 la Paulesti-Ploiesti-Prahova sa se reintalneasca fara agitatie prea mare, fara drive-teste, fara liniute, fara dealeri, fara cadouri, tombole, etc. Se intalnesc cativa pasionati de masini, hyundai, prietenie, in ceea ce se doreste a fi o intalnire aniversara.

Prin urmare, toti cei care intr-un timp atat de scurt, va puteti mobiliza, sunteti asteptati cu mare drag la Restaurantul "Regina Noptii" din Paulesti.

Cu sau fara masina, pentru ca inca nu s-au terminat lucrarile la dansa, voi fi prezent. Cu ocazia asta poate vede si Paul, si i se face mila de un consatean. Asa o mare mila incat vine pana in Mihai Bravu sa ma ridice si pe mine. :))

Eu vin cu baiatu' meu de 6,5 ani.

Adica cu Accentu' =))

:drive:

Cu sau fara masina, pentru ca inca nu s-au terminat lucrarile la dansa, voi fi prezent. Cu ocazia asta poate vede si Paul, si i se face mila de un consatean. Asa o mare mila incat vine pana in Mihai Bravu sa ma ridice si pe mine. :))

Si eu care credeam ca o sa vedem o masina spoiler-uita :D. In caz ca nu vede Paul, lasa coordonatele GPS si vezi daca se indura cineva sa vina si dupa tine :D.

si mai exact ce o sa se intample la aceasta intalnire? :hmm:

CE SE INTAMPLA LA O INTALNIRE... Sa ai bani la tine (se serveste masa la restaurant) , vin reprezentanti service HYUNDAI si afiliati , se organizeaza concursuri cu PREMII destul de atractive si tentante , se mai schimba pareri despre probleme intalnite la masini , se etaleaza eventualele TUNINGURI , sisteme audio etc. Se socializeaza SA NE SIMTEM BINE. Si "test-draiv" cu noile modele............

P.S. In 2011 am castigat un set complet de filtre........

Edited by B87TDK

Reciteste primul post mai intai . Fara dealeri, fara premii.

L.E. Sunt totusi cativa care ar trebui sa ignore aceasta invitatie. Se stiu ei cine sunt.

Edited by Yannlepantrec

Nu stiu daca o sa pot ajunge, daca da, probabil ca voi veni cu loganul de serviciu, este mai ieftin.

Propun insa o solutie pentru anima aceasta intalnire: O COLOANA DE DIRECTIE PENTRU ACCENT + I30drive.gif, sau mai multe. S-ar putea sa aveti o surpriza placuta.

si mai exact ce o sa se intample la aceasta intalnire? :hmm:

Ne cunoastem, schimbam parari, informatii, etc. Spre deosebire de anii anteriori, nu va fi absolut nimic spectaculos, absolut nimic special. Nu poti sa organizezi ceva deosebit in 3 zile, nu?

Paul a confirmat ca ar putea sa ma pescuiasca si pe mine, si asa se va intampla in cazul in care nu pot veni cu masina mea. Probabilitatea de a veni cu masina mea insa este destul de mica. Oricum, va promit niste poze profi dupa ce termin tot proiectul. Bodykitt, faruri, pleoape, jante... :fingerup:

Nu cred ca e cea mai buna idee sa anuntati o intilnire la care se doreste o prezenta numeroasa fix cu 4 zile inainte.

@nicum:

Salutare tuturor!

Se pare ca lucrurile n-au fost uitate de cei care au pus an de an suflet in aceste intalniri si au hotarat ca Sambata, 16.03.2013, ora 11 la Paulesti-Ploiesti-Prahova sa se reintalneasca fara agitatie prea mare, fara drive-teste, fara liniute, fara dealeri, fara cadouri, tombole, etc. Se intalnesc cativa pasionati de masini, hyundai, prietenie, in ceea ce se doreste a fi o intalnire aniversara.

Prin urmare, toti cei care intr-un timp atat de scurt, va puteti mobiliza, sunteti asteptati cu mare drag la Restaurantul "Regina Noptii" din Paulesti.

Intalnirea de la Paulesti este organizata adhoc in scopul pastrarii traditiei

Intalnirea oficiala de primavara este cea care se pune la cale pe topicul http://www.hyundaiclub.ro/forum/index.php?showtopic=10546

Voi veni si eu. Este prima data cand am avut cumva posibilitatea sa particip.

Eu cred ca vin de la Brasov cu... zapada :sad:

Vedem maine dimi...

Brasovenii care vor dori sa mearga spre Ploiesti maine, sunt asteptati la ora 9 la benzinaria Petrom de langa McDonalds (Calea Bucuresti). Sera faina tuturor!

Multumesc. Se poate inchide/sterge.

Time stamp`ul de pe poza poate confirma data, iar cantitatea de lumina de pe cer, impreuna cu pozitia umbrei masinilor pot confirma ora 9:45AM asa ca SIR si BlackBeauty au semnat condica de prezenta la intalnirea ta nationala! :fingerup:

Comentarii? :devil:

post-3761-014880600 1363535684_thumb.jpg

Edited by T3RR4TR0N

Niste poze de sambata? :fingerup:

2013 Paulesti Grand Prix

Start::

post-269-039298200 1363545877_thumb.jpg

Pit Stop:

post-269-061463900 1363545880_thumb.jpg

Pole position:

post-269-098410100 1363545883_thumb.jpg

Spies:

post-269-040367400 1363545887_thumb.jpg

Drivers:

post-269-057692600 1363545890_thumb.jpg

Safety Car:

post-269-060643000 1363545896_thumb.jpg

Refuelling:

post-269-037669900 1363545991_thumb.jpg

Hall Of Fame:

HyundaiClub

O intalnire deloc fastuoasa precum precedentele, dar reconfortanta,

Multumiri din suflet participantilor si in primul rand celor care au facut-o pentru prima oara.:fingerup:

E criza, dar rezistam :)

P.S. @Terra: ora intalnirii a fost 11. Ceea ce am si facut. Chiar ma mirasem ca nu venise-si si tu, macar pentru Paul, desi nu ai scris-o explicit pe forum ;) Pacat ca am fost defazati.

Am urcat aici "spumele" facute cu sapuniera mea. Unde-i @Acc3nt ?...

P.S. Masinile din Brasov sunt murdare pentru ca pe drum au dat cu material antiderapant. Pe a mea nu prea se vede, dar e unul din motivele pentru care mi-am luat culoarea gri. Gri de Romania :D

Frumoasa prezentarea Florin. :fingerup: Am ras putin... Multumesc deasemenea celor prezenti, si sper ca ne vom intalni cat de curand. :fingerup:

Edited by Mios

This file does not exist, the access to the following file is limited or it has been removed due to infringement of copyright.